8 vecí, ktoré zažiješ len na výške

Vifonka naša každodenná.


Ak ťa po tomto lete čaká nová etapa v živote študenta s nálepkou „vysokoškolák“, tak sa priprav na zopár už rutinných vecí z tohto zoznamu, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou vysokoškolského života. Tešíš sa?

1. Život na intráku

Ten ťa naučí. V momente, keď si uvedomíš, že si tam neprišiel len stráviť víkend so super partiou (alebo ešte lepšie s ľuďmi, ktorých ani nepoznáš), bude prvý moment vytriezvenia a zoznámenia s tvojím novým domovom možno drsný. No ver tomu, že keď predýchaš zistenie, že potraviny sa skladujú na parapetnej doske namiesto v chladničke, ktorá sa stáva luxusom, už bude všetko dobré. Potešíš sa aj tej parapetnej doske, lebo ani tá nie je vždy zaručená.

Zdroj: pelisek-pismenek.blogspot.sk

2. Varenie, pranie, upratovanie

Mama hotel bude ďaleko a ak nie si úplný humusák, ktorému nebude vadiť žiť medzi trojtýždňovým špinavým dolepeným riadom, tak si určite navýšiš skill aj v takýchto činnostiach. Najmä v období skúškového obdobia sa upratovanie a varenie stáva veľmi populárnou formou flákania sa. Musíš predsa ešte vypratať tamten šuplík, všetko pretriediť a tých vecí, čo tam objavíš. A navariť si niečo poriadne tiež treba, vifonka ti už lezie krkom, tak si ochotne vybehneš pre dvojplatničku o poschodie vyššie.

Zdroj: giphy

3. Chodbovice

Keď si pôjdeš pre tú dvojplatničku, hrozí ti „riziko“ stretnutia podobných zúfalcov na chodbe, ktorí majú tiež zajtra skúšku, no už vzdali aj všetku tú prokrastináciu okolo učenia. Na intráku zažiješ chodbovice, izbovice či balkonovice ako nikde inde. A po prechlastanej noci ti bude stačiť zase len tá vifonka. Šak čo, polievku vypiješ a na rezance dáš kečup.

Zdroj: Warner Bros.

4. Neopakovateľný humor

Študenti, čo viac dodať. Na hovadiny, na to by vás bolo. Chamraď.

Posted by Matúš Michališin on Donnerstag, 23. März 2017

toto nám stojíííí pred intrákom 😀 😀 😀

Posted by Simka Jankovičová on Donnerstag, 13. Dezember 2012

5. CP-čkár

Ak bude tvoj vysokoškolský život prevádzať pravidelné cestovanie z intráku a na intrák, tak sa pravdepodobne zaradíš medzi ľudí so starou známou nálepkou cp-čkár. Z toho si ale nič nerob. Horšie budú tie cesty vlakmi (alebo skôr dobytčákmi) v období pred sviatkami, po sviatkoch, pred víkendom, po víkende, …

Zdroj: Reuters

6. Učenie sa

Ono sa na to síce často zabúda, ale aj učenie sa patrí k vysokoškolskému životu. Sprevádza ho strašne veľa prokrastinácie a strašne veľa farebných zvýrazňovačov.

skúškové robí svoje 😀

Posted by Priznania vysokoškolákov on Dienstag, 10. Januar 2017

Toto skúškové zabíja mňa, aj moje zvýrazňovače. Funguje už len jeden 🙁

Posted by Simka Jankovičová on Montag, 15. Juni 2015

7. Seriály, seriály, seriály

Ďalšia vec, ktorá sprevádza spomínané učenie sa. Pretože keď sa už učíš 10 minút, potrebuješ predsa odmenu. Len jeden diel seriálu. Len jeden… a o druhej ráno zistíš, že tá séria mala 14 dielov.

Zdroj: giphy.com

8. Vynaliezavosť a spolupatričnosť

Ak si doteraz vo vynaliezavosti moc nevynikal, tak sa priprav na objavovanie svojich skrytých vlôh v tejto oblasti. Lebo bez týchto vlastností, sa na intráku a vysokej škole len ťažko zaobídete.

Novodoby zaves, mozes vidiet 1/5,2/5,3/5,4/5,5/5 z okna a vyska? Bezproblemov! Nastav si ho ako chces. Rano hore , poobede dole 😀 xxl tyzden v Lidli.

Posted by Priznania vysokoškolákov on Mittwoch, 5. April 2017

Život na internáte a štúdium na vysokej škole je naozaj nezabudnuteľná etapa života. Hlavne ale nezabudni, že celá podstata spočíva v preliezaní semestrov a dopracovania sa k štátniciam. Ale tým radšej ešte nebudeme strašiť.

Zdroj: giphy.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Typy profilových fotiek, s akými sa môžeš stretnúť na sociálnych sieťach

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
15
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
169
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

8 vecí, ktoré zažiješ len na výške

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME