Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.6.2023
sk
Stanislava
cz
Stanislava

Je otvorenie peňaženky a prihlasovanie sa do internetbankingu chvíľa, kedy sa ti chce revať? Si tak chudobný, že nehádžeš kačkám chlieb ty, ale ony ho z ľútosti hádžu po tebe? Tak potom je to asi dosť naprd.

No ale čo sa takto pozrieť na túto skutočnosť aj z inej, pozitívnejšej stránky? Účty a nájom ti to síce nezaplatí, ale možno si aspoň na jeden deň vyliečiš depresiu. Toto sú dôvody, prečo je super byť bez peňazí. 

Vážiš si maličkosti

Bohatí ľudia sú zvyknutí mať takmer všetko, čo si zaumienia, no aj tak nie sú šťastní a je ťažké ich potešiť. A keďže my, čo sme bohatí duchom, nie finančne, vieme oceniť aj iné gestá ako drahé darčeky, potešia nás aj úplné maličkosti, ktoré sa často za peniaze ani nedajú kúpiť. Si vďačný za každé pozvanie na kávu, za každú milú správu na facebooku i za každý dobrý pokec.

© ShutterStock

Máš úprimné vzťahy

Aspoň vieš, že sa s tebou kamoši nebavia len kvôli peniazom, sláve alebo prestíži. Lebo… Ty nemáš ani jedno. Tiež spoznáš nefalšovanú, naozajstnú lásku. Keď máš ledva na svoju kávu, nie to ešte aby si ju platil frajerke a namiesto luxusnej reštaurácie ju pozveš na prechádzku, kde jej natrháš lúčne kvety a burinu miesto kytice ruží, no ona ťa stále miluje, tak ver, že jej city k tebe sú úprimné.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/homer-simpson-the-simpsons-follow-fKqAFwUj96cAo)

Si obľúbený

Jednoznačne si najobľúbenejší člen partie, pretože ti nie je čo závidieť. Vždy, keď im je na hovno a pozrú sa na teba, tak vedia, že môže byť ešte horšie. Zlepšíš im tak náladu a oni ťa za to majú radi. Taktiež vedia, že s darčekom na Vianoce či na narodeniny si nemusia robiť príliš ťažkú hlavu, lebo teba poteší aj tá najväčšia kravina. A keďže nie si na materiálne veci, úsmev navodí dokonca aj láskyplné objatie.

memehub.sk

Si dobrý človek

Chudobní ľudia sú často štedrejší a chápavejší, pretože vedia, aké je to nemať nič. Rodine a priateľom by si dal aj posledné. Takisto si aj dobrá frajerka, pretože si nenáročná a nebudeš vyvádzať, keď na narodky nedostaneš zbytočne predraženú hovadinu ako napríklad takú korálku na Pandora náramok. Pokojne ti stačí veľa lásky (keď už sú tie narodeniny, tak aj tej fyzickej) a pizza.

https://giphy.com/gifs/pizza-the-little-mermaid-ariel-wqHXbOcynM7Oo

Šetríš čas

U teba nehrozí zdĺhavé vyberanie potravín v obchode. Jednoducho berieš produkty, ktoré sú zvýraznené tou najhnusnejšou krikľavou zelenou a označené nápisom ZĽAVA. Alebo ideš rovno po výhodné potraviny ako Tesco špagety, Coop Jednota kečup a najlacnejšie párky z pultového predaja s najnižším obsahom mäsa, ktoré sú lacné vždy. Takisto šetríš čas v obchodoch s oblečením. Lebo na nové oblečenie nemáš. Tak tam ani nechodíš.

© Andrea Warnecke

Neklameš…

…keď bezdomovca pri otázke, či mu nedáš pár centov odpálkuješ, že nemáš peniaze. V skutočnosti má v tom pohári, kde mu ľudia hádžu drobné, viac ako ty v peňaženke alebo na účte. A to je celkom smutné. Ale ostaňme pri pozitívnych veciach!

https://giphy.com/gifs/zditalents-money-street-fCU3BJY4nUxTUH91Le

Nemajú ti čo ukradnúť

Výraz „prídeš o všetko“ ťa nejak moc nezastraší, pretože to tvoje všetko zase až taká výhra nie je. Keď ti niekto šlohne platobnú kartu, ani nemusíš volať do banky a zablokovať ju. Pravdepodobne je už aj tak bloknutá, keďže si v mínuse. A už teraz ľutuješ toho chudáka, ktorý ti ukradne kartu, aby mal peniaze, no zistí, že si s ňou môže akurát tak natierať horčicu na chleba alebo škrabať zamrznuté okno. Nuž, aspoň ušetrí na škrabke.

https://giphy.com/gifs/reaction-week-subreddit-UZA15w44oCT1m

Nefajčíš a príliš nepiješ

Jedna z výhod je tá, že aspoň nepiješ do bezvedomia, lebo na to nemáš a tým pádom potom nemáš opicu a prefajčené pľúca. Ale môže sa stať, že sa opiješ tak, že nevieš kde si. A to je predsa lacnejšie ako drahá dovolenka niekde na Bali (alebo na chate v Hriňovej, lebo aj to je vlastne nad tvoje finančné možnosti).

http://www.doctortg.com.au/10-tips-to-keeping-your-teen-safe-at-schoolies/

Titulná fotka: thesocialmediamonthly.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje