9 najčastejšiích chýb, kvôli ktorým vás žena pošle do „friendzone“

Určite sme si to všetci aspoň raz zažili, možno ti tento článok pomôže robiť niektoré veci inak a tomuto globálnemu problému sa vyhnúť


Každý z nás chlapov bol už aspoň raz dievčaťom odmietnutý so slovami aký je super kamarát a človek, no bohužiaľ nič viac! Tí, ktorí ste si to ešte nezažili, tak vás to pravdepodobne niekedy čaká a neminie. Povieme si niečo o chybách, ktorých sa my chlapi dopúšťame a ani si možno neuvedomujeme, že ich robíme.

 

1. Neujasníš si svoje zámery

Toto môže znieť ako samozrejmosť, no možno si vo friendzone, lebo si nikdy nenaznačil, že chceš byť niečo viac. Faktom môže teda byť, že ona ani nevie, že nechcete byť len kamaráti. Podľa psychológa Tracyho Thomasa je jeden z kľúčových bodov, ako sa do friendzone ani nedostať, ujasniť si so ženou čo ozaj chceš vo verbálnej, neverbálnej, ale aj písanej komunikácii.

Jednať priamo neznamená, že jej máš povedať : „Chcem, aby si so mnou chodila.“ Ale napríklad miesto : „Môžeš ku mne kedykoľvek prísť.“ povedať : „Bol by som ozaj rád, keby si prišla.“ Nechceš sa o ňu usilovať až tak „agresívne“, že sa bude cítiť kvôli tvojej priveľkej pozornosti až nekomfortne, no malo by byť vždy zrejmé, že sa o ňu snažíš viac, než len ako o kamarátku. Nepýtaj sa, či nechce ísť na večeru, ale zvoľ radšej niečo takéto : „Chcel by som ťa pozvať na večeru do tejto super talianskej reštaurácie, je to miesto, ktoré sa ti podľa mňa ozaj bude páčiť. Si v piatok voľná?“


Zdroj: pinterest.com

2. Dovolíš jej zdôverovať sa ti s inými chlapmi

V živote to väčšinou nebýva ako vo filmoch, teda pokiaľ nemáš ozaj veľké šťastie, čo predpokladáme, že môžeme vylúčiť. Jednoducho sa jedného dňa len tak nezobudí s tým, že všetci chalani, s ktorými kedy chodila sú kreténi, a že ty si ten vyvolený, tá pravá láska, ktorá na ňu celý ten čas čakala. Môžeš si myslieť, že len čakáš na ten správny moment, no čím viac sa s ňou spoznáš tým kamarátskym spôsobom, tým viac riskuješ, že u nej skončíš vo friendzone, z ktorej už nevedie cesta von.

Tvojou prácou vôbec nie je počúvať to, aké sú jej problémy s inými chlapmi – už má veľa kamarátok a kamarátov, ktorí sú práve na to. Ak si myslíš, že si v roli terapeuta, ktorý sa jej dostane časom do gatiek, nie si len vo friendzone, ale takisto jej robíš zadarmo terapeuta a žiadna žena nechce mať sex s niekým, kto pozná všetky jej problémy a neurózy. Nebuď prijímateľom každého jej problému, hlavne čo sa týka iných mužov a nezamieňaj si to za dôvernosť. Je síce pekné, keď ti verí, ale odtiaľ potiaľ.


Zdroj: imgflip.com

3. Snažíš sa až priveľa

Pravdepodobne si nemyslíš a neuvedomuješ, že sa snažíš až priveľa, hlavne keď si ju ešte ešte ani nepozval na rande. Ak robíš veci, ktoré by robil len jej frajer, napríklad niečo také ako kupovanie jej vecí „len tak“, alebo uprednostňovanie trávenia času/písania si s ňou pred hocičím iným, tak už od friendzone ďaleko nemáš.

Tu je tá ošemetná časť: ak je žena sériová friend-zónerka, tak ti dodá dostatočnú pozornosť na to, aby si si myslel, že sa niekam dostávaš. Je to osoba, ktorá má rada pozornosť uchádzača, no nehľadá vzťah. Vyvolá v tebe pocit, že všetko ide hladko, aby si bol aj naďalej dostupný, no zároveň sa majstrovsky vyhne tomu, aby ti dala nejaké znamenia, že ju priťahuješ. Psychologička Alicia Clark hovorí : „Má o teba záujem a chce aby si jej bol nablízko, len nemá záujem s tebou chodiť. Ozajstná kamarátka by to nespravila.“

Kamarátstvo aj vzťah majú byť vzájomné. Žena, ktorá ťa má rada ako kamaráta alebo potencionálneho partnera pre teba spraví to isté, čo aj ty pre ňu. V hocijakom vzťahu nepožaduj od ženy menej než chceš, alebo než si zaslúžiš, pretože ak to je jednostranné a si jediný, kto sa snaží, tak ťa nebude rešpektovať a skončil si.


Zdroj: pinterest.com

4. Bojíš sa odmietnutia

Ak už vo friendzone si, pravdepodobne sa ti nepodarí dostať do partnerského vzťahu. Podľa experta na vzťahy Aprila Masiniho sa veľa mužov obáva odmietnutia, kvôli tomu ženu nijako nekonfrontujú a radšej sa stanú kamarátom – biednym a po nej túžiacim kamarátom, čím ničia svoju šancu, ktorú možno mali.

