Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Internet. Mocný nástroj, ktorý mal ľudstvu pomôcť jednoduchšie vyhľadávať užitočné informácie a vymieňať si ich medzi osobami žijúcimi aj na druhej strane zemegule a prispieť tak k novým objavom. Mal. Bohužiaľ, v momente, keď internet prestali používať len výsadne vedci na vedecké účely a ocitol sa v rukách bežných ľudí, jeho obsah sa výrazne zmenil. Hoci okrem rôznych pornostránok, stránok s hazardnými hrami a čínskymi e-shopmi je na internete plno užitočného materiálu, to by nebol človek človekom, ak by na internet namiesto výskumných prác nedával úplné hovadiny. Ale na druhej strane, aspoň sa máme my na čom zabávať.

https://unsplash.com/photos/2FPjlAyMQTA

1.) ouaismaisbon.ch

Na jednej čiernej webstránke sú len tri tváre toho istého holohlavého muža, ktorý vám zaspieva podľa toho, ako hýbete myšou po obrazovke. Respektíve, oni nespievajú, ale len vydávajú veľmi pračudesné zvuky. Ocenia skôr mladšie ročníky, ktoré takto vytvoria aj nejaké tie vlastné symfónie.

2.) eelslap.com

Už ťa niekedy niekto vytočil tak, že si mu chcel dať jednu cez papuľu? Ale nemohol si, lebo to bol tvoj šéf, tvoja profesorka alebo niekto z rodiny? Bez obáv, aj na takéto problémy existujú riešenia. A to v podobe stránky Eel slap, na ktorej dávaš na držku chlapíkovi úhorom. Blbosť je to poriadna, ale aspoň sa na chvíľku odreaguješ od vlastných problémov.

3.) staggeringbeauty.com

Niekto má asi úhorov rád, lebo aj na nasledujúcej stránke je hlavným hrdinom čierny úhor alebo možno had, ktorý tancuje podľa toho, ako hýbeš myšou. Táto stránka však nie je vhodná pre slabšie povahy, epileptikov a osoby, ktoré práve používajú slúchadlá. Prečo? Ak to nechceš zistiť sám, tak tým čiernym úhorom pohybuj veľmi, ale veeeeľmi pomaly!

https://unsplash.com/photos/63mHpYEyjCA

4.) crouton.net

Zakladateľ tejto webstránky asi zbožňuje vo svojej polievke a v šalátoch chuť chrumkavých krutónov, pretože na celej stránke nie je nič iného, než jeden malý krutónik. To, čo je však ešte viac neuveriteľné je fakt, že má tento krutón tisícky návštev každý deň a stránka funguje už viac než 15 rokov.

5.) ismycomputeron.com

Ak si si nie celkom istý, či je tvoj počítač zapnutý, klikni na túto webku a hneď to zistíš. Prezradí ti, či je tvoj počítač (áno, ten počítač, na ktorom práve teraz čítaš tento článok) zapnutý alebo nie. Ktovie, či už niekomu táto webka povedala aj niekedy „NO“?

https://unsplash.com/photos/sCdm5DiJb8w

6.) nooooooooooooooo.com

Aj niektoré neužitočné stránky na internete vedia byť v podstate niekedy užitočné. Na tejto stránke je jedno veľké modré tlačidlo, ktoré po odkliknutí spustí jedno dlhé Nooooooooooo s hlasom Dartha Vadera z Hviezdnych vojen. Vraj má tento výkrik pomôcť ľuďom odbúrať stres po náročnom pracovnom dni. Tí, ktorým to pomohlo, hláste sa!

7.) isitchristmas.com

Na tomto svete existujú iba dva typy ľudí. Jedni Vianoce milujú a druhí ich nenávidia. Ak patríš do tej prvej skupiny alebo doma nemáš kalendár, web Is it Christmas je určený práve pre teba. 364 dní v roku sa tam zobrazuje jedno veľké NO a len na Vianoce sa tam objaví konečne YES. To len tak, keby si si už od októbra, keď začínajú v telke dávať sviatočné reklamy, myslel, že sú Vianoce.

8.) onemilescroll.com

Rozmýšľal si už niekedy nad tým, ako asi vyzerá najdlhšia stránka na internete? My tiež nie, ale aj tak tu je. Je dlhá jednu míľu, je na nej len jeden meter, ktorý zobrazuje ako ďaleko si sa „doscrolloval“ a príklady toho, čo má takú výšku ako jednotlivé vzdialenosti. Našťastie si môžeš pri tomto míľovom behu myšou aj oddýchnuť, pridať záložku na mieste kde si skončil, vrátiť sa k tejto „činnosti“ neskôr a dodatočne ju dokončiť.

Tak čo, ktorá stránka ťa zaujala najviac? 🙂 

Zdroj: tecnologia.libero.it, segretipc.com
Titulná fotka: unsplash.com


Ako hodnotíš tento článok?

Patty

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť