Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 6.12.2023
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš, Nikolas

Vyzerá to síce tak, že obmedzené vychádzky pomaly končia, vonku je už ale citeľne „kosa“ a miest, kde by sa dalo zašiť s kamošmi na pokec a nejaké to občerstvenie, je žalostne málo… Podobne ako väčšina, už aj ty si si pravdepodobne zvykol na dlhé dni strávené medzi štyrmi stenami tvojej izby, striedajúc pozeranie celých sérií seriálu s hraním nejakej hry.

V prípade, že ťa toto čumenie na obrazovku už omrzelo, môžeš skúsiť siahnuť po nejakej dobrej knihe. Čo keby si vyskúšal niektorú z noviniek, ktoré sa tento mesiac objavia na pultoch kníhkupectiev?

1. Camilla Läckberg – Strieborné krídla

Camilla Läckberg, jedna z najznámejších švédskych spisovateliek, prichádza tento mesiac do našich kníhkupectiev s pokračovaním úspešného románu Zlatá klietka – novinkou Strieborné krídla, ktorá ťa utvrdí v tom, že severské detektívky majú svoje čaro.

Faye si myslí, že to najhoršie má za sebou, no opäť sa ocitne v ohrození. Vybudovala si nový život v zahraničí, exmanžel Jack si odpykáva trest vo väzení a jej firma Revanš žne jeden úspech za druhým.

Keď sa však Faye rozhodne s firmou preniknúť na americký trh, vynorí sa závažný problém, ktorý ohrozí jej podnikanie a donúti ju vrátiť sa do Štokholmu. Vo Švédsku s hŕstkou žien vzdoruje hrozbe a zachraňuje nielen svoj majetok, no predovšetkým seba a svojich blízkych.

Knihu Strieborné krídla si môžeš objednať tu.
Slovart

2. Bernard Minier – Údolie

Knihy od Bernarda Miniera síce kvôli svojej hrúbke môžu na prvý dojem budiť strach, ale ak sa do nich začítaš, zistíš, že každá jedna strana mrazivých opisov má svoje opodstatnenie. Na novinku Údolie, šiestu knihu série s kriminalistom Martinom Servazom, sa fanúšikovia francúzskeho autora tešia už od minuloročnej Bibliotéky, a teraz je konečne v predaji!

Martin Servaz, policajný vyšetrovateľ, momentálne postavený mimo služby, dostane uprostred noci naliehavý telefonát. Marianne, jeho dávna láska nezvestná osem rokov, ho zúfalo žiada o pomoc. Suspendovaný vyšetrovateľ nesmie konať oficiálne, začne ju teda hľadať v hlbokých lesoch Aigues-Vives na vlastnú päsť. Uviazne v údolí odrezanom od sveta, kde sa náhle odohrá séria brutálnych vrážd.

Obete zomreli krutou, trýznivou smrťou – rituálne znaky týchto zločinov poukazovali na pomstu. Ale za čo? Kto ich vykonal? A prečo sa uprostred tejto hrôzy ocitla Marianne, matka jeho dieťaťa? Zúfalý Servaz riskuje vlastný život, aby ju zachránil, a keď mu smrť dýchne do tváre, náhle pochopí

Lindeni

3. J. K. Rowlingová – Harry Potter 1-7 (box ilustrovaný Adriánom Machom)

Áno, sme si vedomí, že príbeh o najslávnejšom čarodejníkovi nie je žiadna novinka, ale zaradenie tohto špeciálneho boxu, ktorý vychádza pri príležitosti 20. výročia vydania prvej časti nadčasovej ságy o chlapcovi s neobyčajnými schopnosťami na Slovensku, medzi novinky sme si nemohli odpustiť.

Sedem kníh v boxe vychádza s pôvodnými prekladmi, má pevnú väzbu a nové obálky a predsádky vytvorené Adriánom Machom – veľkým fanúšikom Harryho Pottera, ktorý svojou originálnou výtvarnou podobou vdýchol kompletnému vydaniu jedinečnú atmosféru.

Sova, ktorá drží v zobáku záhadnú obálku, pozýva do Rokfortskej strednej školy čarodejníckej. Panoramatický pohľad na vlak prináša prekvapujúce momenty a láka postupne vytiahnuť z boxu knižky, ponoriť sa do pôsobivých scén na obálkach a objavovať skrytý význam symbolov a čarovných predmetov, ktoré sa viažu k deju. Tento box je jednoznačný must-have a ideálny vianočný darček, ktorý zaručene poteší.

https://www.instagram.com/p/CF-DxbSjmvS/?utm_source=ig_web_copy_link

4. Adam Kováčik – Zhoríme (16.11.2020)

Adam Kováčik, zakladateľ stránky Nerealista, prichádza po emóciami nabitom diele Dezilúzia s ďalším sľubným literárnym počinom – knihou Zhoríme, ktorá rozpráva o sile ľudskej vytrvalosti a snahe nezhorieť vo svete plnom takmer dohorených zápaliek.

René po ôsmich rokoch opúšťa steny väznice a začína pracovať ako ochrankár v bordeli svojho najlepšieho priateľa Marcela. Spoznáva krásne dievča Dany, ktoré podľa Reného nemá v nevestinci čo hľadať.

René postupne prichádza na to, že ani nový chodník, na ktorý sa vydal, ho nedovedie k vykúpeniu, po ktorom tak úpenlivo túži. Zisťuje aj to, že jeho najlepší priateľ Marcel tiež prešiel zmenou, a nie celkom pozitívnou.

Vydavateľstvo Motýľ

5. Sarah J. Maas – Rod zeme a krvi (18.11.2020)

Celosvetovo známu a obľúbenú spisovateľku fantasy diel Trón zo skla a Na dvore z tŕňov a ruží Sarah J. Maas ti pravdepodobne predstavovať nemusíme. Čo by však tiež nemalo ujsť tvojej pozornosti? Jej epická urban fantasy novinka Rod zeme a krvi.

Bryce Quinlanová mala dokonalý život, až kým jej démon nezavraždil najbližších priateľov. Po takmer dvoch rokoch je obvinený za mrežami, ale vraždy sa začínajú nanovo a Bryce sa ocitne uprostred vyšetrovania, odhodlaná urobiť čokoľvek, aby pomstila smrť priateľov.

Hunt Athalar je neslávne známy padlý anjel, zotročený archanjelmi, ktorých sa kedysi pokúsil zvrhnúť. Jeho šéf využíva Huntove neľútostné schopnosti a neuveriteľnú silu na jediný účel – aby bez zbytočných otázok zabíjal jeho nepriateľov. Keď začne v meste démon rozsievať paniku, predostrie mu neodolateľnú ponuku: ak pomôže Bryce nájsť vraha, slobodu bude mať na dosah.

Pátranie hlboko v podsvetí mesta Polmesiac ich však zavedie na najtemnejšie miesta a Bryce spolu s Huntom odrazu čelia sile, čo ohrozuje všetko a všetkých, ktorí sú im drahí…

Knihu Rod zeme a krvi si môžeš objednať tu.
Slovart

6. Lucinda Riley – Mesačná sestra (18.11.2020)

Autorka Lucinda Riley vo svojej sedemdielnej ságe, ktorú si obľúbilo značné množstvo čitateliek, bravúrne rozvíja dej plný zápletiek. Tento mesiac sa môžeš tešiť na piatu časť ságy – knihu Mesačná sestra.

Po smrti svojho otca, záhadného milionára tatka Slaného, sa Tiggy d’Aplièse intuitívne rozhodne odcestovať na krásnu, no divokú škótsku Vysočinu. Tam prijme prácu, ktorá jej prináša potešenie – stará sa o zvieratá na odľahlom panstve Kinnaird, kde ju zamestnal tajomný majiteľ Charlie. Keď sa Tiggy zoznámi s múdrym starcom Chillym, jej osud naberie nečakaný spád.

Chilly jej prezradí, že po predkoch, o ktorých dosiaľ netušila, zdedila nevšedné schopnosti jasnozrivosti, liečiteľstva a intuície. Prezradí jej, kde má hľadať svoje korene, a keď sa tam Tiggy vyberie, postupne sa zoznamuje s fascinujúcim životným príbehom jej blízkej príbuznej. Avšak, zasiahne osud a Tiggy sa musí rozhodnúť, či zostane so svojou novoobjavenou rodinou, alebo sa vráti do Škótska…

Knihu Mesačná sestra si teraz môžeš objednať s 20 % zľavou.
TATRAN

7. Baja Dolce – Habibi (23.11.2020)

Spisovateľka Baja Dolce, ktorá sa do podvedomia slovenských čitateľov dostala vďaka romanticko-erotickej sérii Placebo a románu Horkosladké esencie, si pre nás takto na jeseň nachystala knižné vydanie drsného a šteklivého príbehu Habibi, ktorý už na platforme Wattpad (a neskôr na autorkinom blogu) získal vyše 100 000 prečítaní.

Harry žije dvojitý život. Cez deň zastáva váženú funkciu redaktora v rodinnom vydavateľstve, v noci je manažérom pochybného nočného klubu. Habibi, ako ho prezývajú v podniku nerestí, balansuje na tenkej hrane zákona a morálky.

Čo sa stane, keď sa jeho dva úplne odlišné svety prepoja vďaka spolupráci s mladou a ambicióznou Cassie? Zmení sa počiatočná iskra medzi nimi na spaľujúci oheň? Táto vášnivá a temná romanca ti strhne ružové okuliare a odhalí skutočný svet bez pozlátky.

Venupress

8. Sebastian Fitzek – Cesta domov (25.11.2020)

Diela Sebastiana Fitzeka sú ako droga, o čom si sa mohol presvedčiť z viacerých našich článkov. Tentokrát prináša vydavateľstvo Tatran vraj najstrašidelnejší príbeh nemeckého kráľa psychotrilerov – knihu Cesta domov.

Kto pozná dátum svojej smrti, už umiera… Je sobota, krátko pred polnocou. Jules Tannberg má službu na tiesňovej linke určenej ženám, ktoré v noci cestou domov dostanú strach a potrebujú počuť upokojujúci hlas, ktorý ich bezpečne prevedie cez nástrahy tmy – alebo v prípade núdze zavolá pomoc. Tak ako Klara.

Jules ešte netelefonoval so skutočne ohrozenou ženou. Až dnes s Klarou. Mladá žena je vydesená a domnieva sa, že ju prenasleduje psychopat, ktorý nedávno napísal na stenu krvou dátum: deň jej smrti. A ten deň sa práve začína…

Knihu Cesta domov si teraz môžeš objednať s 20 % zľavou.
TATRAN

Bonus: Audioknižné novinky

Keďže sa audioknihy v poslednej dobe tešia čoraz väčšej obľube, rozhodli sme sa zaradiť medzi novinky aj audioknižné príbehy, ktoré si môžeš tento mesiac vďaka vydavateľstvu Publixing vypočuť a ktoré si zaslúžia tvoju pozornosť.

Jo Nesbo – Kráľovstvo

Jo Nesbo, celosvetovo známy nórsky autor krimi románov, je jedným z najpredávanejších a najoceňovanejších detektívnych autorov súčasnosti. Novinku Kráľovstvo, v ktorej hlavným hrdinom nie je fenomenálny vyšetrovateľ Harry Hole, ale mechanik Roy Opgard, si už môžeš pohodlne vychutnať aj v audioknižnej podobe.

Mladší brat mechanika Roya Opgarda Carl sa po rokoch vracia domov z Ameriky s plánom postaviť luxusný hotel, ktorý by upadajúcej oblasti opäť vdýchol život. Royova lojalita voči rodine však prechádza skúškou, keď zistí, že za Carlovými veľkolepými plánmi sa skrývajú nenásytnosť a zrada.

Z minulosti sa vynárajú šokujúce tajomstvá a v hre sú zrazu nielen doterajšie istoty a pokoj, ale aj ľudské životy. Z idyly uprostred prírody sa stáva temné miesto a Roy sa musí rozhodnúť, čo všetko je kvôli bratovi a láske k jeho manželke Shannon ochotný obetovať.

Publixing

V prípade, že si skutočný „fajnšmeker“, čo sa audiokníh týka, veríme, že ti k dokonalému šťastiu nestačí vlastniť iba digitálnu verziu – preto by ťa mohlo potešiť zistenie, že audioknihy Terapia (Sebastian Fitzek), Nezvestná (Christian White), Diabol v zrkadle (Juraj Červenák) a Smršť (Jozef Karika) si už môžeš zakúpiť aj vo forme CD.

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.