8 prekvapivých faktov o Hitlerovi, ktoré si doteraz netušil

Môže byť niekto len čisto absolútny netvor alebo sa v ňom musí skrývať aj kúsok dobra?

Je pre nás skutočne ťažké predstaviť si, čím a najmä ako žil svet pred 100 rokmi. Človek by nepovedal, čo všetko sa môže za takých 100 rokov zmeniť. No pravda je taká, že úplne všetko. Pred sto rokmi po tomto svete ešte samozrejme pobehoval mladý Adolf, ktorý sa navždy zapísal do krvavých svetových dejín a tiež do životov miliónov ľudí, ktorých oň surovo pripravil. Pripravili sme si pre vás 8 faktov, pomocou ktorých možno hlbšie nazrieť do duše tejto zvláštnej osoby.

8. Bol zaľúbený do židovského dievčaťa

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_at_school_1899.jpg)

Znie to síce šialene, no naozaj sa počas štúdia zabuchol do židovky. Volala sa Stephanie Isak a o jeho citoch nemala ani tušenia. Hitler bol v tom čase ešte veľmi plaché stvorenie a preto sa jej nikdy neodvážil povedať pravdu o svojej láske. Je však známe, že o nej mal určité fantázie, ktoré sa mohli postupom času pretaviť do nenávisti voči celému židovskému národu.

7. Mal problémy s trávením

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_146-1990-048-29A,_Adolf_Hitler_retouched.jpg)

Hitler mal počas celého života problémy s tráviacim traktom. Po jedle často pociťoval bolesti brucha, nepohodlie a pravidelne trpel tiež chronickými hnačkami a plynatosťou. Mal taký strach, že by sa mohol niekto dozvedieť o jeho problémoch, až bol ochotný vystriedať 29 drog, ktoré by mu mohli pomôcť vyriešiť tento problém, no nestalo sa tak.

6. Mal len jeden semenník

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_WWI.jpg?uselang=sk)

Mnoho ľudí sa domnieva, že práve táto „vada“ v ňom vyvolala pocit menejcennosti. Počas Prvej svetovej vojny bol zranený a lekári nemali na výber – ak chceli zachrániť jeho život, museli mu odstrániť jeden z jeho semenníkov. Stalo sa to počas Bitky na rieke Somme, v roku 1916.

5. Chcel sa stať kňazom

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_146-1973-034-42,_Obersalzberg,_Adolf_Hitler_im_Haus_Wachenfeld.jpg)

Keď mal štyri roky, spadol počas zimy do jazera a život mu zachránil kňaz. Táto udalosť ovplyvnila jeho život tak výrazne, až sa rozhodol, že sa sám stane kňazom. Ako však vyrastal si uvedomil, že namiesto toho, aby slúžil Bohu, sa ním chce stať on sám.

4. V spoločnosti žien bol dosť bujarý

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sudeten_German_women_welcome_Hitler.gif)

Hitler nemal problém s obchytkávaním ženských tiel, či to už dané dámy chceli alebo nie. A neskončilo to len pri tom. Vzťah mal tiež s jeho vlastnou neterou, Geli Raubal. Mnoho ľudí bolo presvedčených, že je medzi nimi čosi viac, než len priateľská náklonnosť. Geli vo svojich 23 rokoch spáchala samovraždu a ktovie…možno hlavým dôvodom tohoto hroznému činu boli práve sexuálne praktiky, ktoré zažila so svojim ujom.

3. Nevedel šoférovať

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_in_M%C3%BCnchen_1939.jpg)

Je to zvláštne, no nikdy nemal snahu naučiť sa šoférovať. Niektorí ľudia si myslia, že to bolo preto, lebo sa bál zlyhania pred očami ostatných ľudí. Svoju armádu však viedol pomerne úspešne aj so svojim osobným šoférom.

2. Bol vegetarián

wikipedia.org (https://it.wikipedia.org/wiki/Eva_Braun#/media/File:Bundesarchiv_B_145_Bild-F051673-0059,_Adolf_Hitler_und_Eva_Braun_auf_dem_Berghof.jpg)

Veľký diktátor miloval zvieratá celým svojim srdiečkom a bol proti akémukoľvek testovaniu na zvieratách. Tiež sa vo svojom denníku niekoľkokrát zmienil, že je vegetarián a pomýšľal nad zavedením vegetariánstva ako oficiálnej ideológie po vojne. O túto myšlienku sa podelil v rozhovore so svojim blízkym priateľom, Goebbelsom.

1. Bojoval proti fajčeniu

wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-tobacco_movement_in_Nazi_Germany#/media/File:German_anti-smoking_ad.jpeg)

Hoci bol vo svojej mladosti veľkým fajčiarom, všetko sa zmenilo, keď získal moc. Cigarety považoval za plytvanie a začal tiež s kampaňou proti fajčeniu tým, že ho zakázal vo verejnej doprave.

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka
Wikimedia Commons

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
20
Jeej
Uups Uups
11
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
214
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
19 fotiek, ktoré ti svojimi ilúziami dokonale zamotajú hlavu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME