8 vecí, ktoré z ľudí robia otravných turistov

Na mnohé z týchto vecí treba myslieť aj doma.

Zdroj: Shukhrat Umarov, Pexels

Každý z nás je raz za čas turistom. V mestách na Slovensku až tak nepociťujeme turizmus, ako ho pociťujú napríklad ľudia žijúci v Barcelone, Benátkach a podobných obľúbených destináciách. Sú to jedny z miest, kde je doslova pretlak turistov.

Je preto pochopiteľné, že ľuďom lezú poriadne na nervy. Ak nechceš byť jedným z tých, na ktorých budú nadávať tiež, stačí ak sa vyhneš niektorým z týchto vecí.

Postávanie uprostred chodníka

Nech hodí kameňom ten, kto je bez viny. S hlavou zaborenou do telefónu, študujúc Google mapy, si už aj ty určite veľakrát spravil to, že si uprostred chodníka zastal, lebo si sa potreboval zorientovať. Keďže nemáme na temenách hlavy brzdy, tak to zväčša nik nečaká a potom to dopadne tak, že ľudí, ktorým takto skrížiš cestu, mierne naštveš.

Nič nie je dôležitejšie ako tvoja fotka

Znova zastavuješ plynulý chod v meste, lebo ty potrebuješ mať fotku pri tomto konkrétnom zábradlí, pri ktorom ju má milión ďalších ľudí. Netreba zabúdať, že by si mal cestovať nie práve kvôli fotkám na Instagram, ale kvôli zážitkom.

A ak už aj máš túto potrebu, tak prosím, neobmedzuj a neohrozuj svojím fotením selfies iným ľuďom život. Inak, občas táto tvoja úchylka fotiť všetko, čo vidíš, a seba so všetkým, čo vidíš, môže prekážať aj tvojim parťákom na cestách.

Travel Click GIF by Shay Mitchell - Find & Share on GIPHY

Nepoznáš zvyky domácich

To, že si sa rozhodol ísť niekam za hranice, neznamená, že by sa ti mali okamžite všetci podvoliť. Momentálne je veľmi jednoduché dostať sa k informáciám na internete, takže ti stačí 5 minút googlenia na letisku, aby si bol oboznámený so zvykmi tunajších. Každá krajina má iné zvyky a je slušné sa s nimi oboznámiť vopred.

Máš potrebu nadávať ako hulvát vo svojom jazyku

Je veľmi jednoduché natrafiť v zahraničí na Slovákov. Len pre tvoj pocit, že ti nik nerozumie, to tak naozaj nemusí byť. Nemusíš tiež robiť nášmu národu hanbu. Stačí, že máme nášho pána kapitána.

Megan Markham, pexels

Fast food cestovateľ

Mnohí siahneme pri cestovaní po nejakom známom fastfoode, lebo je to rýchle. Máme tak istotu, že vieme, čo si dávame. Na tom nie je nič zlé, hlavne v prípade, keď prídeš vyhladovaný z letiska a nič iné nie je otvorené.

Avšak mať vo svojom bio na Instagrame #traveler a na svojich cestách skúšať jedine, či majú v McDonald’s iné omáčky ako my, je trochu pokrytecké. Jedlo je totiž veľmi dôležitá súčasť kultúry a nemal by si preto vynechávať ochutnávanie tunajších špecialít.

Si hlučný a neprispôsobivý

To vidíme často počas piatkov v hlavnom meste, keď sa uličkami prechádzajú podgurážení Angličania, ktorí si sem prišli užívať rozlúčku so slobodou. Takýto prípad sa však dokáže aj otočiť. Nemusíš byť ani opitý, stačí, že sa budeš s kamarátom príliš nahlas smiať a budeš tým vyrušovať ostatných. Rešpekt k ľuďom okolo teba si treba udržiavať aj v iných krajinách.

Sepet, Unsplash

Nechávaš po sebe neporiadok

V prípade, že si jedno z takýchto indivíduí, tak je vysoko pravdepodobné, že to isté robíš aj vo svojej vlastnej krajine. Ktovie, či si hádžeš špaky a odpadky na zem vo svojom byte…

Si nevhodne oblečený

Všetko záleží na krajine a na tom, aké má zvyky. Je preto dobré sa s nimi oboznámiť, ako sme už spomínali vyššie. Keď ideš do nejakého chrámu či kostola, nemal by si tiež zabúdať na to, aby si napríklad nemal príliš odhalené nohy, teda krátke sukne či šortky. A ramená by mali byť zakryté tiež. Rovnako, ako by si nemal ísť polonahý v plavkách do reštaurácie. Aj napriek tomu, že práve ideš z pláže.

Nyc GIF by Awkwafina - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Je tu ďalšia adaptácia Stephena Kinga! Horor Doktor Spánok je pokračovaním kultového Osvietenia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME