Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Pri pozeraní fenomenálneho filmu Gran Torino, ktorého režisérom a hlavnou hviezdou je Clint Eastwood, mnohým divákom vŕtala v hlave otázka, či aj skutoční osemdesiatnici vedia byť takí akční frajeri. Áno, vedia. Dôkazom toho je incident, ktorý sa odohral vo Veľkej Británii pred pár dňami. Pätica mladistvých výtržníkov napadla na ulici ženu, ktorú sa snažili okradnúť. Prepad im ale prekazila naozaj nečakaná prekážka – 88-ročný dôchodca John Nixon.

John Nixon (žiadna väzba na budúceho prezidenta Zeme) je vojnový veterán a bývalý príslušník špeciálnych jednotiek SAS. Zúčastnil sa bojov v kórejskej vojne a rôznych operácií na Blízkom východe, v Nemecku a v Afrike. Dá sa čakať, že niekto, kto podstúpi najkvalitnejší výcvik, bojuje v mnohých kútoch sveta, a celú kariéru sa udržiava v perfektnej psychickej a fyzickej kondícii, bude tvrdý oriešok aj v starobe.

https://tenor.com/view/get-off-my-lawn-guns-gif-5978833

Mladí gauneri sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Keď John uvidel päticu útočiacu na ženu, rozhodol sa konať. Skríkol „nechajte ju na pokoji,“ čím si získal ich pozornosť. Otočili sa na neho so slovami „tak si vezmeme tvoje peniaze,“ na čo Nixon smelo odvetil „veruže nie“.

eveningstandard / twitter.com (https://twitter.com/eveningstandard)

Ak toto čítaš, je 100% šanca, že máš gule menšie, než pán na obrázku!

Tvrdý vojenský drill a memorovanie pohybov nebolo zbytočné. Nixon si bleskovo v hlave vybavil všetko, čo ho učili o boji muža proti mužovi (v tomto prípade muža proti piatim sráčom). Karate úderom do krku okamžite poslal k zemi prvého útočníka. Aby boli veci dramatickejšie, druhý z nich vytiahol na dôchodcu nôž. Počas súboja sa ho John pokúšal odzbrojiť, utrpel pri tom ale niekoľko zranení. Všade bolo veľa krvi, Nixon si z toho ale ťažkú hlavu nerobí. Zbraňou bol len malý vreckový nožík, a bodnutia preto nie sú hlboké.

eveningstandard / twitter.com (https://twitter.com/eveningstandard)

Zažil som postrelenie nohy a uhryznutie jedovatým hadom. Blízko smrti som bol už toľkokrát, že takéto situácie ma už vôbec neznepokojujú.“

Po tomto súboji si gang uvedomil, že si začal s tým nesprávnym dôchodcom. Okamžite sa pätica dala na útek, a na ulici za sebou nechala krvácajúceho Nixona. Napadnuté dievča, ktorého identita je zatiaľ neznáma, medzitým ušlo. Zraneného veterána previezla sanitka do nemocnice, kde bol ošetrený. Polícia prípad vyšetruje, a po páchateľoch sa pátra. Doteraz ale neboli zatknuté žiadne osoby.

Aké ponaučenia vyplývajú z tohoto príbehu? 1. Zločin sa nevypláca 2. Aj niekto, kto má za sebou osem dekád života, ti vie nakopať riť 3. Filmy Clinta Eastwooda treba brať skutočne vážne.

https://www.tumblr.com/tagged/gran-torino-2008

Zdroj: dailymail.co.uk
Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť