9 seriálových postáv, ktoré sme najprv milovali, ale ku koncu nám už poriadne liezli na nervy

Scenáristi sa z týchto sympaťákov skrátka rozhodli urobiť blbcov.

Zdroj: Chuck Lorre Productions / moviestillsdb.com

V prípade seriálov sa tomu asi nemožno úplne vyhnúť. Postavy, ktoré sme si na začiatku zamilovali, sa v neskorších sériách stávajú čoraz nesympatickejšie a otravnejšie. Akoby tvorcom skrátka dochádzali nápady a scenáre a charakterové oblúky našich obľúbencov jednoducho odflákli.

V tomto článku si predstavíme 9 postáv, ktoré sme v prvých epizódach (či sériách) mali naozaj radi, ale neskôr nám už poriadne brnkali na nervy.

1. Alan Harper (Dva a pol chlapa)

Alan Harper (Jon Cryer) z populárneho sitcomu Dva a pol chlapa bol na začiatku taký vcelku milý smoliar. Divák s ním dokázal sympatizovať, obľúbiť si ho a tie jeho smolné okamihy ho bavili, zároveň mu ale prial šťastie. Lenže potom sa to niekde zlomilo a tvorcovia z Alana urobili väčšieho lúzra, než si zaslúžil. Možno je to len náš názor, ale posledné série sme sa už na jeho eskapády proste nemohli pozerať bez pocitu trápnosti.

2. Clay Jensen (13 Reasons Why)

Prvá séria tínedžerskej drámy 13 Reasons Why bola kvalitná, emotívna a nebála sa zabŕdnuť do mnohých citlivých tém, ako šikana, homofóbia či samovražda. Clay Jensen (Dylan Minnette), ktorého kamarátka Hannah Baker (Katherine Langford) sa zabila a on následne odhaľoval, čo ju k tomu viedlo, bol sympatický, divák chápal jeho utrpenie a zármutok, rovnako ako aj snahu o vyrovnanie sa so smrťou svojej kamarátky a tajnej lásky.

Lenže v ďalších sériách to už išlo dolu vodou a z Claya sa stal v podstate idiot, neustále klamal a štylizoval sa do úlohy „jediného spravodlivého“. Tvorcovia to navyše solídne prehnali a vykreslili ho prakticky ako nevypočítateľného psychotika s halucináciami. S reálnym vykreslením postavy v prvej sérii to už nemalo vôbec nič spoločné.

3. Sabrina Spellman (Chilling Adventures of Sabrina)

Seriál Chilling Adventures of Sabrina sa nanovo pozrel na klasický príbeh Sabriny, mladej čarodejnice a obalil ho do pôsobivého dark fantasy hororového plášťa. Nechýbal ani čierny humor a sympatické postavy na čele so samotnou Sabrinou (Kiernan Shipka).

V prvej sérii sme ju spoznali ako milé, úprimné a odvážne dievča, ktoré malo nadovšetko rado svojich priateľov. Už v druhej sérii sa z nej ale stala „cool b*tch“, ktorá bola namyslená a robila jedno blbé rozhodnutie za druhým. Iste, zrejme to bol zámer, ale to nič nemení na fakte, že sa nám Sabrina dosť sprotivila a bolo pre nás čoraz ťažšie jej fandiť.

4. Rory Gilmore (Ženy z rodu Gilmorovcov)

Dramédia Ženy z rodu Gilmorovcov si našla veľké zástupy fanúšikov a s úspechom ju vysielali aj naše televízne stanice. Seriálu nechýbal prirodzený humor, skvele napísané dialógy a super postavy. Aj Rory Gilmore (Alexis Bledel) bola zo začiatku obrovskou sympaťáčkou. Rory bola milá, inteligentná a sebavedomá. Kašľala na nejakú blbú školskú popularitu a venovala sa tomu, v čom videla zmysel.

Lenže potom, ako dorazila na univerzitu, sa v nej akoby prebudila zmrazená puberťáčka a začala byť nepríjemná, vrhala sa do toxických vzťahov a s ostatnými niekedy zaobchádzala dosť arogantne. Opäť platí, že zrejme išlo o zámer tvorcov, ale nám skrátka chýbala tá „pravá Rory“, ktorú sme si zamilovali v prvých sériách.

5. Ross Geller (Priatelia)

Dobre, v tomto sa možno nezhodneme. Eskapády Rossa Gellera (David Schwimmer) boli síce vtipné a on sám bol zo začiatku sympaťák, ale časom sa aj on stal tak trochu otravný. Jeho večné vzťahové patálie s Rachel (Jennifer Aniston) sa riešili znova a znova, až nám napokon v závere bolo úplne jedno, či spolu vlastne skončia, alebo nie.

Rossovi tiež nepridalo, že vo vzťahoch sa nezriedka správal ako nezodpovedný kretén.

6. Tyrion Lannister (Game of Thrones)

Tyrion Lannister (Peter Dinklage) z fantasy seriálu Game of Thrones si v prvých sériách veľmi rýchlo dokázal získať srdcia väčšiny divákov. Mal nespochybniteľnú inteligenciu, zmysel pre humor, ale aj dobré srdce. Peter Dinklage ho navyše zahral absolútne brilantne. Možno s nami nebudeš súhlasiť, ale s tým, ako sa horšili scenáre v neskorších sériách, sa horšili aj jednotlivé postavy.

Áno, vrátane Tyriona. V posledných dvoch sériách akoby svoju inteligenciu spláchol do záchoda. Jeho blbé nápady, idiotské plány a činy nás otravovali a neraz si vyslúžili poriadny facepalm.

7. Jim Halpert (The Office)

Americká verzia seriálu The Office je právom kultom a jedným z najlepších sitcomov vôbec. Okrem kvalitných scenárov za to, pravdaže, môžu aj postavy. Napríklad, taký Jim Halpert (John Krasinski). Milý vtipálek, ktorého bolo extrémne jednoduché si obľúbiť. Lenže, keď sa oženil s Pam, jeho charakter sa začal meniť. Odrazu sa z neho stal otravný a žiarlivý workoholik, ktorý nám už solídne pil krv.

8. Jess Day (New Girl)

S Jess Day (Zooey Deschanel) z komediálneho seriálu New Girl je to ťažké. Pojašená, excentrická kočka si nás síce v prvých sériách získala a podmanila svojím humorom a prístupom k životu, ale potom sa to nejako pokazilo. Jej excentrická stránka nezriedka akoby ustupovala do pozadia, čím sa z nej stala menej zaujímavá postava.

Jessine vzťahové peripetie nás tiež, viac-menej, nechávali chladnými. Scenáristi sa ju navyše snažili urobiť až príliš cool a „strelenú“, výsledkom bol ale skôr opak a nuda. A ani úžasná Zooey Deschanel s tým nič nedokázala urobiť.

9. Ted Mosby (Ako som spoznal vašu mamu)

Známy komediálny seriál Ako som spoznal vašu mamu iste nemusíme siahodlho predstavovať. Hlavný hrdina Ted Mosby (Josh Radnor) si na začiatku získal sympatie mnohých divákov. Jeho romantická povaha a túžba nájsť svoju vyvolenú pôsobili úprimne a milo.

Lenže neskôr sa z neho stal tak trochu (trochu dosť) otravný pokrytec, ktorý striedal ženy ako na bežiacom páse, ale nikdy nebol spokojný. Človek mu následne už tie kecy o romantickej láske nežral.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
9
Grr
Fuuj Fuuj
47
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
15
Uups
Haha Haha
20
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 komických fotiek rodičov, s ktorými sa ich deti určite nenudia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME