8 dôvodov, kvôli ktorým sa už tešíš na prichádzajúce Vianoce

Tieto veci robia z Vianoc to, čím sú.

Zdroj: Shutterstock

Vianoce. Sú to najkrajšie sviatky v roku, na ktoré myslíš hádam už od polovice októbra (hlas Mariah Carey znie z každého rádia, takže nemáš veľmi na výber). Keďže tento rok nás na správnu notu nenaladia vianočné koncerty a dokonca ani vianočné trhy, musíme si vystačiť sami. Preto sme pre teba spísali tento zoznam dôvodov, pre ktoré by si sa mal začať tešiť už teraz, a veríme, že ťa nenechajú chladným.

1. Oddych

Konečne. Vianočné sviatky sú zaslúženým oddychom po každom roku, ale po tom, čo si pre nás pripravila 2020-ka?! Po tom všetkom by mali trvať aspoň dva mesiace, ale ako sa hovorí, ber, čo sa ti ponúka. A teš sa. Že sa konečne môžeš zababušiť do deky, vyložiť si nohy a s pocitom, že do Nového roka nemusíš pohnúť prstom, sa oddať epileptickému rytmu blikania vianočných svetielok. Lebo je to pekné.

Shutterstock

2. Vianočné reklamy

Vianočné reklamy sa nás už s niekoľkomesačným predstihom snažia svojou atmosférou naladiť na najkrajšie sviatky roka. A každý milovník Vianoc musí uznať, že to skutočne funguje. Ich súčasťou sú zväčša známe vianočné pesničky, dokonalá snehová pokrývka, ktorú sme naposledy zažili v roku 1999, a dojemný záver, ktorý zakaždým roztopí aj to najtvrdšie srdce. Ak by v televízii chodili takéto reklamy po celý rok, reklamné prestávky by nám určite vadili oveľa menej.

Tento rok sa medzi prvými vianočnými reklamami na televíznych obrazovkách objavil spot na Nicolausku, ktorá sa prvýkrát rozhodla oživiť postavu charizmatického Nicolausa z loga spoločnosti ST. NICOLAUS. Nicolaus v nej divákov vyzýva, aby ho počúvli, keď majú chuť zažiť viac.

3. Čas strávený s rodinou a priateľmi

Čas strávený s tými najbližšími – to je to, čo robí Vianoce Vianocami. Nie je nič krajšie, ako osláviť tieto sviatky v kruhu rodiny a, hlavne, dobrých priateľov. Počas hektického roka si medzi naháňaním akciových kuracích pŕs a vypĺňaním žiadostí o odklad daňového priznania na kávičky a poldecáky s kamošmi rozhodne nemal čas.

Teraz si to môžeš vynahradiť. Pozvať ich k sebe na nedojedené koláče, na panáka… lebo nič neutuží priateľské vzťahy ako poldeci poctivej slovenskej Nicolausky. Tá má v ponuke toľko príchutí, že od priaznivca sladkastých chutí cez milovníka citrusov až po klasika, ktorý chce pôžitok z čistej chuti, si niečo nájde každý.

Shutterstock

4. Tradičné jedlo

Vypražiť si rybu a obliať zemiaky majonézou môžeš prakticky kedykoľvek. Ale nemá to ten efekt. Po prvé, keby si to robil na dennej báze, do mesiaca sa neprepcháš cez dvere a tričká môžeš nakupovať v obchode s lodnými plachtami, a po druhé, vo vianočnom svetri aj vlasy napáchnuté olejom smrdia menej. Fakt. Americkí vedci zisťovali.

Ryba, šalát a kapustnica, to sú vianočné stálice, ktorými si nepohrdol ako decko a nepohrdneš nimi, ani keď budeš mať šesťdesiat. A koláče. Tie isté koláče, ktoré začala mama vypekať už koncom novembra, tie isté koláče, ktoré museli pol storočia mäknúť, a tie isté koláče, ktorých si sa ani potom nemohol dotknúť, lebo bez dvoch vanilkových rožkov by ste na Štedrý deň očividne pokapali od hladu. Presne tých si môžeš konečne naložiť plný tanier a jesť, čo ti hrdlo ráči.

Shutterstock

5. Atmosféra

Vianočná atmosféra má nezameniteľné čaro. Ľudia sú pozornejší, milší, a keď sa práve nemlátia o posledné balenie kyslej kapusty, máš pocit, že ich na chvíľu všetkých vymenili. Vonku letmo chumelí, decká s červeňou v lícach stavajú rodinky snehuliakov a ty si v infantilnej čapici s grandióznym brmbolcom výnimočne nepripadáš ako idiot. Krása. Proste krása.

Shutterstock

6. Vianočné filmy

V telke toho okrem reklám, repríz a reality šou so širokospektrálnou reprezentáciou toho najstupídnejšieho, čo má slovenský národ v rukáve, veľa nedávajú. Preto ju zapínaš len raz do roka – na Vianoce. Lebo vianočné filmy, tie si pozrieš rád.

Jasné, videl si ich už minimálne stokrát, vieš, čo sa „vyliahne“ z tretieho orieška, aj to, že bláznivej Dore topánka sedieť nebude, ale s určitosťou vieš povedať, že si to minimálne ešte ďalších stokrát overíš. Len tak, preventívne. Lebo bez Popolušky, Perinbaby a ikonického „čo ti šije, ty hlupák starý?!“ by tvoj rok nebol úplný.

Shutterstock

7. Darčeky

Samozrejme, Vianoce nie sú o darčekoch. Teda, nemali by byť, ale preplnené parkoviská obchodných domov a tá lakťovka od pani na eskalátore, ktorá sa chcela do obchodu dostať o tri sekundy skôr ako ty, hovoria o inom. A okrem toho, už fakt súrne potrebuješ nové ponožky…

Shutterstock

8. Ozdobovanie vianočného stromčeka

Nie si trpezlivý tvor. Vieš to ty, a odkedy minulý rok po hodinovej neúspešnej montáži letela milá stolička aj s aku vŕtačkou von oknom, už aj všetci tvoji susedia. Ale precízne prevliekanie háčikov cez vianočné gule a ich strategické usporadúvanie na vianočnom stromčeku? To ti ide. A to ťa baví.

Možno preto, že sa vďaka tejto dôležitej činnosti môžeš vyhnúť predvianočnému upratovaniu, ktoré mama iniciuje minimálne s rovnakým nasadením, s akým ťa niekoľko rokov dozadu drala na tento svet. A možno ťa len teší fakt, že sa ti budú ďalšie dva týždne ligotať ruky ako upírovi zo Súmraku. Tak či onak, zdobenie stromčeka musí byť.

Shutterstock

Tento obsah vznikol v spolupráci so ST. NICOLAUS

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
55
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prekvapivé historické fakty o oblečení, ktoré dennodenne nosíš na sebe aj ty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME