Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

8 knižných noviniek, ktoré sa vo februári objavili v slovenských kníhkupectvách

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.


Každý knihomoľ rieši minimálne raz za čas dilemu, či si prečíta niektorú z kníh, ktoré naňho čakajú doma na poličke, alebo či uprednostní „nový objav“ z kníhkupectva. Vydavateľstvá sú z tohto pohľadu občas až nekompromisné. Veľmi ľahko sa môže stať, že sa ti po párminútovom lustrovaní medzi novinkami zaplní tvoj zoznam „chcem si prečítať“ kníh o zopár desiatok skvelých kúskov.

Náš „tbr“ zoznam sa mesiac čo mesiac rapídne predlžuje, a aby sme v tom neboli sami, podelíme sa s tebou o niekoľko knižných titulov, ktoré stoja za prečítanie. Po týchto zaujímavých tituloch, ktoré vyšli tento mesiac, sa oplatí siahnuť:

Arne Dahl – V strede kruhu

Štýl, akým píše Arne Dahl, velikán škandinávskej krimi, svoje príbehy, milujeme. Tentokrát od neho nájdeš v kníhkupectvách prvú časť novej série – mrazivú novinku V strede kruhu.

Štokholmom otrasie séria výbuchov. Vyšetrovací tím Evy Nymanovej má za úlohu atentátnika, ktorý sa polícii vysmieva prostredníctvom listov, nájsť a zastaviť skôr, ako udrie znova. Všetky stopy však vedú k bývalému veliteľovi Nymanovej Lukasovi Frislovi. Je možné, aby človek odstrihnutý od spoločnosti a žijúci uprostred prírody zosnoval taký dokonalý plán? Keď všetky stopy ukazujú jedným smerom, je dôležité nestratiť hlavu.

Knihu V strede kruhu si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Sebastian Fitzek – Playlist

Na pultoch kníhkupectiev nájdeš už aj novinku Playlist – pokračovanie série o Zberateľovi očí od čitateľmi milovaného Sebastiana Fitzeka.

Hudba je jej život a zoznam pätnástich piesní rozhodne, ako dlho bude trvať. Pätnásťročná Feline Jogowá pred mesiacom bez stopy zmizla. Jej zdrvená matka sa obráti s prosbou o pomoc na súkromného detektíva Alexandra Zorbacha. Zorbach pri pátraní natrafí na hudobnú službu, cez ktorú Feline počúvala obľúbené piesne, ale playlist bol iba pred niekoľkými dňami zmenený.

Mohlo by ťa zaujímať:

Romantický útek či spoveď jednej z prvých moderných influenceriek. 9 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie

Obsahujú tieto piesne skrytý kľúč k nájdeniu Feline? Podarí sa Zorbachovi vypočutím zdanlivo neškodného playlistu nájsť stopu a zistiť, ako ju zachrániť? Zorbach potrebuje pomoc Aliny Gregorievovej, ale získať ju, vzhľadom na ich spoločnú minulosť, bude ťažšie, ako očakával.

Pätnásť piesní na vypočutie, pätnásť piesní na jej záchranu. Zorbach sa snaží horúčkovito vyriešiť záhadu playlistu, no netuší, že pátranie po Feline ho uvrhne do hrôzostrašnej nočnej mory, v ktorej sú šance na prežitie všetkých zúčastnených takmer nulové…

Tatran

Leshiana Višňovská – Kráľovstvo podsvetia

Slovenská autorka Leshiana Višňovská žijúca v Anglicku prináša na knižný trh vzrušujúcu a tajomnú mafia dark romancu, novinku Kráľovstvo podsvetia, v ktorej nevzbĺknu len ruže, ale aj tvoje srdce.

Nevieš, kto som, a ja ti to neprezradím. Nepoznáš moje skryté úmysly. Minulosť pre teba ostáva záhadou. Jediné, čo vieš, je, že sa nezastavím, kým nedosiahnem svoje. Ovládnem tvoju dušu, rozdrvím ti srdce. Je všetko len náhoda? Alebo ide o dokonale premyslený plán?

Zakázaná príťažlivosť k nepriateľovi ju môže vyjsť pekelne draho. Najmä keď musí obetovať to najdôležitejšie – vlastnú slobodu. Pre nátlak rodiny je Vivian nútená podriadiť sa nemilosrdnému zákonu – vydať sa za hlavu nepriateľskej mafiánskej rodiny. Lenže čo ak ani vynútené spojenectvo nie je zárukou bezpečia? Na scénu však prichádza ON. Jeho mrazivý pohľad ťa v sekunde spáli, pričom na jeho meno už nikdy nezabudneš.

Venupress

T.L. Swan – Iba medzi nami

Autorka T.L. Swan a jej séria Milesov klub je u nás už pomerne známa, a tentokrát môžeš siahnuť po napínavom príbehu s ďalším z bratov Milesových – novinke Iba medzi nami.

Miliardár Christopher má všetko, čo chce, vrátane každej ženy, na ktorú ukáže. No vnútri sa cíti prázdny. Rozhodne sa cestovať po Európe inkognito s batohom na chrbte, aby zistil, kým v skutočnosti je. Bez peňazí a ľudí, na ktorých by sa mohol spoľahnúť. Lenže preplnený a zapáchajúci hostel nie je úplne to, čo si predstavoval. Až do chvíle, keď sa na posteľ oproti nemu neprisťahuje nová spolubývajúca Hayden.

Christopher z nej nevie spustiť zrak. Je krásna, nevinná a inteligentná. Ani zďaleka to nie je žena, po akej by obvykle túžil, no niečo na nej je. Avšak ona s ním chce byť iba kamarátka a drží si ho od tela. Christopher nechápe, ako dokáže odolať jeho sexepílu a charizme. Dokáže si získať jej dôveru a napokon aj lásku?

Knihu Iba medzi nami si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Teagan Hunter – Náhodný gól

Vzrušujúca novinka Náhodný gól z pera autorky Teagan Hunter je samostatný ľúbostný príbeh z hokejového prostredia. Nechýba v ňom známosť na jednu noc, neplánované tehotenstvo, humor, vzrušenie a množstvo zábavy.

„SOM TEHOTNÁ.“ To mi povedala švagriná môjho spoluhráča po spoločne strávenej noci. Nepočítal som s tým, že Hollis opäť uvidím, a ani vo sne by mi nenapadlo, že s ňou nakoniec budem vychovávať dieťa. Dohodli sme sa na niekoľkých základných pravidlách – dieťa vychováme spoločne, no to je všetko.

Žiadny vzťah, žiadna budúcnosť a rozhodne žiadne bozky. Čím viac času však spolu trávime, tým sú hranice medzi nami nejasnejšie. Na ľade som známy svojimi strelami z prvej a mimo neho známosťami na jednu noc, lenže táto hra s Hollis sa práve poriadne skomplikovala…

Zelený kocúr

Jorn Lier Horst – Obeť

Ďalšou novinkou, ktorá nás zaujala, je piaty diel série, ktorá sa v Nórsku stáva fenoménom, mrazivý triler Obeť, ktorý napísal Jorn Lier Horst.

Alexander Blix pracoval pred dvomi rokmi na prípade zmiznutia Elisabeth Eieovej. Vyšetrovanie sa zastavilo, keď bola zavraždená jeho dcéra, a dlho to vyzeralo tak, že nikto nikdy nevypátra, čo sa Elisabeth prihodilo. Čo ak sa však náhle ozve niekto, kto to vie? A čo znamená, že nielenže vie, čo sa stalo po jej zmiznutí, ale ovláda i detaily z Blixovho života?

Medzitým Emmu kontaktuje neznáme mladé dievča. Carmeninho otčima zadržali, podozrievajú ho z vraždy kamarátky z detstva. Polícia však nemá telo. A ani iných potenciálnych páchateľov. Kruh udalostí uzatvára nečakaný nález na detskej kresbičke z jedného miesta činu – prítomnosť sa dostáva do kontaktu s minulosťou. A tam, v bode, kde sa pretínajú, si obeť nachádza svoju vlastnú, jedinečnú formu terapie.

Premedia

Julie Caplin – Útek na vidiek

Julie Caplin je u nás už dôverne známa svojimi milými, srdiečku lahodiacimi príbehmi. Urob si pohodlie a pri šálke voňavého bylinkového čaju sa nechaj uniesť autorkinou najnovšou novinkou – láskyplným príbehom Útek na vidiek. V nej už na teba čaká emotívne rozprávanie o sklamaní, ale aj hľadaní dôvery v lásku a vo vzťahy.

Keď ilustrátorke Elle priateľ oznámi, že si potrebuje dať pauzu, rozhodne sa odísť z milovaného Londýna na vidiek, aby si tam utriedila svoje myšlienky. Pomocnú ruku jej podá krstná mama Magda, ktorá jej načas zverí svoj dom a spolu s ním aj chlpaté prekvapenie – sučku Tess.

Ella je spočiatku v šoku a netuší, čo by si s chlpáčkou mala vlastne počať. Okrem toho jej život znepríjemňuje miestny veterinár a hŕstka starousadlíkov, ktorým pojem súkromie vôbec nič nehovorí. Podarí sa jej nakoniec prehodnotiť svoj život a dá šancu láske, aj keď si sľúbila, že mužom sa bude už vyhýbať?

Knihu Útek na vidiek si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Karen Kleiman – Dobré mamy majú strašidelné myšlienky

Viac ako 90 percent čerstvých matiek má strašidelné, rušivé myšlienky o svojich deťoch aj o sebe. Čo ak mi spadne? Čo ak mi prasknú nervy a ublížim svojmu dieťaťu? Byť matkou je veľmi ťažké – neviem, či to naozaj ešte chcem robiť. Bože, som hrozná, že si to myslím! No pre príliš veľa matiek ostávajú tie myšlienky tajné, ukryté v hanbe, pre ktorú sa cítia ešte horšie. Ale je tu dobrá správa: môžeš sa cítiť lepšie!

Autorka Karen Kleimanová prichádza na pomoc čerstvým matkám kdekoľvek na svete s prevratným novým zdrojom nádeje, súcitu a odbornej pomoci. Kniha Dobré mamy majú strašidelné myšlienky je plná prvotriedneho vedenia, jednoduchých cvičení a takmer 50 komiksov z virálnej #speakthesecret kampane, ktoré búrajú stigmy a pomáhajú novým mamám pripustiť si vlastné pocity, podeliť sa o svoje obavy a začať sa cítiť lepšie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Romantický útek či spoveď jednej z prvých moderných influenceriek. 9 tipov na zaujímavé knižné novinky, ktoré stoja za prečítanie

Je optimistická, avšak vážna, láskavá, no nie príliš presladená a dokonalo rozdelená pre zaneprázdnené mamy s množstvom povinností. Táto kniha je tým správnym zdrojom pre mamy, partnerov a rodiny všade na svete, ktoré potrebujú pomoc s týmto zložitým obdobím.

Citadella

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.