8-ročné dievčatko našlo spôsob, ako oblafnúť online výučbu. Nachytala všetkých okolo seba

Mamu aj učiteľov ťahala za nos dobré tri týždne.

Zdroj: Shutterstock

Deti sú múdrejšie, ako si myslíme. Vravíme si, čo asi tak zmôže polmetrový škriatok, čo vlastné šušne považuje za nutrične vyváženú večeru, veď nerozozná pravú ruku od ľavej. Ale fakt by sme ich nemali podceňovať. Jedným z mnohých dôkazov je aj príbeh tohto 8-ročného dievčatka, ktorý za posledné dni obehol internet.

Podelil sa oň Mike Piccolo, softvérový developer zo Sacramenta v Kalifornii, a hlavnou aktérkou je jeho malá neter. Ako podotýka v úvodnom tweete, jeho sestra má tri deti a všetky tri sa vzhľadom na momentálnu situáciu vzdelávajú diaľkovo. Asi najpoužívanejšou platformou (nielen) na tento druh štúdia je momentálne Zoom, a tak všetky deti používajú ten. Zvyšné dve deti bez problémov, len 8-ročnú slečnu postihli akési peripetie.

Dievčatko našlo efektívny spôsob, ako sa uliať

„Jedného dňa jej Zoom prestal fungovať,“ hovorí Mike o svojej neteri. „Vraj sa nemohla prihlásiť. Išla teda za mamou, mojou sestrou, a tá sa to vyše hodiny snažila spojazdniť. Bezúspešne. Myslela si, že je to nejaká chyba a nechala to tak.“ Lenže na druhý deň sa situácia opakovala. Neter to odpojilo a nevedela sa prihlásiť späť. „Sestra teda napísala učiteľke, že majú technické problémy a pokúsia sa ich čo najrýchlejšie vyriešiť.“

Shutterstock

Lenže také jednoduché to nebolo. Nasledujúci deň prišla ďalšia online hodina a scenár sa do bodky opakoval. Nedalo sa prihlásiť, systém hlásil, že bolo zadané nesprávne heslo, a to aj napriek tomu, že určite správne bolo. „Sestra zavolala učiteľke a strávili nad tým spolu hodinu. Posun? Žiadny,“ píše Mike vo svojom príspevku.

„Píše sa deň štvrtý a moja sestra poslala neter učiť sa k spolužiačke, aby zistila, či je nejaký problém s ich IP adresou.“ Tam však nebol pes zakopaný, keďže prihlásiť sa do Zoomu sa nepodarilo ani tak. „Možno jej zablokovali účet,“ napadlo mojej sestre. Na piaty deň teda zavolala na technickú podporu do Zoomu a zistila len to, že účet bol dočasne zablokovaný. Vzhľadom na to, že sa doň snažili opakovane prihlásiť z rôznych zariadení, to však dávalo zmysel.

„Deň šiesty. Učiteľka od základu prerobila celú online triedu, všetci sa museli znovu poprihlasovať. Toto predsa musí fungovať, nie? Nie,“ píše Mike. „Deň siedmy. Po opakovaných telefonátoch na vedenie školy konečne poslali učiteľa informatiky, aby sa na to pozrel. Ani jemu sa to však nepodarilo rozlúsknuť.“

Shutterstock

Odhaliť jej nekalé praktiky sa podarilo až po troch týždňoch

Po viac ako dvoch týždňoch to sestra vzdala. Rozhodla sa ju učiť sama a zainteresovať ju do domácich prác, ktoré neter ochotne plnila. O týždeň neskôr sa 8-ročné dievčatko opäť ocitlo u spolužiakov, aby sa mohlo učiť. Prihlásilo sa do Zoomu, všetko vyzeralo, že fičí… a potom sa „hlúpym dospelákom“ konečne podarilo odhaliť, čo to krpaté stvorenie posledné týždne vlastne vyvádzalo.

„Sestrina kamarátka vyšla spoza rohu a čo nevidí – malá sa odhlasuje zo Zoomu. Spýtala sa jej, čo to robí, na čo pohotovo odpovedala, že sa chcela odhlásiť a prihlásiť, lebo to zase začalo blbnúť. Sestrina kamarátka bola značne skeptická, ale nechcela ju z ničoho obviniť. Namiesto toho zdanlivo odišla z miestnosti a skryla sa za roh. Odtiaľ nenápadne pozorovala, čo sa bude diať.“

„Po hodine to už neter nemohla vydržať. Očividne sa neskutočne nudila, tak sa poobzerala a rýchlo sa odhlásila zo Zoomu. A potom viac ako 20-krát naťukala nesprávne heslo,“ píše Mike. V ďalších statusoch objasňuje, ako sa malej podarilo dokonale obabrať systém a všetkých naokolo. Dievčatko zistilo, že keď opakovane zadá nesprávne heslo, Zoom dočasne zablokuje jej účet.

Shutterstock

Čím viac nesprávnych hesiel zadá, tým dlhšia bude čakacia doba na odblokovanie. Tiež vypozorovala, že namiesto oznámení o zablokovaní účtu Zoom vždy vypíše, že zadala nesprávne heslo. Na jej „drobnú“ lož teda nemal kto ako prísť. „Vďaka rozkošnej tváričke a výrazu neviniatka, ktoré by nikdy nikoho neoklamalo, sa jej teda podarilo naťahovať 8 dospelých celé tri týždne.“

Zdroj: mfpiccolo / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
20
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
9
Uups
Haha Haha
375
Haha
Woow Woow
32
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Fámy o študentoch: Tieto reči dobre poznáš, ak si chodil na vysokú školu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME