80 žilinských dôchodcov na jednu príšernú kúpeľňu. Podľa poslancov to ale také zlé nie je!

Kúpeľňa v žilinskom centre však rozhodne nie je jediná štátna inštitúcia, z ktorej sa chce človeku vracať, takže v článku nájdeš aj iné skvosty z tejto oblasti.

Niekto kedysi dávno vyslovil jedno veľmi zaujímavé múdro, ktoré hlásalo, že charakter národa, spoznáš podľa záchoda. A má to niečo do seba.

S drobnými úpravami by sa to však v našich končinách mohlo aplikovať nielen na toalety, ale aj na kúpeľne. Nová verzia by teda mohla znieť nejako takto: „Charakter národa, spoznáš podľa toho, akú kúpeľňu nadelí bezbranným dôchodcom.“ Ono sa to už síce nerýmuje tak pekne ako originál, no o to lepšie vystihuje momentálnu situáciu v žilinskom Centre sociálnych služieb Letokruhy.

Nedávno totiž uzrela svetlo sveta fotografia sociálneho zariadenia určeného pre osemdesiat seniorov a pri pohľade naň človek nevie, či sa smiať, alebo plakať.

Martin Kapitulík / facebook.com (https://www.facebook.com/kapitulik/photos/a.120658674629212/2287538237941234/?type=3&theater)

Na kúpeľňu, pri ktorej je slovné spojenie „v dezolátnom stave“ ešte stále príliš optimistické, upozornil kandidát na primátora žilinskej radnice Martin Kapitulík. Vo svojom facebookovom príspevku hlása, že takéto zaobchádzanie si desiatky imobilných žilinských dôchodcov naozaj nezaslúžia a taktiež dodáva, že problematiku katastrofálnej kúpeľne už vytiahol na pondelkovom krajskom zastupiteľstve. Ďalej prízvukuje, že tento stav trvá už niekoľko mesiacov, no každý pozorný divák sa určite dovtípi, že toto nemôže byť záležitosťou len niekoľkých mesiacov.

Martin Kapitulík / facebook.com (https://www.facebook.com/kapitulik/)

Hoci kandidát na primátora vypracoval návrh na vyčlenenie finančných prostriedkov a chcel s rekonštrukciou začať čo najskôr, je tu stále možnosť, že sa veci tak skoro do pohybu nedajú. Županka Erika Jurinová má na celú vec totižto celkom iný pohľad a podľa nej ešte postapokalyptická kúpeľňa nehorí tak, aby sa ňou bolo potrebné zaoberať. Na jej podnet teda návrh neprešiel.

Pred médiami sa už ale tohto stanoviska akosi nedržala. Namiesto toho vyhlásila, že sa budú snažiť celý problém vyriešiť. No ako všetci vieme – slová sa hovoria a chlieb sa je a nám teda ostáva len čakať a dúfať, že sa zlé podmienky pre žilinských seniorov čoskoro zlepšia.

topky.sk (https://www.topky.sk/cl/100278/1739019/Zilinski-dochodcovia-ziju-v-bojovych-podmienkach–Otrasne-FOTO-kupelne–v-ktorej-by-ste-neokupali-ani-psa)

Centrum pre seniorov je však naozaj len kvapkou v oceáne, čo sa slovenských štátnych zariadení týka. Rovnako sú na tom totiž aj naše nemocnice, o čom svedčia aj nasledujúce fotografie. Táto je napríklad z Fakultnej nemocnice v Trenčíne.

Tabuľa Hanby / facebook.com (https://www.facebook.com/486182441835889/photos/a.498318463955620/544848455969287/?type=3&theater)

V nemocnici v Nových Zámkoch majú zase problém so zasekávajúcim sa toaletným papierom. A bohužiaľ nie len s tým…

Tabuľa hanby / facebook.com (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=529292747524858&id=486182441835889&__tn__=-R)

Nemocnica s poliklinikou Svätého Lukáša v Galante je zase jasným dôkazom toho, aké kvalitné zdravotnícke pomôcky sa vyrábali za socializmu, že ešte dodnes slúžia.

Zomri / facebook.com (https://www.facebook.com/zomriofficial/?tn-str=k*F)

No a bohužiaľ niekedy nie je v nemocnici ani to obstarožné vybavenie, a tak sa treba vynájsť, ako sa len dá…

Zlé služby / facebook.com (https://www.facebook.com/519475141409207/photos/a.1107395655950483/1906898546000186/?type=3&theater)

Ak máte aj vy v zásobe nejaké fotografie, ktoré trefne odrážajú alarmujúci stav čohokoľvek na Slovensku, neváhajte sa o to s nami podeliť v správach či na Instagrame pod hashtagom #EMEFKA 🙂

Zdroj: topky.skfacebook.com
Titulná fotka: facebook.com 

Reagujte!
Grr Grr
9
Grr
Fuuj Fuuj
25
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Instagramové profily, na ktorých sa nechceš nikdy objaviť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME