8 vecí, ktoré ma naučila škola

Je na každom zvlášť, čo si odtiaľ odnesie.


1. Recyklácia 

Školská jedáleň, základná škola. To boli časy. Keď pani družinárka, ktorá sa každý mesiac nepohodla s kaderníčkou a pred päťdesiatimi rokmi asi aj s matkou prírodou, stála nad misou akejsi kelovej gebuziny a veselo všetkým naberala dve plné naberačky. V tej polievke plávalo všetko. VŠET-KO. Od zvyškov zo šošovicového prívarku spred dvoch týždňov, cez umelé mihalnice až po nesplnené túžby a sny stať sa Michelinskou kuchárkou. No keď som tak tlačila ten zázrak dolu krkom, bolo mi aj celkom jasné, prečo nevarí v reštaurácii Gordona Ramsayho.

 

Zdroj: instiks.com

2. Nie je všetko zlato, čo sa blyští

A nie je všetko upratovačka, čo drží v ruke mop. Alebo inak, nie všetko, čo drží mop, reálne aj upratuje. Naše upratovačky upratali tak maximálne svoje zadky do výťahovej šachty s obrovskou tabuľou „zákaz fajčiť“ a tam celé doobedie testovali funkčnosť požiarneho alarmu. Dobrá správa je, že ešte stále existuje zamestnanie, kde ťa platia za to, že hovno robíš a teda polovica mojich spolužiakov má stále šancu sa zamestnať. Zlá správa, že požiarny alarm nefunguje.

Zdroj: memehub.sk

3. Únik z budovy

Vonku je mínus sedem, sneh po kolená a cestou do školy ma odfúklo do záveja. Dvadsať minút som sa hrala na korytnačku a desať premýšľala, že dnes možno reálne zomriem. A keď som sa konečne z vypätím všetkých síl dotrepala do školy, celá mokrá a palce na nohách som si necítila, no i tak som verila, že tam stále sú, zo školského rozhlasu sa ozval hlas. Môj premrznutý mozog si najprv myslel, že som to v tom záveji naozaj vzdala a prehovára ku mne Boh alebo George Washington a celý môj doterajší život napokon stál za to. No keď som začula slovné spojenie „požiarne cvičenie“ pochopila som, že to si len svet zo mňa zase robí prdel. Načo je dobré vyhnať tristo detí v arktických podmienkach postáť si dvadsať minút pred budovu a potom ich zase hnať naspäť? Aj tak by sme tam všetci pokapali, keby naozaj horelo, lebo keď ten alarm nespustili tie upratovačky, tak nejaký požiar nemá šancu.

Zdroj: teamgreenadventures.wordpress.com

4. Trojčlenka

Zistila som, že jediné prakticky využiteľné učivo z matematiky je trojčlenka. Hoci si všetci pamätáme Pytagorovu vetu, je len veľmi malá pravdepodobnosť, že by tvoj sociálny život klesol do štádia, kedy budeš merať dve strany Karička syru, aby si vyrátal tú tretiu. Ale trojčlenka? Keď Jano vypije liter vodky, koľko litrov potrebuješ pre dvadsať ľudí? Asi tak 40. Počkať…

Zdroj: youtube.com

5. Zákon zachovania hmotnosti

Nefunguje. No nech sa tá moja chemikárka aj na hlavu postaví, proste nefunguje. Zožerem pol kila tlačenky a priberiem tri kilá. Tak aký zákon zachovania hmotnosti? Tie dve a pol kila stretla tá tlačenka po ceste a pozvala ich na žúrku, že šak „poďte, bude sranda“?! Áno, keď o dva mesiace nenatiahnem ani jedny nohavice, to fakt bude sranda!

Zdroj: memehub.sk

6. Prezuvky

Prezuvky sú základ, prezuvky sú život, prezuvky sú jediný stabilný bod v tomto chaotickom svete. Keď nebudeš mať prezuvky je koniec, systém padá, Islamský štát nadobro vyhral. Hej, asi tak nejako mi to vysvetľoval zástupca v čiernych lakovkách, ktoré rozhodne ako prezuvky nevypadali. Ja chápem, že by mu s tým oblekom zrovna neladili, ale ja s tými ortopedickými pantoflami tiež asi vo svete módy neprerazím.

Zdroj: memehub.sk

7. Najlepšie kamošky navždy!

„Najlepšie kamošky navždy“ väčšinou znamená najlepšie kamošky kým s tou kravou v nevkusnej sukni zdieľam jednu lavicu. Nikdy to nevydrží. Tak ako celú strednú plánovali ako si vezmú dvojičky, kúpia rovnakých pudlíkov a budú zdieľať dvojdom na Hawaji, tak sa tieto nerozlučné siamské dvojčatá zo školských lavíc po mature ani nepozdravia.

Zdroj: pinterest.com

8. Žuvačky – stavebný materiál nového tisícročia

Ak by som si jedného dňa mala stavať protiatómový kryt, tak jedine z tých žuvačiek, čo mám odspodu na lavici. Tú vec nezlepíš. Keď si na ňu sadneš, tak nielen, že tam necháš gate ale aj polovicu sedacieho svalu a mužská časť populácie pravdepodobne aj šancu mať jedného dňa potomstvo. Keby Pompeje postavili z týchto žuvačiek, tak tá sopka nemá šancu. Radšej sa zbalí a zoberie sa vybuchnúť niekam inam. Proste kvalitný stavebný materiál nového tisícročia! Len mi ho z nejakého dôvodu nechcú patentovať…

Zdroj: memehub.sk

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

 

Reagujte!
Grr Grr
42
Grr
Fuuj Fuuj
56
Fuuj
Fňuk Fňuk
170
Fňuk
Jeej Jeej
50
Jeej
Uups Uups
41
Uups
Haha Haha
372
Haha
Woow Woow
82
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

8 vecí, ktoré ma naučila škola

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image