9-ročné dievčatko závislé na hre Fortnite poputuje na odvykačku

Dievča sa začalo pomočovať len preto, aby nemuselo odísť na záchod a mohlo ďalej pokračovať v hre

Hra Fortnite bola hráčom sprístupnená v júli minulého roku a vôbec netrvalo dlho, kým sa okolo nej spustil obrovský ošiaľ. Multiplayerová strieľačka, ktorej pointou je sto hráčov, ktorí zoskočia z lietadla, pristanú na ostrove a bojujú až pokiaľ neostane len jeden víťaz, pritiahla pozornosť veľkých i malých. A pod pojmom malých rozumejte aj deti pod vekovou hranicou 10 rokov. Presne k týmto deťom patrí aj dcérka Richarda a Carol, u ktorej obľuba tejto hry prerástla až do nepeknej závislosti.

wccftech.com (https://wccftech.com/fortnite-epic-most-successful-game-ever/)

Rodičia kúpili svojej 9-ročnej dcére na vianoce Xbox, lebo to je dnes očividne najvhodnejší darček a najpopulárnejšia voľnočasová aktivita pre ratolesti v tomto veku. Tá si následne stiahla hru Fortnite, ktorá spustila reťazovú reakciu samých nepríjemných udalostí, počínajúc zhoršeným prospechom v škole, končiac odvykačkou. Rodičia tvrdia, že o závislosti svojej dcéry nič netušili. Ani to, že si ich zavolala do školy dcérina triedna učiteľka, ktorá tvrdila, že jej známky idú dole vodou a na hodine často zaspáva, pre nich nebolo dostatočným varovným znamením.

menn.is (http://menn.is/page/1496/?route=product%2Fcategory&path=61&sort=p.price&order=ASC&limit=50)

Malé podozrenie v rodičoch vzbudil účet od Microsoftu v hodnote zhruba 50 dolárov, no pravdepodobne nie dostatočne na to, aby sa presvedčili, čo ich dieťa v skutočnosti celé noci robí. Zvláštne správanie dievčatka teda pokračovalo, únava sa stupňovala a dospela až do štádia, kedy nebola schopná cvičiť na telesnej výchove a pokračovať v hodinách baletu. V tom momente už zablikalo červené varovné svetielko a Carol s Richardom hraciu konzolu dcére zabavili. To sa jej však veľmi nepozdávalo – dostala záchvat hnevu a niekoľkokrát udrela svojho otca päsťou do tváre. Na základe čoho jej aj po tomto výstupe Xbox vrátili nevedno, no o malý moment sa už mladá slečna opäť snažila prestrieľať si svoju cestu k prvenstvu.

crosswalk.com (https://www.crosswalk.com/family/parenting/teens/5-ways-to-regulate-video-games-for-a-peaceful-home.html)

To, aký je stav ich dcéry vážny, si uvedomili až v osudnú noc, kedy Richard uvidel presvitať cez škáru pod dverami jej izby svetlo. Nazrel teda dnu a pohľad, ktorý sa mu naskytol, sa pravdepodobne nezaradí medzi najšťastnejšie v jeho živote. Jeho dcéra sedela v mláčke vlastného moču, drtila Fortnite a ani si nevšimla, že otec vstúpil do miestnosti. „Zistil som, že jej zadok je úplne červený. Bola taká zažratá do tej hry, že sa radšej pomočovala, ako by mala hru prerušiť a ísť na záchod,“ hovorí Richard. Dievčatko sa im napokon priznalo, že hru hrávalo niekedy aj viac ako 10 hodín denne nepretržite, pokojne aj do piatej ráno. Rodičia pochopili, že na boj s dcérinou závislosťou na hre sú krátki a tak vyhľadali pomoc odborníka. Dievča sa teraz nachádza v odvykacom zariadení a dostáva patričnú terapeutickú pomoc.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nickelodeon-animation-cartoon-3o6vY6UoOh3rX4t4rK)

Zdroj: metro.co.uk
Titulná fotka: wccftech.com

Reagujte!
Grr Grr
14
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
14
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mapka odhaľuje ako vyzerá dabing vo všetkých európskych krajinách. Poľsko vás zaručene prekvapí!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME