Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

87-ročný muž sa už 67 rokov neumýval. Podľa lekárov je úplne zdravý

Iránsky senior žije v hrozných podmienkach, ale teší sa dobrému zdraviu a kondícii.


Sprcha je preňho neznámy pojem. 87-ročný Amou Hajim z Iránu je považovaný za „najšpinavšieho muža na svete“. Ako píše portál Pop Crush, Hajim tvrdí, že sa neumýval už rekordných 67 rokov. Žije na skládke v provincii Fárs medzi odpadkami a živí sa tým, čo ostatní vyhodia. Jeho obľúbené jedlo je mäso, ktoré získava z mršín, ktoré nájde. Často ho konzumuje úplne surové.

Rád fajčí cigarety (nie tabakové, ale s vysušenými zvieracími výkalmi), a ak dostane smäd, napije sa dažďovej vody. Vodu ako takú ale inak príliš v láske nemá, vlastne sa jej panicky bojí. Tvrdí, že ak by sa okúpal, takmer isto by ochorel, preto to radšej nechce riskovať.

Profimedia

Mohlo by ťa zaujímať:

10 darčekov na Valentína pre tvoju frajerku, ktoré ešte stále stíhaš kúpiť

Človek by si myslel, že takýto životný štýl sa nutne musel podpísať na Hajimovom zdraví. To je ale na celom prípade zaujímavé. Hajim totiž nedávno podstúpil kompletné vyšetrenie v teheránskej nemocnici.

Zdravý a v dobrej kondícii

Stalo sa tak na žiadosť lekárov, ktorí boli zvedaví, v akej forme sa excentrický senior nachádza. Zrejme očakávali, že v jeho tele nájdu mnohé choroby či parazitov, ale opak bol pravdou.

Objavili síce, že muž trpí parazitickou chorobou zvanou trichinelóza, ale inak je zdravý ako buk. Prešiel testami na odhalenie bakteriálnych ochorení, parazitov, hepatitídu či AIDS. Všetky preňho ale dopadli veľmi dobre. Aj spomínaná trichinelóza uňho prebieha bezproblémovo a bez akýchkoľvek príznakov.

Lekár Gholamreza Molavi, ktorý vyšetrenia viedol, si myslí, že Hajimovi sa vďaka tomu, že žije v extrémnych podmienkach, vytvoril nesmierne silný imunitný systém. A práve ten ho zrejme chráni pred vážnymi chorobami.

1.

Profimedia

2.

Profimedia

3.

Profimedia

4.

Profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť