Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.7.2024
sk
Margita
cz
Markéta, Margot
, Margareta, Margit
Zdroj: ©Shutterstock

9 knižných noviniek, ktoré sa v marci objavia na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

To, že sa marec považuje za mesiac kníh, vieme všetci. Okrem toho je to ale aj mesiac, keď sa ľudia s pribúdajúcimi slnečnými lúčmi odhodlávajú na rôzne veľké jarné upratovania a „čistky“, či už doma, alebo vo svojom živote.

Určite si sa už aj ty aspoň raz pristihol, ako si sa vrhol do obrovského triedenia zbytočností, a už v polovici ti došli sily a cítil si sa vyčerpaný na smrť. Vieš, čo to znamená? Že je najvyšší čas na oddych! Sprav si pohodlie a začítaj sa do nejakej dobrej knihy. Ako inšpiráciu sme vybrali deväť knižných noviniek, po ktorých môžeš tento mesiac siahnuť.

Xplór Turistický sprievodca

Poznáš ten pocit, keď ráno vstaneš, nemáš nič na pláne, ale pri pohľade z okna vieš, že takýto pekný slnečný deň by bola škoda premárniť váľaním sa na gauči? Vtedy sa naskytá otázka „kam by som mohol ísť?“. Odpoveď ti poskytne dokonalý Xplór Turistický sprievodca, v ktorom nájdeš 321 nádherných miest na Slovensku na 700 plne farebných stranách rozdelených do 22 prekrásnych kapitol, ktoré mapujú slovenské turistické regióny.

Autori tohto skvostu sa nechali zlákať a precestovali a zažili Slovensko naozaj celé, keďže sú presvedčení, že to najkrajšie máme väčšinou ukryté priamo pod nosom… A my iba dodáme, že majú pravdu. Garantujeme ti, že každé jedno miesto s originálnou fotografiou a popisom bude skvelou inšpiráciou pre tvoj ďalší výlet po Slovensku.

Knihu Xplór Turistický sprievodca si môžeš objednať tu.
#srdcomposlovensku

T.L. Swan – Na druhý pokus

Čo sa knižných noviniek týka, samozrejme, nesmú chýbať ani vášnivé príbehy plné vzrušenia a lásky. A presne to sľubuje aj druhá časť série Milesov klub od autorky T. L. Swan – novinka Na druhý pokus.

Tristan Miles je bohatý, silný, arogantný a úplne neznesiteľný. Nenávidím ho každou bunkou svojho tela. Prečo je tak neuveriteľne príťažlivý? Len tri dni po našom stretnutí mi nečakane zavolal a pozval ma na rande. Radšej by som zomrela, než by som mala chodiť s mužom, ako je on – aj keď musím priznať, že mi to nesmierne lichotí. Odmietnuť ho by bolo vrcholne bláznivé.

O šesť mesiacov neskôr je Tristan hosťujúcim rečníkom na konferencii vo Francúzsku, na ktorej sa zúčastňujem aj ja. Stále je arogantný, príšerne samoľúby a správa sa ako rozzúrený lev, no tentoraz je aj prekvapivo očarujúci a vtipný. Každý jeho pohľad vo mne rozpaľuje vášeň. No nemôžem mu podľahnúť. Veď je to len hráč v nažehlenom obleku a ja vdova s tromi neposlušnými synmi. Čím skôr sa konferencia skončí, tým lepšie. Každý totiž vie, že Tristan Miles vždy dostane to, čo chce… A práve teraz chce mňa.

Knihu Na druhý pokus si môžeš objednať tu.
Grada
Niektoré weby sú každodennou súčasťou našich životov a svet bez nich by sme si len ťažko vedeli predstaviť. Takto vyzerali kedysi.

Odporúčame prečítať:

Ako vyzeral Google a YouTube v prvých dňoch? Nahliadni do histórie webového dizajnu

Patrick Ness – V plameňoch

Milovníkov sci-fi a fantasy poteší knižná novinka V plameňoch od celosvetovo uznávaného amerického spisovateľa Patricka Nessa, ktorý má na konte už desiatku románov. Medzi jeho najznámejšie diela určite patrí trilógia Nespútaný chaos, román pre deti s tematikou smrti – Sedem minút po polnoci, ktorý sa dočkal aj filmového spracovania, alebo nezvyčajný young adult román My ostatní tu len tak žijeme.

Sarah Dewhurstová a jej otec, vydedenci v malom washingtonskom mestečku Frome, sú nútení najať si draka ako pomocníka na rodinnej farme, k čomu sa uchyľujú len tí najchudobnejší z chudobných. Modrý drak Kazimír však nie je celkom tým, čím sa zdá na prvý pohľad. Sarah sa proti svojej vôli začne o neho zaujímať – o bytosť, ktorá údajne nemá dušu, napriek tomu je však očividne odhodlaná dievča chrániť.

Drak vie totiž niečo, o čom Sarah nemá ani tušenie. Na farmu ho priviedlo dávne proroctvo. Proroctvo, v ktorom figuruje na všetko odhodlaný chlapec – úkladný vrah, kult uctievačov drakov, dvaja neúnavní agenti FBI – a, čo je najzvláštnejšie, samotná Sarah.

Knihu V plameňoch si môžeš objednať tu.
Slovart

Lars Kepler – Pavúk

Najznámejší spisovateľský manželský pár, píšuci pod pseudonymom Lars Kepler, ti predstavovať určite nemusíme. V očiach čitateľov patria medzi overenú istotu. Tento mesiac sa môžeš tešiť na ich ďalšie sľubne vyzerajúce dielo – knihu Pavúk.

Pred troma rokmi dostala Saga Bauerová nečakanú pohľadnicu. Neznámy odosielateľ sa v nej vyhrážal zbraňou s deviatimi bielymi nábojmi, pričom jeden z nich je určený pre inšpektora Joona Linnu. Zachrániť ho vraj môže jedine Saga. Čas však pokojne plynie ďalej a z pôvodnej hrozby sa stane len bezvýznamná provokácia, ktorej Joona Linna neprikladá veľký význam. Až doteraz.

Na malom ostrove pred prístavom Kapellskärs bolo nájdené telo rozpustené v kyseline a na mieste činu ostala biela nábojnica. Odkaz chladnokrvného vraha je jasný. Ďalšia vražda bude nasledovať, ak sa vyšetrovateľom nepodarí rozlúštiť komplikované hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová musia spojiť sily, aby zachránili budúce obete, kým bude príliš neskoro. Vyšetrovanie však neprináša očakávané výsledky a to len prehlbuje ich zúfalstvo. Čo ak sa tento vrah nedá zastaviť? A čo ak sa sami chytili do jeho siete?

Ikar

Christie Tate – Skupinová terapia

Každý z nás má občas pocit, že je súci na nejakú terapiu, a nie je na tom nič zlé. Ak máš pochybnosti, o opaku ťa presvedčí odvážny, láskavý, úprimný, bolestivý, ale aj vtipný príbeh plný vážnych tráum, zápasov o duševné zdravie, dysfunkčných vzťahov a nekonvenčných terapeutických postupov – novinka Skupinová terapia z pera Christie Tate.

Christie bola úspešná študentka, ktorú však prepadávali pocity hlbokej úzkosti, osamelosti a trápila ju porucha príjmu potravy. Keď jej psychoterapeut odporučil navštevovať skupinovú terapiu a zverovať sa so svojimi problémami úplne neznámym ľuďom, bola spočiatku veľmi skeptická. Postupne sa však presvedčila o tom, akú veľkú liečivú silu môže mať ľudská spolupatričnosť.

Knihu Skupinová terapia si môžeš objednať tu.
Grada

Stephen King – Ak tečie krv

O tom, že sa za menom Stephen King ukrýva overená kvalita, niet pochýb – kto by predsa nepoznal klasiky ako Žiarenie, Cyntoryn zvieratiek alebo To. Tento mesiac sa môžeš tešiť na pokračovanie série Holly Gibney z Kingovho repertoáru – novinku Ak tečie krv.

Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení pracuje na prípade strateného psa a na zlepšení svojej asertivity, keď uvidí v televízii zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku.

Tak sa začína poviedka Ak tečie krv, samostatné pokračovanie románu Outsider, v ktorom sa jedinečná Holly venuje svojmu prvému sólo prípadu. A to, že zbierka poviedok nesie jej názov, nie je náhoda. „Ak tečie krv, ide to na titulku“ hovorí sa medzi novinármi a reportérmi. Vedia prečo.

Sprevádzajú ju ďalšie tri príbehy: „Telefón pána Harrigana“, „Chuckov život“ a „Krysa“, všetky z pera obľúbeného a výnimočne nadaného spisovateľa, ktorý sa počas svojej plodnej kariéry k tejto kratšej literárnej forme opakovane vracia. Mnohé z jeho poviedok sa stali predlohou kultových filmov.

Ikar

T.M. Logan – Do polnoci doma

Tvorbu ospevovaného britského autora T. M. Logana sme ti predstavili pri jeho titule Skvelý úlovok, ktorý je podľa zahraničných recenzií vraj autorovo najlepšie napísané dielo. Tento mesiac sa môžeš tešiť na ďalší mrazivý príbeh – triler Do polnoci doma.

Connor je bezproblémový šestnásťročný chalan, a predsa sa oslava ukončenia školského roku so spolužiakmi nepredvídateľne zvrtne. Spočiatku to vyzerá, že viacerí neprišli po oslave domov, no nakoniec ostane nezvestné iba jedno dievča. Connor spolupracuje s políciou len neochotne a nechce nič prezradiť o večernom výlete piatich spolužiakov do lesa. Jeho rodičia sú presvedčení, že ich syn sa do ničoho nenamočil, no podozrenie polície a mienka niektorých dospelých sa obracia proti nemu.

Connorovi rodičia sa zo všetkých síl snažia ochrániť syna a dokázať jeho nevinu, preto začnú na vlastnú päsť pátrať po tom, čo sa v tú sobotnú noc vlastne stalo. Pátra celá rodina vrátane mladšej dcérky Harriet, a práve Harrietina dôverná znalosť internetu a jej bystrá hlava posunú hľadanie nezvestného brata ďalej a neoceniteľne prispejú k rozuzleniu celej záhady.

Tatran

Bianca Pitzorno – Sen o šijacom stroji

Nevieme, prečo je to tak, ale talianske príbehy majú stále nejaké zvláštne, osobité čaro. Inak to nie je ani v spoločenskom románe Sen o šijacom stroji, ktorý napísala Bianca Pitzorno.

Začiatkom minulého storočia si v jednom nemenovanom malom talianskom mestečku jedna mladá žena vďaka svojej šikovnosti vyslúžila miesto krajčírky v bohatej rodine. Tú mladú ženu do jej remesla zaučila jej babička. Dievča sa rýchlo vypracuje, usiluje sa žiť nezávislo, a hoci túži po tom, aby si prečítala všetky módne časopisy, ktoré jej občas prinesú bohaté panie, rýchlo pochopí, že tie najvzrušujúcejšie príbehy sa dozvedá práve pri práci – keď svojim zákazníčkam berie miery a šije šaty. Práve tam sa totiž pošepky prezrádzajú všetky rodinné tajomstvá, ktoré mali ostať naveky utajené.

Knihu Sen o šijacom stroji si môžeš objednať tu.
Slovart

Určite si prečítaj:

Najbláznivejšie hlášky zosnulého princa Philipa, vojvodu z Edinburghu

Vi Keeland – Letný návrh

Známu autorku new adult literatúry Vi Keeland obľubuje mnoho čitateliek po celom svete. Tento mesiac prichádza s novinkou Letný návrh, pri ktorej nielen anotácia, ale aj samotný fešák na obálke sľubuje iskrivé a vzrušujúce dobrodružstvo.

S Maxom sme sa spoznali na rande naslepo. Očaril ma šarmom a vtipom. A tie jamky na lícach! Presne takéto rozptýlenie som po rozchode potrebovala. Nadšenie však trvalo len do chvíle, keď sa uprostred konverzácie dostavil ten pravý. Ukázalo sa, že Max si ma len náhodou všimol v podniku, kde som čakala na spoločnosť, a využil to. Neviete si predstaviť to sklamanie!

Pred odchodom mi dal Max lístok na hokejový zápas, keby mi vraj dohodnuté rande nevyšlo. Hodila som vstupenku do kabelky a pokúsila sa dať tomu druhému nešťastníkovi šancu. Márne. Cestou domov som teda zašla na zápas. Nikto si však ku mne neprisadol. Ďalšie sklamanie. Tesne pred koncom tretiny však jeden z tímov skóroval a celá aréna vyskočila od radosti.

Kamera nasnímala tvár vysmiateho hokejistu. Stuhla som. Uhádli ste: spoznala som ho podľa jamiek na lícach. Nuž a takto sa začalo moje dobrodružstvo s Maxom Yearwoodom. Navrhol mi, aby sme spolu strávili leto a užili si. Dobrý plán, však? Lenže viete, čo sa hovorí o plánoch…

Ikar

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.