Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

8-ročné dievčatko sa stalo hviezdou internetu. Neuveríš, koľko zdvihne na mŕtvy ťah

Mladá siláčka si podmanila davy ľudí.


Odjakživa chodila s mamou na súťaže v silovom trojboji, takže bolo len otázkou času, kedy sa o šport začne zaujímať aj ona. Ako píše portál The Sun, len 8-ročná Issy zo Spojeného kráľovstva nasleduje mamine šľapaje a vo fitnes centre je varená-pečená. Tiež jej učarovali ťažké váhy a aktuálne na mŕtvy ťah dokáže zdvihnúť až 50 kilogramov.

Jej mama a osobná trénerka v jednom Lily Hagans (33) je na ňu nesmierne pyšná a hádam ani nemôže byť šťastnejšia, že s dcérou zdieľajú to isté hobby. „Vždy povzbudzovala všetkých súťažiacich, a keď som vyhrala medailu, prišla za mnou na pódium,“ spomína na príjemné momenty s malou. „Dúfa, že v trinástich sa súťaže bude môcť zúčastniť aj ona. Dovtedy sa snaží nabrať toľko sily, koľko sa dá,“ vysvetľuje.

Lekári varujú pred komplikáciami

Zdvíhanie ťažkých váh je nesmierne náročné a lekári varujú, že pri deťoch treba byť extrémne obozretný. Lily to má na pamäti a nikdy nenecháva dcéru trénovať bez dozoru. Zároveň prízvukuje, že mladá siláčka začínala zľahka. „Pred dvomi rokmi som ju to začala učiť s tyčou, ktorá mala 15 kilogramov, a dvomi blokmi na jogu,“ hovorí mama, ktorá dáva veľký pozor, aby dcéra dbala na dobrú techniku a nezranila sa.

Mŕtvy ťah nie je jej jedinou srdcovkou, Issy si užíva aj iné cvičenia. Medzi jej favoritov patrí benchpress, drepy a boxovanie. „S jej pribúdajúcou silou jej pridávame váhu. Zatiaľ dosiahla 50 kilogramov. Issy váži 24 kíl, takže je to viac ako dvojnásobok jej telesnej hmotnosti,“ chváli mladý talent Lily. Jej progres dokumentuje na sociálnych sieťach, kde si podmanila davy fanúšikov.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.