Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Keď na teba partner dvihne ruku a je jedno či si muž alebo žena, mal by si si hneď uvedomiť, že toto bolo prvý a poslednýkrát. Kiežby každý týraný človek mal dostatok síl na to, aby odišiel a začal žiť nový život. No čo je ešte častejšie, je emocionálne týranie a manipulovanie. To často prehliadame a nahovárame si, že je všetko v poriadku. Niekedy si to ani neuvedomujeme, ako s nami ten druhý krúti a až na konci vzťahu väčšina zistí, že sa vlastne ani nespoznávajú, nedôverujú nikomu a neveria už ani sebe.

Bezmocnosť

Vo vzťahu by mal byť človek šťastný a otvorený. Na čo však veľa ľudí zabúda je komunikácia. Ale tá medzi sebou, nie žalovanie kamarátkam, či vypisovanie cudzím ľuďom pre pohladkanie ega. Ak máš často pocit bezmocnosti, cítiš sa kontrolovaný, vydieraný a pred partnerom nemôžeš hovoriť o všetkom, pretože by ťa svojimi rečami zase zdeptal, až by si mal pocit, že si len kôpka hnoja, tak zbystri pozornosť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/HallmarkChannel-theroadlesstraveled-xThtab8OP62QQhchY4)

Vina

Ženy sú kráľovné manipulácie. Ak sa s tebou tá tvoja nerozpráva a dáva ti pocítiť, že si niečo pokašľal, je to jasný prejav manipulácie. Možno ani nie si na vine, ale máš jednoducho smolu. Po týždni tichej domácnosti sa budeš cítiť vinný už na 100%. Záleží od toho, koľko toho znesieš, ako veľmi so sebou necháš zametať a čo všetko si ochotný tolerovať. Človek, ktorý ťa emocionálne týra v tebe vyvoláva pocit, že si urobil niečo zlé, či ublížil mu a to bez nejakého racionálneho dôvodu. Mal by si sa za seba hanbiť a cítiť sa kvôli tomu pod psa. Doslova sa vyžíva v tvojom nešťastí a necháva to znieť čo najdlhšie a preto sa ani nesnaží o urovnanie konfliktu.

https://memehub.sk/post/67518

Manipulácia

Ak tvoj partner nikdy s ničím nesúhlasí a netoleruje tvoje názory, zistíš to, až keď opadne tá prvotná zamilovanosť. Aj keď máš pocit, že s tebou súhlasí, nie nutne to aj to znamená. Možno chce v tebe len vyvolať pocit porozumenia a zhody, no postupne ťa bude presviedčať o niečom inom, je to predsa majster slova, tu ťa zahovorí, tu ti niečo prikrášli a ani nevieš ako, po pár mesiacoch sa na všetky tie reči vykašle a povie ti rovno, že platí to, čo povedal/a on/a, lebo ty si len neschopný chudák a nerozumieš tomu. Veď si len na chvíľu zavrel oči a zobudil si sa s dvomi deťmi, v zapadákove, s hypotékou a prácou, čo ťa nebaví, no ešte dobre si pamätáš, že si chcel žiť v zahraničí a dieťa si chcel len jedno. Hold, smola.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gatorade-nfl-ad-3ohs4ze9DZDq1Wy1Y4)

Kritika

Zdá sa, že tento človek nebude nikdy spokojný s tvojou aktuálnou verziou. Darmo ti povie aj 100 ľudí, že dnes vyzeráš super. Jediný názor, ktorý potrebuješ počuť, je ten jeho. No preňho si tučná, príliš chudá, kostnatá, s malými ceckami, pehami, neschopná, s krivými nohami, zlým účesom, bez zmyslu pre humor…vždy si skrátka niečo nájde, aby tak upriamil tvoju pozornosť na to, že nie si vôbec dokonalá. Samozrejme, platí to aj opačne. A prečo sú vlastne s vami? Lebo ich to baví! Niekto iný, by to už dávno prestal tolerovať a čo ty? Dokedy to budeš znášať? Časté sú aj mierne urážky, prv myslené v rámci srandy, no ak má človek nízke sebavedomie, tieto poznámky sa časom stávajú veľmi bolestivé.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wall-robbie-twows-104BC7RB3yVHDG)

Veľké gesto

Aj taký podpriemerný manipulátor vie, že keď mu horí pod zadkom, treba začať konať a ohurovať. Ak už ste si povedali, že je načase to ukončiť, zrazu ti zvoní kuriér s obrovskou kyticou. Cez víkend idete do Paríža, lebo on vie, že si tam vždy chcela a už je tu mierna pochybnosť, či to vážne bolo až také zlé, veď je tak pozorný. Aj ženy majú svoje zbrane. Tasia nové sexi spodné prádlo a takmer nevyčerpateľnú extrémnu túžbu po svojom mužovi, ale len dovtedy, kým sa to nevráti do starých koľají.

https://memehub.sk/post/73873

Obmedzovanie

Vo vzťahu by si človek nikdy nemal pýtať povolenie, či niekam môže ísť. Nie si pes a ani súkromný majetok. Nemáš byť čo ofučaná, ak tvoj chlap ide na pivo s kamarátmi a ani záťah s kamoškami by nemal znamenať pre chlapa dôvod na kontrolovanie priateľky v intervale piatich minút. Postupom času budeš izolovaný od svojich kamarátov a nakoniec aj rodiny a budeš veriť tomu, že všetci sú len závistlivé svine a chcú vás rozdeliť. Takýto človek začína žiarliť na kohokoľvek, bude sa snažiť pripútať si ťa aj keby to malo byť vyhrážkami. Porozmýšľaj, či ti vôbec ostal nejaký kamarát/ka opačného pohlavia a či tak náhodou nenastal nejaký konflikt už aj v rodine. Na zamyslenie, však?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hocus-pocus-e0FRtjNpmCMqA)

Pochybnosti

O čosi vyšší level nasadzujú tyrani, ktorí popierajú, že niečo urobili alebo povedali. Typický príklad je podviesť priateľku a keď na to príde, tak zapierať, zapierať a zapierať. Potom sa jej vysmiať do tváre, konštatovať niečo o jej normálnosti a ešte hrať aj nenormálne urazeného. Ako si vôbec dovolila po niečom pátrať, niečo vidieť alebo z niečoho obviňovať jeho veličenstvo. Potom to treba zakončiť teatrálnym divadlom o tom, ako veľmi ju miloval, aký je sklamaný, že to bolo celé naňho narafičené a keď mu neverí, nech ide kade ľahšie. Až prichádza pocit viny a bezmocnosť, no ako všetci správne tipujete, zo strany podvedenej ženy. Začne veriť tomu, že si takého úžasného muža nezaslúži a že si ho aj sama odohnala. Niektoré osoby to vedia vyhrotiť až do extrémov, až má človek pocit, že nie je duševne celkom v poriadku.

https://memehub.sk/post/67303

Cvičená opička

Je super vedieť, čo má tvoj partner rád, aké ma zvyklosti a denný režim. Snažíme sa jeden druhému spríjemňovať život. No ak na teba partner breše, že zas nie je upratané a kde má k raňajkám bezkofeínové latte je to skvelá príležitosť, ako ho vykopnúť cez zatvorené dvere a viac sa ním nezaoberať. Extrémni manipulátori svoje obete vycvičia ako také opičky, až človek prestane viac myslieť na seba a kladie na piedestál milovanú polovičku. Ak na niečo zabudne alebo to nie je dostatočne spravené, zožiera ich strach a výčitky. Slovné napádanie a podceňovanie sú len krôčik od prvej facky. Všetko zlé na tomto svete sa deje kvôli tebe a aj keď si teraz hovoríš, že je to blbosť, je to práve tvoja láska, ktorá ti to bude opakovať, až tomu začneš veriť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/drake-charged-up-notit-RmHcd4yMYOTyU)

Peniaze

Vedieť narábať s peniazmi je hotová veda. Tento človek to vie a ty k nemu vzhliadaš, počúvaš a učíš sa. Dúfame, že čím skôr si začneš uvedomovať, že si to stále len ty, čo musí viac robiť, viac šetriť, viac sa snažiť. Za to ona míňa a ani sa o tom s tebou nebaví. Veď je žena, drží kasu a financuje domácnosť, no tie nové lodičky a desiate rovnaké šaty akosi len tak prihodila. No ak by si chcel niečo ty, určite si nájde dobrý dôvod na to, prečo si to momentálne nemôžete dovoliť. Dôležité rozhodnutia viac nie sú na tvojich pleciach a tak drieš, aby ste sa mali dobre. Pardon, aby sa mala ona dobre.

Titulná fotka: maxpixel.freegreatpicture.com


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť