Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

8 tragikomických situácií z vlakov, ktoré zažiješ pri ceste z východu na západ Slovenska

Niektoré zážitky z vlakov si zapamätáš na celý život.

Vieš, ktoré slovné spojenie ti dokáže takmer okamžite zdvihnúť tlak? No predsa meškajúci vlak. Hoci sa preprava týmto dopravným prostriedkom radí k tým najbezpečnejším a bezstarostným, rozhodne ti už niekoľkokrát nejednu starosť spôsobila.

Preto sme sa spojili s naším šikovným ilustrátorom a zvečnili osem situácií, ktoré sa vo vlaku bežne dejú. Pevne veríme, že sa tieto veci v budúcnosti zlepšia a naše obrázky budú už len vtipnou spomienkou, nie krutou realitou.

1. Znechutená kontrolórka lístkov

Nie je nič krajšie, keď ťa na začiatku tvojej cesty privíta znechutená sprievodkyňa. Až príliš dáva najavo, ako veľmi ju tá práca (ne)baví. Nedajbože, keď zistí, že si si kúpil/a zlý lístok. Zavalí ťa spŕškou poučovaní a vyhrážok, že ťa vyhodí z vlaku. Neostáva ti nič iné, len ticho pritakávať a čakať, kým sa aspoň trochu upokojí. Potom ten problém spolu predsa nejako vyriešite. Česť všetkým milým a ochotným sprievodcom.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, kontrola lístkov, konduktor
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Nebolo by týždňa, keď by vlaky nemeškali

Spoliehať sa na to, že tvoj vlak nebude meškať a aspoň raz prídeš niekde včas, je takmer nereálne. Vždy sa nájde niečo, čo ho spomalí. Ale kým nehorí vozeň, stále je nádej, že do finálnej destinácie dorazíš. Akurát nevieš kedy. Aj z hodinovej jazdy sa totiž môže stať päťhodinová. Kým si nekúpiš svoje vlastné auto, nič iné ti neostáva.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, meškanie vlakov
ArtCaveManiac / EMEFKA
tipy na vianočné darčeky, darčeky pre ňu, čo kúpiť frajerke na Vianoce, vianočné darčeky

Mohlo by ťa zaujímať:

Akým darčekom potešíš ženu na Vianoce? 7 tipov, vďaka ktorým ťa bude milovať ešte viac

3. Vypredané miestenky

Keď sa neskoro spamätáš, vo vlaku si jednoducho nesadneš. Možno sa ti to podarí na pár minút, kým nepristúpi ďalší cestujúci, ktorý ťa z miesta slušne vyhodí. Medzitým ti však obsadia aj tvoj flek na státie, až sa nakoniec ocitneš vedľa toalety. A tam to veľmi nevonia. Jedno euríčko ťa snáď nabudúce finančne nepoloží.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, kúpa miestenky, vypredané miestenky
ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Počas jazdy sa toho veľa nenaučíš

Keď sa počas semestra blížia zápočty, študentom sa začína dvíhať tlak. Majú iba dve možnosti – učiť sa alebo sa úpenlivo modliť. Cesta vlakom je ideálnym časom na oboje, aj keď väčšina sa spolieha najmä na učenie. A až potom sa modlí. Keď si ale k tebe do kupé sadne nejaký ukecaný „týpek“, čo neustále volá alebo sa rozpráva s kamarátom oproti nemu, psychické zrútenie je na spadnutie.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, spolucestujúci, kupé
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Na reštauračný vozeň môžeš zabudnúť

Niet krajšej vety na tvoj prázdny žalúdok ako: „Reštauračný vozeň z prevádzkových dôvodov nie je vo vlaku radený.“ Takmer si nestihol nastúpiť, si brutálne hladný a vystupuješ až o tri hodiny. Dal by si všetko za šunkovú bagetu, ale, hold, máš smolu.

Musíš vydržať a zakašľať si vždy, keď ti zaškŕka v bruchu. Pamätaj, že isté veci sú na Slovensku nereálne. Napríklad, ak vlak nemešká, vo vozni si nájdeš prázdne miesto na sedenie bez kúpy miestenky a ešte sa aj dobre naješ.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, reštauračný vozeň
ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Keď sa nepotíš, tak mrzneš

V lete nefunguje klíma, v zime sa zase nekúri. Ďalšia z vecí na zozname, na ktoré si si už za tie roky cestovania vlakom zvykol či zvykla. Od Žiliny do Bratislavy sa to ešte tie dve hodiny zniesť dá. Ak cestuješ z ďalekého východu, celú noc sa musíš rozmrazovať na byte alebo internáte. Jediná záchrana je malý doping na zahriatie.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, kúrenie, klimatizácia
ArtCaveManiac / EMEFKA
vianočné darčeky pre mužov, darčeky preňho, čo kúpiť mužom na Vianoce

Mohlo by ťa zaujímať:

Akým darčekom potešíš muža na Vianoce? 7 tipov, vďaka ktorým ťa bude milovať ešte viac

7. Radšej vydržíš, ako si sadneš na nechutné WC

Osobitnou kapitolou vo vlaku sú toalety. Občas sú v pohode, inokedy je lepšia možnosť vydržať. Ani ty si si určite nemyslel/a, že najväčší problém niektorých cestujúcich vo vlaku bude trafiť sa do záchodu. Dobre známa tekutina sa prelieva z jednej strany na druhú, zo „štipľavej vône“ sa ti dvíha žalúdok. Ideálne pred cestou radšej nejesť a nepiť.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, špinavé toalety, záchody vo vlaku
ArtCaveManiac / EMEFKA

8. Keď sa zobudíš na úplne opačnom konci republiky

Predstav si, že cestuješ z Trnavy do Trenčína, ale zobudíš sa úplne inde. Zo zlého sna do ešte horšej reality – si v Kysaku. Cestou naspäť od hnevu už určite nezadriemeš. Keď cítiš, že si unavený/á, nastav si budík alebo popros, nech ťa zobudia prísediaci. Inak si užiješ výlet naprieč Slovenskom, a to dokonca dvakrát.

slovenské železnice, vtipné ilustrácie, cesta vlakom, cesta vlakom z východu, zaspať vo vlaku
ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.