Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Všetci už určite poznáte bláznivé zákony v USA o venčení aligátorov, či dobe, kedy sa smiete ísť osprchovať. Krivdili by sme im ale, keby sme zamlčiavali iné krajiny. A prečo si neposvietiť rovno na jej silný protipól, a v poslednej dobe veľkého politického súpera: Severnú Kóreu.

Čo okrem tvrdého režimu mladého diktátora, ktorý sa tak skvele podobá na umelca, čo nám dal Gangnam Style, balistických striel či „vesmírneho“ programu, nás môže ešte zaujať?

9.

Tak na začiatok je to 100% voličská účasť. V tejto krajine je totiž nezákonné neprísť k urne a tak volí každý jeden oprávnený volič. Niežeby to znamenalo, že má opozícia nejakú skutočnú šancu.

independent.co.uk (https://static.independent.co.uk/s3fs-public/styles/article_small/public/thumbnails/image/2014/03/09/21/Kim-Jong-Un-Reuters3v2.jpg)

8.

A čo tak povolenie na bývanie? Nemôžete sa len tak presťahovať – to je jasné, ale ak chcete žiť priamo v hlavnom meste, musíte poslať špeciálnu žiadosť vláde, ktorá zhodnotí, či ste toho hodný.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ve%C4%8Dern%C3%AD_pohled_na_Pchjongjang_z_hotelu_Yanggakdo_-_panoramio.jpg)

7.

Samozrejme ako správny komunistický režim, tento štát opovrhuje a aj zakazuje väčšinu kapitalistickej „propagandy“. Tým máme na mysli oblečenie, predmety osobnej hygieny, či dokonca jedlo. Na hranolky tu teda zabudni. Zaujímalo by ma ale, či by mali niečo proti tielku s populárnym motívom Che Guevaru.

sambosa.de (http://www.sambosa.de/bekleidung/herren/tank-tops/che-guevara-zwei-herren-tank-top/a-761/)

6.

Severná Kórea má len tri televízne stanice a samozrejme sú všetky kontrolované vládou. Zákonom však majú ukotvené aj to, že občania sú povinní ich sledovať, aby mali pravidelný prehľad o stave krajiny, politike a aby si pekne krásne zase vymývali hlavy.

youtube.com (https://i.ytimg.com/vi/h7N5HJso9e8/maxresdefault.jpg)

5.

V roku 106 nášho letopočtu Rímsky cisár Traján dobyl kus Arábie. No a v Kórei majú tento rok práve teraz. Ich kalendár sa totiž počíta od roku 1912, pretože je to rok, kedy sa narodil ich veľký zakladateľ – Kim Il-Sung.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/Kim_II_Sung_Birthday_Fireworks_in_Pyongyang.jpg)

4.

Teraz na trošku drsnejšiu tému: porušenie zákona sa samozrejme tvrdo trestá. Trest však stihne aj rodičov a deti vinníka. Dosť brutálna vydieračská taktika.

wikimedia.org (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/North_Korean_Family_on_New_Year%27s_Day_%2813012863173%29.jpg)

3.

Pri účese by ste mali asi tiež problémy: máte totiž na výber len 15 účesov pre ženy a 15 pre mužov. A farbenie vlasov? Ako vám takáto hlúposť mohla len napadnúť?!

Mikareport / twitter.com (https://twitter.com/Mikareport/status/853488766496915456)

2.

Nielenže je zakázané mať Bibliu, je to aj veľmi tvrdo trestané. A to si si myslel, že prenasledovanie kresťanov už skončilo.

pexels.com (https://static.pexels.com/photos/52513/bible-scripture-gospel-testament-52513.jpeg)

1.

Určite viete, aké ťažké to má v takejto krajine cudzinec, no napriek tomu je naozaj možné túto krajinu navštíviť. Zákon však hovorí, že takýto cudzinec môže byť kedykoľvek vzatý do väzby, bez udania hocijakého dôvodu.

newsweek.com (http://s.newsweek.com/sites/www.newsweek.com/files/styles/full/public/2017/06/20/6-20-17-otto-warmbier.jpeg)

A nakoniec malý bonus: existuje jedna osoba, pre ktorú neplatí ani jeden jediný zákon. Samozrejme, že ste si to domysleli správne, je to tento vysmiaty pán 😉

flickr.com (https://c1.staticflickr.com/4/3930/32900447604_d815b50498_b.jpg)

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: norcoreano / twitter.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť