Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava
V spolupráci s Grada
Zdroj: ©Shutterstock

8 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktoré stoja za prečítanie

Tieto "graďácke" novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Každý knihomoľ rieši minimálne raz za čas dilemu, či si prečíta niektorú z kníh, ktoré naňho čakajú doma na poličke, alebo či uprednostní „nový objav“ z kníhkupectva. Vydavateľstvá sú z tohto pohľadu občas až nekompromisné. Veľmi ľahko sa môže stať, že sa ti po párminútovom lustrovaní medzi novinkami zaplní tvoj zoznam „chcem si prečítať“ kníh o zopár desiatok skvelých kúskov.

Náš „tbr“ zoznam sa mesiac čo mesiac rapídne predlžuje, a aby sme v tom neboli sami, podelíme sa s tebou o niekoľko knižných titulov, ktoré stoja za prečítanie. Po týchto zaujímavých tituloch, ktoré vyšli vo vydavateľstve Grada, sa oplatí siahnuť:

Robert Bryndza – Osudné svedectvo (audiokniha)

Po úspešných tituloch ako Dievča v ľade, Nočný lov alebo Smrtiace tajnosti vydal autor Robert Bryndza koncom minulého roka pokračovanie série o Erike Foster – knihu Osudné svedectvo, v ktorej opäť nechýba napätie ani nečakané zvraty. Tentokrát si príbeh môžeš vychutnať už aj ako audioknihu.

Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová sa počas večernej prechádzky v okolí svojho nového domu v Blackheath ocitne na mieste činu. Brutálne zavraždenou ženou je Vicky Clarkeová, ktorá mala svoj vlastný podcast o skutočných zločinoch. Po tom, čo sa Erika pripojí k vyšetrovaniu prípadu, zistí, že Vicky pracovala na novej epizóde podcastu o sexuálnom predátorovi. Jeho slabosťou boli mladé študentky v okolí južného Londýna, a než sa k nim uprostred noci vlámal, vždy ich najprv dlho sledoval.

Keď Erika zistí, že všetky Vickine poznámky a zvukové nahrávky z jej bytu v dobe jej vraždy záhadne zmizli, začína jej byť jasné, že Vicky musela byť len krok od zistenia totožnosti útočníka, ktorý ju zrejme zavraždil, aby ho neodhalila. Náhle však prichádza šok a Erika musí prehodnotiť všetko, čo si do tej doby o Vicky myslela a vedela. S obmedzeným množstvom indícií a len s minimom dôkazov potrebuje nájsť vraha skôr, než znovu udrie.

Audioknihu Osudné svedectvo si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Lisa Regan – Nečakané priznanie

Autorka Lisa Regan nás už svojou predošlou tvorbou presvedčila, že vie, ako napísať poriadne mrazivý triler. Inak to nie je ani pri pokračovaní série s vyšetrovateľkou Josie Quinn – v novinke Nečakané priznanie.

Keď sa na príjazdovej ceste do domu v Dentone nájde telo mladého študenta s fotografiou pripnutou na golieri, prvá na mieste činu je detektívka Josie Quinnová. Dom patrí Gretchen Palmerovej, oddanej členke Josiinho tímu, ktorá je posledných dvadsaťštyri hodín nezvestná. Hoci sa Gretchen prizná k činu, Josie vie, že nemôže byť vrahyňou. Tak prečo sa priznáva k vražde, ktorú nespáchala?

Josie sa ponorí hlboko do Gretcheninho tajného života a odhalí spojenie medzi chlapcom, fotografiou a zničujúcim prípadom z jej minulosti. Lenže práve vo chvíli, keď si Josie myslí, že už všetko pochopila, na druhej strane mesta sa objavia telá mladého páru. Dokáže Josie odhaliť pravdu včas, aby zachránila svoju priateľku pred životom vo väzení alebo istou smrťou?

Knihu Nečakané priznanie si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Leslie Becker-Phelps – Láska bez úzkosti

Nazval ťa tvoj romantický partner závislou, neistou, zúfalou alebo žiarlivou? Nikto si nechce priznať, že tieto vlastnosti má, ale ak si neustále v strehu, pociťuješ vo vzťahu úzkosť alebo si robíš prehnané obavy, môžeš trpieť úzkostnou pripútanosťou a strachom z opustenia, ktoré sú často zakorenené v zážitkoch z raného detstva.

V knihe Láska bez úzkosti od Leslie Becker-Phelps sa naučíš, ako prekonať svoju úzkosť pomocou súcitného sebauvedomenia, čo je technika, ktorá ti umožní rozpoznať svoje negatívne myšlienky či nezdravé vzorce. Postupne v štyroch častiach zistíš, ako a prečo vznikajú tvoje konflikty vo vzťahu.

Zmenu budeš iniciovať tým, že sa začneš zaoberať prekážkami, ktoré ti bránia v pestovaní šťastných vzťahov. Nastal čas, aby si zastavil utrpenie a prehnané analyzovanie svojho vzťahu. Raz a navždy sa zbavíš neistoty a naučíš sa, ako si vybudovať láskyplný vzťah, po akom si vždy túžil.

Knihu Láska bez úzkosti si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Julie Caplin – Chata vo Švajčiarsku

Milovníčky romantických príbehov a cestovania sa môžu tešiť na najnovší príbeh z pera Julie Caplin – novinku Chata vo Švajčiarsku, vďaka ktorej sa prenesú do romantického príbehu o zasnežených vrcholkoch švajčiarskych Álp a jednej mimoriadnej láske, ktorá svojou vrúcnosťou dokáže roztopiť ľady a zahriať srdce.

Mína je trošku ako neriadená strela, no práve preto ju majú jej priatelia tak radi. O to viac je pre ňu šokujúce, keď ju muž, ktorého miluje, opustí práve pre jej nespútanú povahu. V hĺbke svojej duše však Mína verí, že šálka horúcej čokolády dokáže vyriešiť všetky problémy. A tak sa jedného dňa zbalí a vyrazí za dobrodružstvom do Švajčiarska, pod zasnežené vrcholky Álp.

Je odhodlaná dať svojmu životu novú šancu a znova v sebe zapáliť stratenú iskru. V útulnej horskej chate sa rozhodne riadiť jasnými pravidlami: litre horúcej čokolády sú povolené, muži sú zakázaní. Lenže hlava srdcu nerozkáže… Hlavne keď sa na scéne objaví príťažlivý Luke, pri ktorom sa Míne podlamujú kolená…

Knihu Chata vo Švajčiarsku si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Tim Birkhead – Aké je to byť vtákom?

Rozmýšľal si niekedy o tom, aké je to lietať? Alebo vidieť po tme? Alebo si si predstavoval, aké by to bolo žiť vysoko v korunách stromov? Zaujíma ťa, aké je to byť vtákom?

Vtáky sa niekedy správajú zvláštne a nezvyčajne, viac než ktorékoľvek iné zviera na Zemi. Najmä keď si myslia, že ich nikto nevidí. Albatros môže lietať celé týždne bez prestávky. Kuropty dokážu prekabátiť hladné líšky. Papagáje sú pekne utárané. Krkavce sa veľmi rady hrajú.

Prostredníctvom pútavého rozprávania nabitého faktami od oceňovaného ornitológa Tima Birkheada a krásnych ilustrácií od Catherine Raynerovej sa s tebou kniha Aké je to byť vtákom? podelí o tajomstvá dvadsiatich našich operených priateľov.

Knihu Aké je to byť vtákom? si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Mária Belešová – Škola nie je výchovný tábor

V prípade, že študuješ pedagogiku alebo psychológiu, možno by sa ti mohla hodiť novinka Škola nie je výchovný tábor od Márie Belešovej.

Túto knihu tvoria skutočné príbehy učiteľov a konkrétne situácie, s ktorými sa stretli počas svojej pedagogickej praxe. Príbehy sa týkajú problémových a agresívnych žiakov, detí s ADHD, autizmom či s poruchami správania. Nájdeš v nej aj skúsenosti učiteľov so vzdelávaním a s výchovou rómskych detí a detí z rodín, v ktorých úradujú vulgarizmy, klamstvá, agresivita, alkohol a tabak. Jednotlivé kapitoly ti ponúknu rady, ako vyriešiť problémové správanie žiakov v školách.

Knihu Škola nie je výchovný tábor si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Rick Hanson, Forrest Hanson – Odolnosť

Aby sme v živote prospievali, potrebujeme viac ako len schopnosť znášať zlé podmienky. Musíme rozvíjať svoju odolnosť, pretože tá je kľúčom k tomu, aby sme boli schopní založiť si rodinu, napredovať v práci, zvládať stres, riešiť zdravotné problémy, prekonávať nedorozumenia s ostatnými, vyliečiť sa zo starých zranení.

V knihe Odolnosť, ktorú napísala dvojica Rick a Forrest Hanson, sa dozvieš, ako rozvinúť dvanásť životne dôležitých pilierov odolnosti. Nájdeš v nej praktické a konkrétne kroky, zážitkové praktiky a osobné príklady. Zahŕňa tiež účinné spôsoby interakcie s ostatnými. Vysvetľuje, ako prekonať zaujatosť, uvoľniť bolesť a nahradiť ich súcitom, sebahodnotou, radosťou a vnútorným pokojom.

Knihu Odolnosť si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
Grada

Marie Vareille – Niekedy je pekné, že ma miluješ

Síce ťa možno prekvapí fakt, že existujú ženy, ktoré radšej siahnu po kvalitnej detektívke, než po presladenom románe, ale kombinácii „priateľstvo, víno, móda, knihy a láska“ neodolá skoro žiadna. A presne toto sľubuje aj príbeh Niekedy je pekné, že ma miluješ od autorky Marie Vareille.

Chloé a Constance sú najlepšie kamarátky, hoci každá je úplne iná. Spája ich však láska ku knihám, rodinné korene v Marinzacu, no aj žalostný milostný život. Atraktívna Chloé je dokonalá Parížanka: je príliš chudá, priveľa fajčí a priveľmi pije. Nedokáže sa citovo odpútať od svojho expriateľa, ktorý je zároveň jej nadriadeným a má sa čoskoro ženiť. Constance, večná romantička, je už dlho nezadaná, má rada Jane Austenovú a čaká na svojho pána Darcyho, ktorý je však stále v nedohľadne.

Jedného dňa sa rozhodnú vziať život do svojich rúk a uzavrú spolu dohodu: Chloé strávi celý polrok na vidieku medzi vinicami, ďaleko od všetkých mužov a pokušení, a pokúsi sa konečne napísať vytúžený román. Constance prestane snívať o romantickej láske a začne sa stretávať s normálnymi mužmi. Ich vzájomná dohoda ich nakoniec zavedie niekam úplne inam, než by čakali.

Knihu Niekedy je pekné, že ma miluješ si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou

Grada

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.