Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Technologická sféra išla za posledné roky tak neskutočne dopredu, že je pre nás, obyčajných smrteľníkov, ťažké držať krok.

Každým dňom pribúdajú nové vynálezy či nápady a my len naprázdno otvárame ústa nad tým všetkým, čo je dnes už možné. Napríklad, tušil si, že existujú už aj takéto hračky?

1. HiCan – posteľ, ktorá hádam ešte aj spí za teba

V dnešnej dobe je už všetko „smart“, takže šikovná posteľ nemôže v kolekcii chýbať. HiCan je vlajková loď spoločnosti a zároveň, podľa ich slov, privátna kukla, v ktorej si možno pred spánkom aj počas neho užívať všetko, čo moderná doba ponúka.

https://www.hi-interiors.com/hi-can/

Od monitorovania životných funkcií, cez polohovanie postele podľa aktuálnej potreby až po zabudovaný budík… táto posteľ má všetko. Ocenia ju najmä tí, ktorí počas spánku intenzívne pília drevo. Tento múdry nábytok vie chrápanie detekovať a prispôsobiť výšku a tvar vankúšov tak, aby nepríjemný zvuk eliminoval.

2. Sipro – robotická opérka pre deti

Pamätáte si ešte Baymaxa z Veľkej šestky (ak netušíte, kto to je, tak o veľa prichádzate)? Táto vtipná biela postavička mala síce slúžiť ako zdravotná sestra, no princíp opérky je v podstate rovnaký. Musíte niečo udržať nažive. Nie vždy je to ale také jednoduché a aj tí najvrúcnejší rodičia potrebujú z času na čas večer pre seba. V tom im pomôže Sipro – robotická opérka.

http://www.igorjankovic.com/works/sipro-home-robot/

Sipro je malý rozkošný robot, ktorý dokáže zabezpečiť všetky detské potreby. Vie rozpoznať, že krpec plače a okamžite o tom upovedomí rodičov. Vie ho upokojiť, pustiť mu obľúbenú pieseň či prečítať rozprávku.

Rozoznáva tváre, analyzuje čistotu okolitého vzduchu (vie ho aj vyčistiť), kontroluje teplotu v miestnosti, dokonca zhotovuje fotografie a zasiela ich rodičom, po upgradnutí na vyššiu verziu sa vie ísť s dieťaťom poprechádzať… jednoducho všetko.

3. Fribo – robotická mačka pre osamelých ľudí

Ďalší kamarátsky robot na našom zozname nesie meno Firbo. Je to robotická mačička vhodná ako pre deti, tak aj pre dospelých. Obľube sa teší, najmä, v kruhoch osamelých ľudí, ktorí neradi začínajú konverzáciu.

K robotovi prislúcha aj mobilná aplikácia so špeciálnym group chatom, pomocou ktorého možno okamžite kontaktovať rodinu či priateľov. Na naštartovanie konverzácie sa ich mačička opýta, aký mali deň.

https://www.digitaltrends.com/home/fribo-robot-loneliness/

4. Počítačová myš v tvare kužeľa

Dnes je doba počítačov a množstvo ľudí trávi celú pracovnú dobu práve sedením za jednou z týchto mašiniek. Neustále používanie myši a klávesnice nepriaznivo ovplyvňuje naše zdravie a u mnohých je podnetom na vznik karpálneho tunelu.

https://www.designboom.com/technology/inyeop-baek-triangular-mouse-03-27-2018/

Kórejský dizajnér Inyeop Baek si myslí, že to dokáže zmeniť svojou novou počítačovou myškou. Myš sa od ostatných líši len svojím tvarom – je kužeľovitého tvaru. Vďaka tomu je ruka pri jej používaní v prirodzenej polohe a zbytočne sa nenamáha.

5. LeanGP – simulátor motorky

Ľudia, u ktorých sa láska k rýchlej jazde skĺbila s odvahou, sú v suchu. Lenže okrem nich sú tu aj takí, ktorí by si jazdu na motorke síce radi vyskúšali, no majú strach ešte skôr, ako na ňu vôbec nasadnú. Našťastie pre nich na trh preniká riešenie – produkt spoločnosti LeanGP.

https://www.motofire.com/2018/04/leangp-raises-e45k-to-develop-motorcycle-videogame-simulator/

Simulátor, kompatibilný hádam so všetkými hracími konzolami od PlayStation cez Nintendo až po Xbox, vďaka ktorému si možno jazdu na motorke užiť aspoň virtuálne. S tým rozdielom, že z tejto „motorky“ je nemožné spadnúť.

6. CupCooler – magická „podšálka“

O podšálke ste už, pravdepodobne, predtým počuli – taká tá srandička, ktorú položíte pod pohár, aby ste nezašpinili stôl a s technológiou nemá nič spoločné. Lenže CupCooler nie je len taká obyčajná podšálka. Táto by mala vaše drinky chladiť. Čiže niečo ako malá prenosná chladnička, lenže šesťkrát efektívnejšia a rýchlejšia (nápoj vychladí za 60 sekúnd).

https://www.yankodesign.com/2018/04/03/from-zero-to-chill-in-60-seconds/

Sedieť by mala na väčšinu klasických fliaš a plechoviek, no z pochopiteľných dôvodov sa neodporúča nalievať tekutinu rovno dovnútra. Teda, pokiaľ samozrejme, nechcete jej použitie obmedziť na jednorazové.

7. Rollogo Escape – kufor, bez ktorého cestovanie nie je ono

Všetci milujeme cestovanie, no o to viac nám lezie na nervy, keď počas neho strávime mladosť na letisku. Lebo zlé poveternostné podmienky, odložený let a blá, blá, blá. S týmto kufrom to bude aspoň o niečo znesiteľnejšie, minimálne, ak potrebujete doplniť šťavu svojej ostatnej technike.

http://globallivingmagazine.com/editors-pick-escape-by-rollogo-luggage/

Rollogo Escape dokáže nabíjať až dve zariadenia zároveň. Okrem toho je kufrík o veľkosti príručnej batožiny aj vodeodolný a vybavený setom moderných koliesok, ktoré akoby sa točili samé od seba.

8. Vocktail – pohár, ktorý premení vodu na akýkoľvek drink

„…a potom premenil vodu na víno.“ Určite vám tá veta znie povedome. Doposiaľ bola premena vody na alkoholické potešenie výhradne výsadou bohov, no teraz karty zamieša Vocktail. Pohár z dielne vedcov singapurskej univerzity, ktorý vodu premení na akýkoľvek drink. Teda, po vizuálnej stránke…

https://rewritedigital.com/2019/01/03/vocktail-gives-a-multi-sensory-experience/

Ak si si už predstavoval, ako urobíš kúpu storočia a budeš predávať vodu ako prémiový rum za niekoľko tisíc, sklameme ťa. Takto to nefunguje. Obsah pohára Vocktail bude vo výsledku nezmenený a voda ostane stále len vodou. Len bude vyzerať ako niečo iné. No, na začiatok je aj to celkom slušné, nie?

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: hi-interiors.com, igorjankovic.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť