Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Nebudeme si klamať – ženy sú tajuplné stvorenia, no o to viac úžasné a obdivuhodné (a samochvála smrdí, ale o tom radšej pomlčíme). Preto je viac ako vítané, že každoročne existuje deň, ktorý je kompletne celý venovaný oslave týchto magických bytostí. A ako inak si uctiť tento špeciálny deň ako pripomenutím si všetkých tých úžasných superschopností, ktorými ženské pokolenie oplýva?

1. Možno ste o tom doposiaľ nepočuli, no žena je vlastne vládcom času. Jediné, čo na jeho kontrolu potrebuje, je čarovná formulka „o týždeň začnem cvičiť,“ a v sekunde, ako ju vyriekne, sa minúty i hodiny začnú automaticky naťahovať až do nekonečna. A tak plynú dni i mesiace a ani sa nenazdáte, jeden týždeň má zrazu rozsah niekoľkých rokov. Má to však jednu podmienku – nikto nesmie to, ako dlho ten týždeň už vlastne trvá, vyslovovať nahlas, lebo to kompletne stratí svoje čaro.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/mean-girls-rachel-mcadams-aQGqcObSxfixy)

2. Žena hneď spozoruje sukničkára. To, že s ním potom začne chodiť a dva roky sa lepí v nešťastnom vzťahu, lebo ešte stále naivne verí, že ona bude tá, čo ho zmení, je už celkom iná pesnička.

3. Keby sa ženám chcelo, všetci súkromní detektívi by mohli do týždňa zavrieť svoje kancelárie a ony by ich hravo zastúpili. Zaľúbená žena vie o tebe zistiť všetko len na základe čísla autobusu, ktorým sa ráno vozíš do práce – od krvnej skupiny až po kvalitu rozmnožovacej výbavy. Tá nasrdená (nie žiarlivá, lebo ženy, samozrejme, nežiarlia) zase s prehľadom vykonštruuje neveru aj z vtáčieho trusu na kapote vášho auta. No a na záver sú tu matky, ktoré majú v tomto ohľade celkom špeciálnu kategóriu, lebo ony ešte aj v časoch, kedy GPS-ka bola len predmetom vo vedecko-fantastickej literatúre, presne vedeli kde si a čo to tam k*rva robíš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/kpop-k-pop-k-pop-26n6113wG9kzJjfTq)

4. Ženy sú majstrami kamufláže. Nikto predsa nemusí vedieť, že to mäsko na prírodno, čo ti práve servíruje, malo byť pôvodne segedín, ale kapustu buď kúpiť zabudla alebo jej zhorela do tla.

5. Žena vždy bojuje až do poslednej minúty. Aj keď už si trikrát uvedomila, že hádka, ktorú vyvolala, je možno napokon predsa len celkom zbytočná, aj keby už najradšej celú situáciu hodila za hlavu a radšej ti navrhla, či si neobjednáte pizzu, absolútne to nedá na sebe znať. Namiesto toho drží kamennú tvár, vyťahuje sr*čky staré minimálne dve dekády a v hlave si neprestajne opakuje, aké trápne by bolo, keby to teraz vzdala.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/l4pTcJ4VUJ3BqcAY8)

6. Žena má širšie farebné spektrum – je to aj vedecky dokázané. Naozaj. Fakt. Lenže ty ho nemáš a tak jediné, čo ti ostáva spraviť, keď ťa skalopevne presviedča, že tie dve sukne v skrini, za ktoré vysolila polovicu výplaty, nie sú rovnako oranžové, je spoliehať sa na vzájomnú dôveru. Lebo oni prosto sú každá inak oranžová. Naozaj. Fakt.

7. Ženy sú skvostné herečky. Tohtoročných Oscarov v mnohých kategóriach si možno odniesla Podoba vody, no tie skutočne prvotriedne herecké výkony sa častokrát odohrávajú úplne mimo filmového plátna. (A to, že niektorí muži ešte stále veria, že ženy nevylučujú ale vstrebávajú, je na to hádam postačujúci dôkaz.)

8. Keď si naťukáte do synonymického slovníka slovenského jazyka slovo „žena“, zistíte, že sa dá nahradiť synonymami ako dievča, dáma, lady, či multitasker najvyššej možnej i nemožnej úrovne. Pretože len žena dokáže naraz piecť bublaninu, žehliť trenky, odšťavovať kelové listy a zároveň ti p*čovať za to, že sa ti predstava odšťavených kelových listov vôbec nepáči. (pozn. autorky – Celý tento odstavec je samozrejme vymyslený. V skutočnosti tam nájdete slová ako – stvora, fúria, xantipa, ťapa či piksľa a ja naozaj vôbec netuším prečo.)

giphy.com (https://giphy.com/gifs/MusicCityCMT-cmt-music-city-64anwV7vBdRg3QxuCr)

Nanešťastie ani ženy nemajú všetky superschopnosti, ktoré by si želali. Toto sú tie, za ktoré by vraždili, no matka zem akosi nenadelila…

1. Žrať a nepribrať. A ak pribrať, tak do oblasti dekoltu a nie do zadku, ktorý už teraz preteká džínsami zo všetkých strán.

2. Zmenšovať a zväčšovať si poprsie podľa situácie. Pri behu na telesnej skutočne nepotrebuješ, aby ti niečo uštedrilo buchnát do brady zakaždým, keď sa odlepíš zo zeme, zato véčkový výstrih je pre bujaré vnady ako stvorený.

3. Schopnosť sa na pár sekúnd zmeniť na Beyoncé. Lebo každá si chce aspoň raz v živote zaspievať o slobodných ženách a neznieť pritom ako jeleň uprostred ruje, s kazom na zadnej stoličke a bodliakom na guliach. Fakt každá.

4. Zmenšovať a zväčšovať vlastne čokoľvek, čo treba. Aplikovateľné od mužov až po veci v kabelke.

5. Inštinkt, ktorý by nám napovedal, kedy to už vážne preháňame… (Srandujem, taký vlastne nikto nechce. Veď aký by to už bol len nudný a jednotvárny život bez trošky drámy a zveličovania, no nie? Radšej chceme meniť vodu na víno.)

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bravo-rhonj-melissa-3oz8xUbCPhCzQmXhoA)

A hoci je dnešok najmä sviatkom všetkých žien, nezabudli sme ani na mužov. Tí však k spolužitiu so ženou potrebujú len jedinú superschopnosť (alebo skôr superpredmet)…

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/vojna-jadrov%C3%A1-vojna-%C4%8Derven%C3%A1-3038098/)

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje