8 miest, ktoré sa ti zapáčia v Bratislave, aj keď ju možno nemáš rád

Naozaj sa tu dajú nájsť miesta, ktoré stoja za to.

Zdroj: Mr. Söbau, Unsplash

Mnohí z nás sa natrvalo ocitli v našom hlavnom meste, aj keď o tom neboli úplne presvedčení. Dohnala ich sem zvyčajne práca alebo iné okolnosti. Viacerí ľudia, nielen tí, ktorí sa sem prisťahovali, majú k Bratislave akýsi odpor.

Zo všetkých strán potom počúvaš, že veď ale to mesto naozaj nie je také zlé a musíš si v ňom nájsť len tie fajn miesta. Presvedčili sme sa o tom časom aj my, a preto ti dáme odporúčania na naše obľúbené miesta.

Danubiana

Danubianu sme už v našich článkoch spomínali viackrát, no naozaj stojí za to ju vidieť. Aj viackrát do roka. Dostaneš sa sem pohodlne MHD-čkou. Galéria sa nachádza v Čunove a očarí ťa nielen svojimi vystavenými dielami, ale aj samotnou architektúrou. Viac si o nej môžeš prečítať v našom článku s tipmi na miesta na rande.

Karloveské rameno a Mark Twain

Nebudeme ti písať o Slavíne a hrade, ktorý už určite poznáš. Karloveské rameno je však naozaj čarovný kúsok Bratislavy, ktorý je doslova na skok z mesta. Dostaneš sa sem pohodlne peši, prípadne mestskou hromadnou dopravou.

Karloveské rameno ti ponúka krásny výhľad na prírodu, ktorú by si takmer v srdci mesta nečakal. Môžeš si oddýchnuť na brehu Dunaja a dokonca si dať pivko na ešte čarovnejšom mieste, v podniku Mark Twain. Veríme, že toto bude tvoje obľúbené miesto na trávenie letných večerov.

Botanická záhrada

Neďaleko Karloveského ramena sa nachádza Botanická záhrada, ktorá ti ponúka nielen vonkajšie záhrady, ale aj skleníky. Tie sú veľmi obľúbeným miestom v celej záhrade. Ani by si nečakal, že nájdeš takúto pokojnú oázu hneď vedľa rušnej cesty.

Samotné vstupné je tiež skvelým dôvodom, prečo ju navštíviť. Zaplatíš 3€ a môžeš tu vylihovať aj celý deň, ak chceš. A počas leta sa tu konajú komorné koncerty, ktoré sú zadarmo. Čo viac?

Železná studienka

Ak tvoja duša baží po prírode, tak Železná studienka je skvelý výber. Dostaneš sa sem pohodlne MHD-čkou a dokonca aj vlakom. Môžeš si tu len tak užívať prírodu a pozrieť si aj okolité jazierka, prípadne sa vyviezť lanovkou na Kamzík alebo si zahrať ping-pong. Nájdeš tu dokonca aj bunkre, ktoré zostali z prvej svetovej vojny.

View this post on Instagram

môj obľúbený ✨🍀🦋

A post shared by @ skajakrom on

Starý most

Prechádzka cez zrekonštruovaný Starý most je čarovná v akomkoľvek ročnom období. Samozrejme, kým nefúka a nie je -24°C. Najčastejšie sa tu ľudia zdržiavajú v lete, sediac na lavičkách. Niekto zvykne popíjať, niekto si len užívať výhľad, je to už na tebe.

Vždy je však očarujúce prechádzať sa mostom počas západu slnka, keď máš výhľad na celú scenériu Bratislavy. Tá sa ti bude v tom momente páčiť, aj keď možno nie si jej najväčší fanúšik.

Pláže pri moste Lafranconi

Okrem Mágio pláže nájdeš v Bratislave ešte zaujímavejšie pláže. Tie sa nachádzajú neďaleko mosta Lafranconi. Síce sa v Dunaji neodporúča kúpať, môžeš si ale na pieskovej pláži poležať, prípadne opekať s kamarátmi. Rozhodne to však nie je miesto, kde by bola hlava na hlave, čo je jeho výhoda.

Horský park

Podobná oáza, akou je Železná studienka, je aj Horský park. Doslova na skok od centra mesta nájdeš zachovanú faunu a flóru. Zrazu akoby si sa ocitol v hlbokom lese, niekde v horách, ďaleko od civilizácie… a rýchlo zabudneš, že si ešte stále v Bratislave.

500 bytov

Je to iba mestská časť, po správnosti sídlisko. Ak čakáš, že ťa posielame do nejakej králikárne, tak si na omyle. Ako 500 bytov sa označuje totiž jedno z najstarších sídlisk v Bratislave. Nájdeš tu čarovné malé bytovky, ktoré sú obkolesené prírodou, a pri prechádzke touto časťou mesta budeš mať pocit, že si na nejakej dedine.

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Akými psychickými poruchami trpia slávni filmoví záporáci, napríklad Darth Vader či Voldemort?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME