8 knižných noviniek, ktoré sa vo februári objavia v kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Zdroj: IKAR, Tatran

V prípade, že si pravidelným návštevníkom kníhkupectiev a zhromažďovanie nových kníh patrí medzi tvoje obľúbené činnosti, každý nový mesiac pre teba môže predstavovať buď utrpenie, alebo radosť. V redakcii tieto stavy poznáme tiež, a preto máme pre teba dobrú správu.

Knižné vydavateľstvá sa rozhodli byť veľmi štedré a na február pripravili kopu parádnych kníh, ktoré si tento mesiac môžeš doplniť do svojej zbierky.

1. Daniel Cole – Koniec hry

Ak patríš medzi milovníkov trilerov, tak ti autor Daniel Cole so svojimi dielami Handrová bábika a Obesenec určite nie je neznámy. Tento mesiac prichádza na knižný trh s pokračovaním série – knihou Koniec hry, ktorá bude ideálnym čítaním počas mrazivých februárových nocí.

Bývalého detektíva seržanta Finlaya Shawa nájdu mŕtveho v zamknutej miestnosti rodinného domu. Všetci jeho smrť považujú za samovraždu, iba zdiskreditovaný detektív William „Wolf“ Fawkes si tým nie je taký istý. Wolf s bývalou partnerkou detektívkou Emily Baxterovou a so súkromným vyšetrovateľom Edmundsom začnú preverovať Shawove začiatky v polícii, keď bol ešte obyčajným pochôdzkárom. Bol ich kolega a priateľ naozaj taký čestný, ako sa zdá? Alebo je na jeho minulosti viac, než boli ochotní pripustiť?

Shawova smrť postavila detektívov pred skutočný hlavolam v najzložitejšom prípade, aký kedy vyšetrovali. Wolfov návrat si neželajú všetci. Vyšetrovanie ho čoraz hlbšie vťahuje do bahna policajnej korupcie a v ohrození sa neocitne iba jeho kariéra, ale aj životy ľudí, na ktorých mu najviac záleží.

IKAR

2. Viktória Dominová – S úctou, Priateľ

Mladú slovenskú autorku Viktóriu Dominovú môžeš poznať nielen vďaka jej postapokalyptickej trilógii Nepriatelia Urdisu, ale aj ako šéfredaktorku projektu Podporujme slovenských autorov. Jej novinka S úctou, Priateľ sa ocitla na pultoch kníhkupectiev iba pred pár dňami, ale už teraz má na konte viacero pozitívnych ohlasov, ktoré vyzdvihujú autorkin štýl a pútavosť deja.

Andrea od života nečaká veľa. Za najdôležitejšiu považuje fľašu s alkoholom, vďaka ktorej nemusí čeliť démonom minulosti. Po zmiznutí dcéry jej skrachovalo manželstvo a zostala úplne sama. Polícia pátranie dávno ukončila, pretože chabé stopy nikam neviedli. To všetko sa však zmení, keď na nočnom stolíku jedného dňa nájde jednoduchý odkaz. Slová, ktoré osamote veľa neznamenajú, no vo vetách majú obrovskú silu.

Neznámy, ktorý sa nepozorovane dostal k Andrei domov, jej napíše, že vie, čo sa stalo s jej jedinou dcérou, a pomôže úbohej žene odhaliť pravdu. Andrea staví všetko a vydáva sa na nebezpečnú cestu za poznaním pravdy. Získa naspäť stratenú nádej a postaví sa opäť na nohy?

Naše vojsko

3. John Marrs – Pasažieri

Tvorbu Johna Marrsa sme si stihli zamilovať už vďaka knihe Spriaznené duše. Svoj spisovateľský talent potvrdil ďalším skvelým dielom – knihou Deň, keď si zmizol, a nám nezostáva nič iné než dúfať, že sa do tretice trafí do nášho vkusu a novinka Pasažieri naplní naše (a aj tvoje) očakávania.

Keď sa ktosi nabúra do systému ôsmich samojazdiacich áut, pasažieri v nich sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve. Je medzi nimi televízna celebrita, tehotná mladá žena, hendikepovaný vojnový hrdina, týraná žena na úteku, imigrantka, rodičia dvoch detí, každý z nich v jednom aute, a potenciálny samovrah.

Kto z nich má právo na prežitie? Rozhodnutie je v rukách verejnosti! Sú však pasažieri skutočne takí nevinní, ako sa na prvý pohľad zdá?

Lindeni

4. John Strelecky – Veľká životná päťka

Občas sa každému z nás stane, že potrebuje v živote trocha postrčiť. Niekto má na to rodinu a kamarátov, iní sú presvedčení, že to zvládnu sami alebo pomocou nejakej motivačnej knihy. V prípade, že sa nachádzaš v takomto štádiu, siahni po novinke Veľká životná päťka od obľúbeného Johna Streleckyho.

Hrdinom tejto inšpiratívnej knihy je fiktívna postava s príznačným menom Thomas Derale (prešmyčka slova leader). Thomas je výkonný riaditeľ viacerých úspešných spoločností, ktoré založil a riadi v duchu inovatívnych myšlienok o poslaní a úlohe lídra. O svoje poznatky a životné skúsenosti sa delí nielen s nadšeným obdivovateľom Joeom, ale prezentuje ich aj vo viacerých televíznych debatách.

Ako líder považuje tisícky svojich zamestnancov za pútnikov na spoločnej ceste, ktorých úlohou je uvedomiť si zmysel svojho bytia v kombinácii s veľkou životnou päťkou. Je to vlastne zoznam piatich želaní, piatich dôležitých vecí, ktoré chce každý z nás urobiť, uvidieť a zažiť, skôr než umrie.

Knihu Veľká životná päťka si môžeš objednať tu.
Tatran

5. Robert Aldrich (editor) – Novodobé ríše

Dejepis síce nepatrí medzi najobľúbenejšie predmety, ak si však milovníkom dejín a politiky, novinka Novodobé ríše z dielne vydavateľstva Slovart by ti nemala doma chýbať. Nájdeš v nej kopu zaujímavých informácií a zaručene ňou potešíš každého chlapa, ktorý sa o túto oblasť zaujíma.

Koloniálne ríše vo všetkých svojich podobách boli súčasťou politických máp sveta viac ako päť storočí, od renesancie až do dnešných dní. Kniha Novodobé ríše ponúka trinásť príspevkov zaoberajúcich sa dejinami novovekých impérií, ktoré vybudovali osmanské Turecko, Španielsko, Portugalsko, Holandsko, škandinávske štáty, Veľká Británia, Francúzsko, cárske a sovietske Rusko, Rakúsko-Uhorsko, Belgicko, Nemecko, Taliansko a Spojené štáty americké.

Štúdie vychádzajúce z výsledkov moderného bádania sú doplnené mapami, farebnými ilustráciami a ďalšími informáciami. Výsledkom je fascinujúci príbeh o novodobých ríšach a ich úlohe pri formovaní súčasnej globálnej civilizácie.

Knihu Novodobé ríše si môžeš objednať tu.
Slovart

6. Sebastian Fitzek – Noe

Ak sleduješ naše knižné články pravidelne, vieš, že Sebastian Fitzek je naša nemecká spisovateľská láska. Po prečítaní jeho kníh si dovolíme (v dobrom a s láskou) poznamenať, že je psychopat a génius v jednom, za čo mu patrí náš obdiv a čitateľská oddanosť. Tento mesiac si od neho môžeš vychutnať novinku Noe, ktorá v Nemecku vyšla v roku 2013, a aj napriek tomu, že dej zostáva v rovine fikcie, sa až nápadne podobá na súčasnosť.

Nevie, ako sa volá. Netuší, odkiaľ pochádza. Nedokáže si spomenúť, ako sa ocitol v Berlíne a prečo žije ako bezdomovec v slepom tuneli metra desať metrov pod zemou. Nevie, prečo má na pleci čerstvú ranu po guľke. Vie len to, že ho niekto chcel zabiť a určite sa o to pokúsi znova.

Kumpáni z ulice ho volajú Noe, pretože toto meno má vytetované na dlani pravej ruky. Kam má ísť? S kým sa môže o tom porozprávať? Uteká pred niečím, alebo ho prenasledujú zlé sily, ako sa mu snaží nahovoriť jeho kamarát zo skrýše Oscar? Hrozí mu nebezpečenstvo, ak pôjde do nemocnice alebo sa obráti na políciu? Imaginárna hrozba je možno len jednou z mnohých konšpiratívnych teórií víriacich v hlave pomäteného Oscara, o ktorom vie Noe práve tak málo ako o sebe.

Pátranie po vlastnej identite sa mení pre Noema na nočnú moru. Kúsok po kúsku sa dozvedá o svojej úlohe v desivom globálnom sprisahaní, ktoré si už vyžiadalo desaťtisíce obetí a ohrozuje celé ľudstvo… Spomenie si na súvislosti a dokáže zatiahnuť záchrannú brzdu, skôr ako bude neskoro?

Knihu Noe si môžeš objednať tu.
Tatran

7. Saskia Sarginson – Lavička

Tento mesiac síce praje milovníkom detektívok a trilerov, napriek tomu sme však našli niečo sľubné aj pre milovníčky romantických príbehov. Kniha Lavička, ktorú napísala autorka Saskia Sarginson, ti vyrozpráva strhujúci príbeh, v ktorom sa láska začína aj končí na lavičke…

Začína sa to na konci – na lavičke na kopci, kde sedí žena a čaká na muža. Pred desiatimi rokmi uzavreli dohodu, že na tej lavičke v ten deň buď ukončia svoj ľúbostný príbeh, ktorý sa ťahá tri desaťročia, alebo ho opäť začnú. Nikdy sa nemali stretnúť. Nikdy sa nemali zamilovať. No stalo sa, až kým ich na dlhý čas nerozdelila séria lží a nešťastných náhod.

Dokážu Cat a Sam napraviť svoje chyby, odpustiť si klamstvá, vymazať roky medzitým? Naozaj sa dá znovu nájsť niečo dávno stratené?

Fortuna Libri

8. S. Charaipotra, D. Clayton – Shiny Broken Pieces

Nedávno zaplavili sociálne siete ohlasy na seriál Tiny Pretty Things z dielne Netflixu, ktorý bol natočený podľa rovnomennej knižnej predlohy. Pokiaľ ťa seriál zaujal, určite ťa poteší fakt, že tento mesiac vychádza knižné pokračovanie – kniha Shiny Broken Pieces.

V pokračovaní knihy Tiny Pretty Things sa mladučké baletky June, Bette a Gigi znova stretávajú v súboji o miesto primabaleríny. Je tu posledný ročník, v ktorom sa rozhodne o tom, či sa ich nádeje splnia. Z konzervatória totiž medzi profesionálov – do prestížneho Amerického súboru – vezmú len dve tanečnice a dvoch tanečníkov. Začína sa neľútostný boj, v ktorom sú dievčatá ochotné použiť všetky zbrane.

June sa konečne začína cítiť ako ozajstná baletka, ale kvôli tancu bude možno musieť obetovať životnú lásku. Bette je odhodlaná očistiť svoje meno, keďže ju po nehode Gigi z konzervatória podmienečne vylúčili. Podarí sa jej znova dostať na výslnie, alebo pošpinila meno rodiny už navždy?

Gigi, dobrosrdečná dievčina s tancom v srdci, sa po tom, ako ju niekto sotil pod auto, upla na pomstu. Nedovolí, aby jej rivalky, ktoré ju minulý školský rok šikanovali, ušli trestu. Sama však pritom stráca priveľa… Všetko sa točí okolo posledného tanca. Komu sa v ňom podarí zažiariť? A kto bude musieť na svoje sny o živote primabaleríny zabudnúť?

Knihu Shiny Broken Pieces si môžeš objednať tu.
Slovart

Nech už sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia z celého sveta vybrali najkrajších mužov roku 2020. Kto skončil na prvom mieste?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME