Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor
Zdroj: ©Shutterstock

8 znamení, že je najvyšší čas na rozchod s tvojím partnerom

Vo vzťahu je najdôležitejšie vedieť, kedy odísť. Ak váhaš, pomôžu ti tieto znamenia.

Možno sa práve nachádzaš vo fáze, keď je pre teba rozchod najlepším riešením. Máš množstvo napätých pocitov – možno vina, strach, čo príde, frustrácia či smútok.

Išiel si do toho s takými veľkými nádejami, kam to všetko povedie, a teraz musíš akceptovať, že toto je možno koniec cesty. Veď kto chce naozaj začať odznova? Kto chce skočiť späť do vôd randenia, spoznávať niekoho nového, otvoriť sa, stretnúť sa s jeho rodinou a priateľmi. Zdá sa, že je oveľa jednoduchšie zostať tam, kde si, s niekým, koho už poznáš, bez ohľadu na to, akí nešťastní ste obaja.

Jednou z najdôležitejších vzťahových zručností je vedieť, kedy odísť. Nie je to vždy jednoduché, ale niekedy je to jediná možnosť. Tým, že nebudeš čeliť pravde, len odďaľuješ nevyhnutné a odrádzaš sa od šťastia.

Ak sa ti zdá, že niečo nie je v poriadku, a nie si si istý, či vo vzťahu pokračovať, možno ti s rozhodnutím pomôžu tieto znamenia:

1. Vzťah držia iba spomienky z minulosti

Nežiješ v prítomnosti. Žiješ v minulosti a uchovávaš si spomienky na to, aké skvelé veci bývali. Nevadí, že veci už dávno nie sú dobré. Kedysi ste spolu vychádzali, boli ste šialene zamilovaní, smiali ste sa a užívali si jeden druhého. Ako dlho sa budeš držať týchto spomienok? Kedy prijmeš, že minulosť už neexistuje a jediné, čo máš, je pochmúrna prítomnosť?

vzťahové problémy, rozchod, znaky, že je čas sa rozísť
Shutterstock

2. Ani jeden sa nesnaží, aby to fungovalo

Aby vzťah fungoval, musia sa snažiť obaja. Jedna osoba totiž nemôže niesť tím. Vzťahy vyžadujú prácu. Sú ako rastliny. Potrebujú lásku, pozornosť a výživu, inak uschnú. Ak do toho ten druhý nie je ochotný nič vložiť, nie je prečo to ďalej naťahovať.

Odporúčame prečítať:

Masová vrahyňa z Československa autom zabila osem ľudí. Ľutovala len to, že ich nebolo viac

3. Cítiš sa vyčerpaný/á

Byť v blízkosti svojho partnera už nie je TEN dobrý pocit. Už sa necítiš do všetkého namotivovaný, veselý. Cítiš sa vyčerpane a otrávene. To je ten pocit úplnej beznádeje a zúfalstva, pretože sa zdá, že žiadne úsilie ťa nikam nedostane.

vzťahové problémy, rozchod, znaky, že je čas sa rozísť
Shutterstock

4. Cítiš odpor

Nahromadenie nevôle voči druhému je silným znakom toho, že sa komunikácia medzi vami úplne rozpadla. Nemôžeš jej/mu vyjadriť svoje potreby zdravým spôsobom, pretože to nepočuje. Namiesto toho, aby ste sa navzájom vypočuli, si pomyslíte: „Prečo by som pre neho mal niečo robiť, keď on za mňa nemôže ani XYZ?“

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.