Byť odmietnutý na začiatku je jednoduchšie, než až keď s ňou máš nejaký vzťah, aj keď len kamarátsky. Máš viac čo stratiť a znášate to obaja horšie, než keby ju voláš na rande ešte ako cudzinec. Muži, ktorí si predstavujú vzťah so ženami-kamarátkami si to robia len horšie, predstava že by ju stratili je pre nich neznesiteľná, preto sa boja prejaviť aj svoje záujmy. Stále majú nádej a dúfajú, že jedného dňa bude všetka ich snaha ocenená, no ak sa tak nestalo doteraz, tak sa to pravdepodobne už nikdy nestane.

Čo máš robiť? Ak to už trvá dlho a myslíš si, že už si spravil všetko čo bolo v tvojich silách, tak sa jej proste spýtaj miesto zbytočného čakania a dúfania. Ak povie áno, tak si vyhral, ak povie nie, tiež si vyhral, pretože už nemusíš strácať čas s niekým, kto o teba nemá záujem.


zdroj: markiza.sk

5. Chceš s ňou byť neustále v kontakte

Ženy odpudzujú muži, ktorí ich až príliš potrebujú. Musíš na to ísť pomaly. Jasné, že je pre teba krásna, zaujímajú sa o ňu aj iní muži a cítiš sa tak, že si jej pozornosť môžeš získať len tak, že jej ukážeš ako moc si do nej zahľadený, ale tak to nefunguje. Najprv sa možno bude cítiť z toľkej pozornosti, ktorú od vás dostáva dobre (každý má rád pozornosť), no po čase budeš otravný. Aby si to pochopil, tak si predstav, že ti nejaké dievča každý deň volá preto, aby ti povedala ako ťa ľúbi, posiela ti ľúbostné správy aj keď neodpovedáš, stále sa pýta kedy sa už uvidíte a prosí aby si ju ľúbil aj ty. Jasné, že ti to polichotí, no nebudeš to brať nejako vážne, skôr naopak, a tak nejak to budú brať aj ženy.


Zdroj: wonderhowto.com

6. Chováš sa ako dieťa

Vo väčšine prípadov sa aj z vyspelých mužov stávajú veľké deti, keď sa u nich vzbudí záujem o dievča. Ak robíš niektoré z týchto vecí, tak sa bezpochyby chováš ako veľké dieťa.

  • Voláš jej XY (dosaďte hocijaké dvojciferné číslo) krát denne, zabudni na to, nebude s tebou chodiť
  • Pýtaš sa jej na to, prečo ti nezdvihla (budeš vyzerať zúfalo)
  • Prosíš ju, aby s tebou šla na rande (na to taktiež zabudni, ak by aj šla, tak to bude len z ľútosti a budeš pre ňu ten podradený)
  • Prosíš, aby prišla k tebe domov (týmto jej dávaš najavo, o čo ti ide a takisto znieš hrozne zúfalo)
  • atď.

Ak robíš tieto veci, tak zabíjaš všetky šance(ak nejaké boli), že by ťa mohla vidieť ako jej budúceho partnera.

7. Súhlasíš so všetkým, čo povie

Musíš byť chlap a mať svoje slovo, nemôžeš so všetkým čo povie súhlasiť len preto, aby nedošlo k výmene názorov. Neboj sa jej povedať nie. Bude ťa viac rešpektovať, nebude ju baviť byť s niekým, kto jej na všetko prikývne. Takisto si to zober aj z pohľadu, keby s ňou už máš vzťah. Bavilo by ťa stále so všetkým súhlasiť? Určite nie, preto je dobré byť úprimný hneď zo začiatku, aby ste sa v budúcnosti vyhli zbytočným nezhodám.

8. Priznáš, že k nej niečo cítiš príliš skoro

Vyznávania lásky fungujú len vo filmoch, nemôžeš jej hneď povedať, čo k nej cítiš, väčšinou k tebe zo začiatku nič cítiť nebude. Tým, že jej vyznáš lásku ešte pred tým, než si jej dal šancu cítiť to isté, zapríčiníš jedine to, že sa budete obaja cítiť trápne a podráždene. Nerozprávaj o svojich pocitoch, netlač na pílu, flirtuj, smej sa, trávte spolu čas, ukáž že si silný a čas ukáže, či sa do teba zaľúbi, ak nie, tak ideš ďalej.

9. Neustále sa ospravedlňuješ

„Mrzí ma to“ si šetri na ozaj veľké prešľapy. Nemôžeš sa jej ospravedlňovať za každú blbosť, aj keď si možno nespravil niečo najlepšie, tak to radšej skús nejako napraviť bez toho, aby si sa len stále ospravedlňoval. Nech tvoje skutky hovoriť za teba.


Zdroj: postimg.com


Zdroj: viralchakra.com

Samozrejme, že to neplatí pre každý prípad, niekedy sa jednoducho niekomu nepáčiš, alebo je na to nejaký iný dôvod a nič s tým nespravíš, no verím tomu, že tvoja šanca „uloviť si samičku“ bude o niečo vyššia pri dodržiavaní bodov spomenutých vyššie.

Zdroj: nairaland.com, puremones.com, menshealth.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

5 znakov, že sa tvoj vzťah stáva až príliš pohodlným

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
84
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
10
Uups
Haha Haha
26
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

9 najčastejšiích chýb, kvôli ktorým vás žena pošle do „friendzone“

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME