Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Škvŕkajúce brucho, žiadny mejkap, ujdený autobus, kopa práce, nespravené skúšky… každý máme obdobia, keď sa toho zrazu deje priveľa. A i keď by človek rád žil zdravo, viedol uspokojujúci sociálny život a rozmýšľal nad filozofickými otázkami ohľadom vzniku vesmíru, stane sa, že občas si pomaly ani nestihne v pokoji posedieť na záchode. V takýchto obdobiach to vyzerá aj takto.

1. Nedostatok spánku

Večer si najviac unavený, ale nemôžeš zaspať, lebo si v práci mal štyri kávy. Do dokonalosti by to dokázali doviesť už len nočné mory o tom, ako ti vypadávajú zuby. Ráno skoro vstávaš a máš také vačky pod očami, že by sa ti do nich mohli nasťahovať malé kengury. Úplne najhoršie však je, keď sa ráno zobudíš v strese… a zistíš, že je víkend a len si si zabudol vypnúť budík.

2. Čierny humor

Už si ani nepamätáš, kedy si na otázku „ako sa máš?“ odpovedal „skvelo“ a nebolo to sarkasticky. Občas ti napadne, o koľko by bol tvoj deň jednoduchší, keby ťa iba tak trošku zrazilo auto. Len ti prešlo cez palec alebo tak, nech máš pár dní voľna.

https://78.media.tumblr.com/2a12baf12efbce1474826382b5825c3a/tumblr_oedrvhZcL21rz56qto1_400.gif

3. Nechodíš von

Pracuješ, ale na mobile ti vkuse vyskakujú upozornenia z messengera od tvojich kamošov, ktorí zázračne nemusia ani pracovať, ani sa učiť. Najprv ťa volajú do kina, potom na obed, alebo aspoň v piatok večer si sadnúť k poháru vína pred víkendom – ale ty už pomaly nevieš, ako víkend vyzerá, a polovicu z neho iba dospávaš. A časom síce správy stále vyskakujú, ale už nie sú adresované tebe. To si iba tvoji kamoši dohadujú plány bez teba. Keby aspoň boli natoľko taktní, aby to robili poza tvoj chrbát. Hovadá.

4. Chodíš stále v tom istom

Nemáš čas prať, ani oblečenie upratať po tom, ako si ho mal na sebe. A tak ho nosíš znova. A znova. A znova, len naopak. Tvojim poznávacím znamením sa stal outfit, ktorý sa ráno najľahšie naťahuje a ešte nesmrdí.

5. Zlé jedlo

Scrolluješ cez Instagram a pohľadom prechádzaš cez krásne zrolované sushi, avokádové toasty s mozzarellou a rímske šaláty s ančovičkami na mramorovom pozadí. A potom pozrieš pred seba na svoj chleba s maslom a salámou, hodený len tak bez taniera na stôl so zažratými krúžkami od piva. Stravuješ sa ako tínedžer, ktorého rodičia odišli na týždeň preč a nechali mu doma iba 50 eur. Raňajky nestíhaš, na obed chodíš do mekáču a večer si dáš polievku zo sáčku. A pozeráš videá na youtube o krabičkových obedoch, ktoré ti majú ušetriť čas, ale tvoje veľké plány o vyváženej strave skončia kúpením ďalej haraburdy do kuchyne, ktorú nikdy nevyužiješ.

https://i.imgur.com/aAsE2IN.gif

6. Bordel absolútne všade

Keďže nemáš čas, musíš odkladať aj veci, ktoré zbožňuješ. Napríklad také upratovanie. Drez je plný špinavých tanierov a tak ješ rovno z obalov. Spálňu máš plnú šálok, lebo si lenivý ich odniesť. Z dvoch rastlín, čo si mal na parapete, to jedna vzdala, a druhá je kaktus. Tak dlho si si nezbieral špinavé oblečenie, že to vyzerá že si sa snažil obliecť podlahu. Aj po stoloch, aj po zemi máš papiere pomiešané s účtenkami a lístkami na autobus. A ešte ak ste žena – vlasy. Vlasy úplne všade.

7. Nemáš koníčky

Zvykol si byť človek učený, človek kultúrny. Čítal si knihy, chodil na koncerty, pozeral Oscarové filmy a skúšal nové reštaurácie. Teraz, ak máš šťastie a máš pár hodín denne pre seba, tak iba pustíš telku do pozadia, objednáš si pizzu a chrníš na gauči. A keď sa ťa na druhý deň niekto spýta, aký si mal včera večer, klameš alebo povieš niečo vágne a spýtaš sa ho to isté rýchlo naspäť. A je pravdepodobné, že aj oni ti klamú, takže to nie je až také zlé.

8. Sťažuješ sa, že máš veľa práce a potrebuješ voľno

Každý deň vstávaš a pracuješ a spíš, a potom zas celé od začiatku. Vetu „nemôžem, mám prácu“ používaš ako odpoveď na všetko a ľudia okolo teba to už prijali ako súčasť tvojej osobnosti. I keď ťažko povedať, či máš skutočne toľko práce alebo len veľa prokrastinuješ. Jediné, čo cítiš je, že potrebuješ voľno. A hovoríš si, že to celé smeruje k jednej úžasnej dokonalej dovolenke, na ktorej bude tak skvelo, že sa možno ani nevrátiš domov.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/53/6e/6c/536e6c796a43fa6b97a7ea65434e37ec.gif

Titulná fotka: dreamstime.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Lucia

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť