Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand
V spolupráci s Grada
Zdroj: ©Shutterstock

8 tipov na zaujímavé knižné tituly, ktoré stoja za prečítanie

Tieto "graďácke" novinky si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Určite nám dáš za pravdu, že si sa už minimálne raz ocitol v situácii, keď si napriek nekonečnému zoznamu neprečítaných kníh siahol po nejakej aktuálnej novinke. Predsa nie je nič zlé na tom vychutnať si knižný príbeh ešte predtým, ako o ňom začnú všade písať a hovoriť. O spoileroch nehovoriac.

Ak máš chuť siahnuť presne po takomto príbehu, vyber si niektorú z týchto zaujímavých noviniek, ktoré vyšli vo vydavateľstve Grada:

Sandy Baker – Leto na Santorini

V tomto začínajúcom letnom období sa tešia veľkej obľube aj nežné romantické príbehy, medzi ktoré sa radí aj dovolenková novinka Leto na Santorini, ktorú napísala autorka Sandy Baker.

Sarah má po rozpade vzťahu mužov na niekoľko rokov dosť. A tak si povie, že je najvyšší čas oživiť svoju prvú pravú lásku – cestovanie. Rezervuje si plavbu okolo gréckych ostrovov so skupinou cudzincov, no to ešte netuší, že ju tam čaká viac ako len cestovateľské zážitky. Keď na jachtu nastúpi nádherný Američan, je jej jasné, že má problém. Tým sa to však zďaleka nekončí!

Čoskoro sa zoznámi s ďalším svetaskúseným a tentoraz aj bohatým krásavcom, ktorý sa navyše vyzná v umení. Sarah je v tej chvíli jasné, že problémy naozaj prichádzajú vo dvojici. Podarí sa jej predsa len zachovať si odstup tak, ako si to predsavzala na začiatku, a nájsť si svoju vlastnú cestu životom? Alebo podľahne letnej atmosfére na najkrajšom gréckom ostrove a nechá sa strhnúť milostným vzplanutím?

Knihu Leto na Santorini si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
kniha, čítanie, tip na knihu, knižná novinka, Sandy Baker, Leto na Santorini
Grada

Tamzin Merchant – Klobučníci

Mladšie ročníky tento mesiac poteší príbeh Klobučníci z pera autorky Tamzin Merchant, prostredníctvom ktorého čitateľ vstúpi do dobrodružného sveta kúziel a zázrakov.

Cordelia Klobučníková pochádza z rodiny remeselníkov, ktorá už po stáročia všíva do klobúkov podmanivé kúzla. Nie je však jediná. V Cordeliinom svete existuje ešte niekoľko cechov, ktoré tvoria čarovné plášte, hodinky, topánky či rukavice. Ich remeslo je síce starobylé a vážené, no pomaly vymiera. Keď sa Cordeliin otec Prospero nevráti s Veselou čiapkou zo zámorskej výpravy, na ktorú sa vydal, aby nazbieral špeciálne ingrediencie na klobúk, malá klobučníčka sa ho rozhodne vypátrať.

Strýko Tiberius a teta Ariadna majú plné ruky práce, a tak si musí poradiť sama. Situáciu však komplikujú naštrbené vzťahy remeselníckych rodín a na povrch sa začínajú vynárať staré krivdy. Aby toho nebolo málo, ktosi sa pokúša zneužiť prastaré čary a rozpútať vojnu. Cordelia musí zistiť, kto to je…

Knihu Klobučníci si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
kniha, čítanie, tip na knihu, knižná novinka, Tamzin Merchan, Klobučníci
Grada

Patrick King – Nepretrhni sa pre druhých

Čo sa nás v redakcii týka, dobrý mesiac je taký, keď vieme siahnuť po slušne spracovanej motivačnej knihe. A presne takou sa javí publikácia Nepretrhni sa pre druhých, ktorú napísal Patrick King.

Ako prelomiť závislosť od toho, čo si o nás myslia druhí? Kniha Nepretrhni sa pre druhých je pre ľudí, ktorí radšej držia jazyk za zubami a nepovedia svoj názor zo strachu, že ich ľudia budú mať menej radi. Pre tých, ktorí majú pocit, že sa potrebujú páčiť a zavďačiť druhým, aby zostali vo svojich spoločenských kruhoch. A v neposlednom rade aj pre tých, ktorí nevedia hovoriť „nie“.

Táto jedinečná publikácia vysvetľuje, odkiaľ tieto pohnútky pochádzajú, ako sa prejavujú a čo presne s nimi robiť. V neposlednom rade ťa naučí, ako zmeniť svoj vzťah k sebe a ostatným, ako si nastaviť hranice, byť asertívny a necítiť zodpovednosť za pocity ľudí.

Knihu Nepretrhni sa pre druhých si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
GRADA

Dr. Louise Newton – Pripravená na menopauzu

Napriek tomu, že sa ešte stále nájde mnoho tém, ktoré sa v spoločnosti veľmi nerozoberajú, na knižnom trhu už, našťastie, nájdeš niekoľko veľmi zaujímavých a poučných publikácií. Jednou z nich je aj kniha Pripravená na menopauzu od Dr. Louise Newton.

Obdobie menopauzy nemusí byť trápením, môže byť radostnou etapou života. Zdá sa ti, že v poslednom čase nie si vo svojej koži? Pociťuješ návaly tepla, bolia ťa kĺby, v noci sa často budíš, bývaš často podráždená a zhoršila sa ti pamäť? Dezinformácie a stigma, ktoré sú ešte stále okolo menopauzy, spôsobujú, že na ňu nie sme dostatočne pripravené, a niekedy netušíme, čo sa s nami bude diať a ako sa s tým čo najlepšie vyrovnať.

Dr. Louise Newsonová pomocou najnovšieho výskumu, odborných rád a príbehov pacientiek od rôznorodého spektra žien poskytne odborné rady a praktické tipy, ako toto obdobie prežiť v čo najlepšom psychickom i fyzickom zdraví.

Knihu Pripravená na menopauzu si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
kniha, čítanie, tip na knihu, knižná novinka, Dr. Louise Newton, Pripravená na menopauzu
Grada

Christina Lauren – Falošné medové týždne

Romantická komédia Falošné medové týždne od Christiny Lauren predstavuje ďalšie príjemné oddychové čítanie na blížiace sa dovolenkové obdobie.

Olive Torresová je zvyknutá byť nešťastným dvojčaťom: od nevysvetliteľných nešťastí až po nedávne prepúšťanie sa jej život zdá byť takmer komicky zmätený. Naproti tomu jej sestra Ami je večná šampiónka. Olive musí sledovať, ako sa Ami darí vo všetkom, na čo siahne, a to ešte netuší, že na ňu čaká hotová katastrofa.

Vo chvíli, keď sa všetci okrem Olive a Ethana – jej úhlavného nepriateľa – na svadobnej hostine otrávia jedlom, je jasné, že sú jediní, kto môže vyraziť na bezplatné medové týždne na exotický havajský ostrov Maui. Stojí desať dní blaženosti za to, aby zakopali vojnovú sekeru a hrali sa na milujúcich novomanželov? A naozaj Olive svoje šťastie len predstiera?

Knihu Falošné medové týždne si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
kniha, čítanie, tip na knihu, knižná novinka, Christina Leuren, Falošné medové týždne
Grada

Nick Trenton – Vypni svoju myseľ

Ustavične nad niečím premýšľaš, dookola neprimerane analyzuješ minulé situácie a máš pocit, že ti z toho vybuchne hlava? Prílišné premýšľanie vedie k zvýšenému stresu, problémom so spánkom a spúšťa úzkosť. Môže byť dedičné, viac ním trpia ženy a spôsobuje ho aj životospráva alebo trauma.

Prestaň sa trápiť minulosťou a snažiť sa predpovedať budúcnosť. Zostaň vedome v prítomnosti a nemysli na veci, ktoré by sa mohli stať, no nakoniec sa nikdy nestanú. Už žiadne bezsenné noci s neutíchajúcimi myšlienkami. Osloboď svoju myseľ od prílišného premýšľania, prelom negatívne vzorce správania a cíť sa konečne lepšie. Ako? Nakopnutie nájdeš v publikácii Vypni svoju myseľ od Nicka Trentona.

Knihu Vypni svoju myseľ si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
kniha, čítanie, tip na knihu, knižná novinka, Nick Trenton, Vypni svoju myseľ
Grada

Bill McGuire – Horúca planéta

Náš niekdajší svet sa stáva skleníkom, ktorý sme si sami vytvorili. Horúce letá, nedostatok vody, úhyn živočíchov, problémy s úrodou, silné búrky. Zmena klímy dnes zasahuje už takmer každého z nás.

Bill McGuire vo svojej knihe Horúca planéta vysvetľuje vedecké fakty, ktoré stoja za klimatickou krízou, a načrtáva strohý, ale autentický obraz o tom, v akom svete zostarnú naše deti a v ktorých vyrastú naše vnúčatá, ak teraz nezakročíme. Ďalej ťa presvedčí, že ešte nie je neskoro, aby sme zvrátili svet, ktorý v dnešných horúčavách, katastrofálnych požiaroch, ničivých záplavách a suchách je ešte len začiatkom toho, čo by mohlo prísť.

Knihu Horúca planéta si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
GRADA

Robert Tomšik – V zajatí narcizmu

Ďalší titul z kategórie „motivácia a sebarozvoj“, ktorý nás tento mesiac zaujal na základe anotácie, predstavuje novinka V zajatí narcizmu, ktorú napísal Robert Tomšik.

Posledné výskumy uvádzajú, že v súčasnosti sa v spektre narcistickej poruchy osobnosti môže nachádzať až 20 % bežnej populácie. Toxické správanie narcistických osobností rozvracia manželstvá, rodinné aj priateľské vzťahy, komunity, pracovné prostredie, v niektorých prípadoch narcisti dokážu svoje obete dohnať až k samovražde. Nie nadarmo je narcizmus považovaný za súčasť modelu temnej triády – psychopatia, machiavelizmus, narcizmus.

V tejto knihe sa dozvieš, ako vo svojom okolí rozpoznať ľudí s narcistickými tendenciami či osobnosťou a vymaniť sa zo vzťahu s nimi. Zistíš, čo je to syndróm narcistického zneužívania, narcistická zrada, aký je cyklus vzťahu s narcistom, kto sú jeho ideálne obete a čo robiť, keď sa ocitneš vo vzťahu s narcistom. A nakoniec možno zistíš, že vzťahy nie sú vôbec komplikované… ak v nich nie si s narcistom.

Knihu V zajatí narcizmu si teraz môžeš kúpiť s 15 % zľavou
kniha, čítanie, tip na knihu, knižná novinka, Robert Tomšik, V zajatí narcizmu
Grada

Nech už sa rozhodneš pre hociktorý zo spomenutých príbehov, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje