Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Reklamy. Neodmysliteľná súčasť Vianoc každého dieťaťa 90. rokov. Či chcete alebo nie, poznáte snáď lepší spôsob ako zistiť, že začala jeseň, než ten, že supermarkety rozvesia vianočnú výzdobu a telekomunikační operátori spustia vianočnú kampaň v televíziách? Za posledné roky sa takýchto reklám zjavilo neúrekom, existuje však pár, ktoré ak nám aj vypadli z pamäti, vďaka tomuto článku zistíte, že boli zakopané len vo veľmi plytkom hrobe.

Predražená

<

Začneme našimi českými susedmi, ktorí sa rozhodli pre vážne veľký ťah: dotiahnuť do svojej reklamy legendu kopu z otočky, neohrozeného Walkera Texaského Rangera. Obrátený vtip s Bruceom Leem tomu nasadil korunku.

Moderná

<

Slovenský T-Mobile sa ale tiež nenechal zahanbiť. Možno sme neobsadili americkú hviezdu akčných filmov a majstra v karate, no do originality nám nič nechýbalo. Jednou z najlepších bola reklama o odvekej vojne medzi Santom a Ježiškom. A aj človek, čo hipsterov moc neobľubuje, si túto sympatickú dvojku s deťmi dokázal obľúbiť.

Dokonale načasovaná

<

Reklama, ktorá bola dokonalým potešením každého perfekcionistu. Ak máš v sebe čo i len kúsok zmyslu pre dokonalosť, táto reklama priam ulahodila tvojej duši.

Najsmutnejšia (ale s veľmi šťastným koncom)

<

Táto reklama sa síce vysielala v Nemecku, no jej motív bol natoľko silný, že internetom obehla úplne celý svet, vrátane Slovenska. Možno to bude tým, že kvalitou predčila mnohé celovečerné filmy.

Najtrápnejšia

<

Najtrápnejšia nie je preto, že by bola vyslovene zlá, pretože sme videli už omnoho horšie. Ide skôr o to, ako sa vám snaží naservírovať pocit ľútosti za chlapca, ktorý očakával svoju rodinu. V skutočnosti sa však zaňho cítite hlavne trápne. Najmä kvôli kostýmu, no ani koniec tejto reklamy k príjemnému pocitu moc nepomohol.

Ikonická

<

Čo by to boli za Vianoce, keby nám chór mužov a žien potichu nenašepkával, že „Vianoce sú tu“. Dokonca aj tí, čo nemali radi Santu, si vždy aspoň prvýkrát radi pozreli ikonu vianočných reklám s vysvietenými kamiónmi a nádhernou krajinou. O to lepší pocit mali tí, čo kamión mohli vidieť aj na vlastné oči.

Nostalgická

<

A bolo by samozrejme nefér, keby sme zabudli na ikonu medzi našimi reklamami. Jednoduchá, nenáročná reklama s príjemným a vtipným záverom, ktorý ani po všetkých tých rokoch neomrzí. Snáď preto je u väčšiny z nás tou prvou, na ktorú si pod „vianočnými reklamami“ spomenieme.

Najotravnejšia

<

Na záver nesmie chýbať tento skvost, ktorý by sme najradšej vynechali, no ako by sme vás mohli pripraviť o to, aby vám celý deň znel v hlave? Týmto „drahokamom“ nás T-Mobile mučil niekoľko mesiacov. Napriek tomu, že Vianoce tak dlho zďaleka netrvajú. A aj vďaka týmto reklamám to bolo vážne utrpenie.

Titulná fotka: coca-cola.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť