Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 9.12.2022
sk
Izabela
cz
Vratislav

Vítame ťa pri druhej časti článku o hercoch a herečkách, ktorí sa dostali do povedomia mimoriadne slávnou rolou, ale napriek tomu v nej neostali zaškatuľkovaní. Zahrali si v mnohých ďalších úspešných filmoch a dokázali, že patria medzi špičkových hercov. Prvú časť článku nájdeš tu.

1. Emma Watson

Emma Watson sa, pravdaže, preslávila ako Hermiona Granger z fantasy ságy o Harrym Potterovi. Bolo by ale chybou vnímať ju len cez prizmu tejto úlohy. Hermiona síce zatiaľ ostáva jej najúspešnejšou rolou, ale okrem toho na seba Emma dokázala upozorniť aj v komédii To je koniec!, dráme Kolónia, disneyovke Kráska a zviera či v parádnej dráme Malé ženy.

Do budúcna s ňou rozhodne musíme počítať!

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/emma-watson-arriving-perks-being-wallflower-121511419)

2. Keanu Reeves

Miláčik divákov Keanu Reeves je aj dnes vnímaný skôr ako predstaviteľ akčných úloh. Za to môže najmä trilógia Matrix, ale aj filmy ako Nebezpečná rýchlosť či Bod zlomu. Je bez diskusie, že tieto roly mu sedia, ale netreba prehliadnuť, že má na konte aj náročnejšie kúsky.

Vidieť sme ho totiž mohli aj v pozoruhodnom horore Dracula, satanskom trileri Diablov advokát či v originálnej animovanej dráme Temný obraz.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/los-angeles-may-15-keanu-reeves-1410988244)

3. Jim Carrey

Jim Carrey sa celosvetovo preslávil ako prvotriedny komik. Snímky, ako Maska či Ace Ventura, sú dodnes cenené ako klasiky komediálneho žánru. Pravdou ale je, že aj Carrey, ako každý dobrý herec, bez problémov zvládne aj iné úlohy.

Zmieniť rozhodne musíme skvelú drámu Truman Show, biografickú snímku Muž na Mesiaci či romantickú drámu Večný svit nepoškvrnenej mysle. V poslednej dobe navyše Carrey zahviezdil v parádnom seriáli Kidding, ktorého druhá séria si odbila premiéru tento rok.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/actor-jim-carrey-los-angeles-premiere-96476171)

4. Chris Evans

Asi nebudeme ďaleko od pravdy, keď povieme, že Chrisa Evansa naplno preslávila úloha superhrdinu Kapitána Ameriku v marvelovskom univerze. Rolu zvládol s prehľadom a hodil sa na ňu, ale fanúšikovia by nemali zabúdať ani na jeho iné projekty.

V prvom rade je tu hlavne sci-fi triler Sunshine, komédia Scott Pilgrim proti celému svetu či pomerne čerstvá detektívka Na nože. Vo všetkých týchto dielach predviedol Chris perfektné výkony, takže na Kapitána Ameriku rozhodne nie je odkázaný.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/chris-evans-world-premiere-avengers-endgame-1389532799)

5. Christopher Lee

Christopher Lee bol hercom s neuveriteľne bohatou a rôznorodou kariérou. Hral v mnohých filmoch, ale najväčšiu slávu si vydobyl účasťou v dnes už klasických hororoch Dracula či The Curse of Frankenstein.

Nemali by sme ale zabúdať ani na jeho skvelé výkony vo filmoch Rituál, Traja mušketieri či v kultovej fantasy trilógii Pán prsteňov, kde si zahral čarodejníka Sarumana. Zaujať však dokázal aj v dvoch epizódach Star Wars a pravidelne sme ho mohli vídať v snímkach Tima Burtona. Išlo o naozaj skvelého herca.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/sir-christopher-lee-arriving-royal-world-118619377)

6. Steve Carell

Steve Carell mal dlho povesť schopného komika, a tak niet divu, že väčšinu jeho portfólia tvorili komédie (viac či menej vydarené). Už veľakrát ale dokázal, že bez problémov zvládne aj náročnejšie postavy.

Výborné výkony predviedol vo filmoch Malá Miss Sunshine, Nezabudnuteľné prázdniny a hlavne v mrazivej dráme Hon na líšku, za ktorú si odniesol nomináciu na Oscara. Ďalšie filmy s týmto hercom, ktoré stoja za pozornosť, sú Café society, Súboj pohlaví, Vice či Beautiful Boy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/new-yorkoct-10-actor-steve-carell-223279258)

7. Sigourney Weaver

Kariéru výbornej Sigourney Weaver výrazne nakopol kultový sci-fi horor Votrelec. Drsnú Ellen Ripley si táto herečka zahrala aj v ďalších pokračovaniach tejto značky. Okrem toho sa do pamätí divákov zapísala aj účasťou v dvoch dieloch sci-fi komédie Krotitelia duchov.

Rozhodne ale nedovolila, aby ostala zaškatuľkovaná len v týchto filmoch. Vidieť sme ju mohli aj v skvelej dráme Gorily v hmle, historickom filme 1492: Dobytie raja, sci-fi komédii Galaxy Quest či mysterióznej dráme Osada. Za zmienku stojí aj jej účasť v megahite Avatar či v dráme Volanie netvora.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/sigourney-weaver-los-angeles-premiere-abduction-330164702)

8. Hugh Jackman

Hugh Jackman postave Wolverinea z komiksovej série X-Men vďačí za celosvetovú slávu. Tomuto hrdinovi ostal verný dlhých 17 rokov, pričom sa s ním rozlúčil skvelým trilerom Logan z roku 2017. A hoci bol v tejto úlohe perfektný, 17 rokov je na jednu rolu naozaj príliš dlhá doba.

Jackman však už viackrát dokázal, že dokáže zaujať aj mimo X-menovského univerza. Za pozornosť stojí mysteriózna dráma Fontána, triler Dokonalý trik, muzikál Bedári či mrazivá kriminálka Unesené. Zaujal aj v úspešnom muzikáli Najväčší showman.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/moscow-russia-march-01-actor-hugh-256960966)

9. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf slávil prvý úspech v rodinnom seriáli Skvelí Stevensovci, celosvetový ohlas mu ale priniesla účasť v sci-fi sérii Transformers. Už predtým však dokázal zaujať vo fantasy trileri Constantine, neskôr bol obsadený do štvrtého dielu Indiana Jonesa. LaBeoufovi neboli cudzie škandály a provokácie, vďaka ktorým si v Hollywoode zavrel dvere k mnohým projektom.

Dokázal sa ale presadiť aj v nezávislých vodách. Objavil sa v dvoch dieloch kontroverznej artovky Nymfomanka a do povedomia más sa vrátil vo vojnovej dráme Železné srdce. Medzi jeho ďalšie kvalitné kúsky patrí športová dráma Borg/McEnroe, nezávislá dramédia The Peanut Butter Falcon a coming-of-age príbeh Honey Boy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/moscow-russia-june-23-shia-labeouf-79938229)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť