Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Určite už každý z vás, nielen dievčatá, uvažoval nad svojou budúcnosťou, konkrétne svadbou. Takisto si určite väčšina z vás uvedomuje, že ten deň sa čím ďalej tým viac blíži, a že prinesie tonu stresu. Povedzme si niečo o ôsmich súčastiach každej svadby, či už veľkej alebo malej a čomu sa radšej treba vyvarovať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/open-doqZX5fwMrz4k/download)

Výber svadobných šiat

Toto je skôr dámska záležitosť, do ktorej moc mužov kecať nemôže. Dámy, majte ale na pamäti, že v jednoduchosti býva občas väčšia krása, než v premrštenosti ako je 300 000 volánikov, závoj s nepravými diamantami alebo topánky od Gucciho. Jasné, že chcete vyzerať vo svoj vysnený deň najlepšie ako sa dá, občas ale jednoduchšie šaty podtrhnú vašu vlastnú krásu v očiach ostatných viac. A ak nie krásu, tak aspoň drahú a profesionálnu prácu kaderníčky. Mimochodom – šaty na fotke vyzerajú ako presne tie prehnané, drahé šaty, však? V skutočnosti sú z toaletného papiera.

pinterest.se (https://www.pinterest.se/pin/402790760408370673/)

Svadobné auto

Úprimne, na väčšine svadieb vás toto prenajaté auto odvezie na obrad, z obradu do sály – a tým to končí. Je pekné vidieť mladomanželov v novom bavoráku alebo audine, omnoho štýlovejšie ale vyzerali svadby, kde sa cestovalo veteránom. To má vždy svoje vlastné čaro.

hireclassiccars.co.za (http://www.hireclassiccars.co.za/wp-content/uploads/2014/01/30-APR-PJ-049.jpg)

Čítanie sľubov

Väčšina ľudí si so samotným obradom nedá moc starosť. Nechajú to na oddávajúcom, či už ide o úradníka, alebo kňaza. To znamená, že si väčšinou môžete vypočuť klasické klišé každej svadby, ktoré je síce pekné, ale stále len klišé. Nestálo by vás moc námahy skúsiť si sľuby napísať vlastnoručne, a vedzte, že to v pamäti zostane omnoho hlbšie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/do-own-vows-PdSz5Rd0L6QYE/download)

Fotograf/kameraman/DJ/kapela

Ich výber býva ťažký a možností je skutočne dosť. Najlepšie, čo môžete urobiť je nechať si poradiť. To ale neznamená nechať si dohodiť bratranca/kamaráta len preto, aby peniaze ostali v rodine. A ak už máte dobrého fotografa, skúste sa spýtať práve jeho na DJ-a/kapelu. Svadieb zažil omnoho viac než vy a určite pozná aspoň nejakého v dobrej cene, ktorému nebude padať mikrofón, neopije sa do dvoch hodín od začatia alebo mu nevypadne technika. Samozrejme to funguje aj naopak.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/photographer-sKebUecQteXtK/download)

Svadobný program

Jasné, mladomanželský tanec počas pesničky River Flows in You a milión srdiečkových konfiet je určite terno. Ľudia si však veľmi nezapamätajú to romantické, ale skôr to zábavné, pričom sa cítili fakt dobre. Ak sa to celé poriadne zorganizuje, tak dokonca aj blbosti ako klobúkový tanec, tanec s metlou alebo únos nevesty môžu dopadnúť skutočne vtipne.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Brueghel_the_Younger%27s_wedding_dance_in_a_barn.JPG)

Jedlo a pitie

Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása. Niekedy totiž jednoduchšie chody dopadnú omnoho lepšie a sú aj lepšie ocenené hosťami. Pri pití je to rovnaké, nikto nepožaduje najdrahší alkohol, skôr pestrejší výber, veď predsa sto ľudí – sto chutí.

pixnio.com (https://pixnio.com/free-images/2017/05/18/2017-05-18-09-21-19.jpg)

Výber hostí

Hostia sa delia na dve kategórie. Tou prvou je rodina a rodinní priatelia, teda priatelia vašich rodičov a potom sú to vaši priatelia. Existuje tu tenká hranica, ktorej sa treba držať a ich počet by mal byť vyvážený. Či už kvôli zaplneniu parketu alebo napríklad kvôli vyberaniu peňazí. V prvom rade ale nezabudnite pozvať tých, na ktorých vám naozaj záleží.

xage.ru (https://xage.ru/media/uploads/2014/08/jg_.jpg)

Odčepčenie

Väčšinou je to ukončenie oficiálneho svadobného programu a odohráva sa okolo polnoci. Zväčša ho vykonáva zaplatená folklórna skupina a nechcem teraz na nikoho útočiť, ale je to ako…no ako pohreb na svadbe. Ak odhliadneme od tej trápnej časti, že sa vám snažia povedať, že nevesta bude tú noc mať prvýkrát sex (ale prosím vás – 21. storočie), užijete si tmu, sviečky, pochmúrnu a smutnú hudbu, pretože nevestu všetci ľutujú. Existuje ale aj dosť prípadov kedy odčepčenie vykonáva brat, krstný otec, DJ, fotograf…a vedia sa pri tom skutočne zabaviť, dávajú sa úlohy, ceny, súťaže… A prečo by sa musel neveste niekto vyhrážať valaškou, keď to môže spraviť poriadnou sekerou, mečom alebo motorovou pílou? 😉

giphy.com (https://giphy.com/gifs/open-Fvri409BDCH6/download)

Snáď vám tento článok pomôže jedného dňa skrášliť aj vašu vlastnú svadbu. No pamätajte na to, že najhlavnejšie je, aby ste VY pamätali na tento deň ako na jeden z najvýznamnejších vo vašom živote.

Titulný obrázok: pexels.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.