Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Ak aj ty žiješ v menšom meste alebo obci na vidieku, rozhodne musíš mať skúsenosť s týmito typmi ľudí.

Miestny rozhlas

S vysokou pravdepodobnosťou je to žena. Na veku nezáleží. Tá vie všetko a čo nevie, to si domyslí a posúva ďalej. Nič neostane utajené, klebety sa vždy šíria rýchlosťou blesku. Nemá po meste kamery, ani neodpočúva telefóny a predsa, ak by si chcel vedieť čo je nové, ona ti to povie aj sama a nemusíš sa ani pýtať. Ten s tou, tá s nimi, toto s hentým…V miestnom rozhlase zatiaľ nepracuje, ale ona to robí predsa z lásky k blížnemu svojmu, celkom rada a úplne zadarmo!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bbc-three-bbc3-26FL7sQXG1oT6qBy0)

Ten podnikateľ

Tento pánko rozbieha biznis vo veľkom. Všade kde sa dá čo i len trošku zarobiť, sa objaví práve on. Na jarmoku, trhoch, hodoch, na skrachovanom podniku niekoho iného, na baroch, reštikách, herniach, no skrátka vie ako na to. Zamestnáva polovicu mesta či obce a je veľmi váženým miestnym občanom. Jednu nevýhodu, ktorú bohužiaľ musí znášať je to, že ak sa pije, pije každý na jeho účet, veď vtedy je najlepší kamarát úplne každého a ľudia vedia, že si to môže dovoliť, aj keď popravde, nemôže.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/ant-man-ti-michael-pena-U32g7ZOEZ2MmI)

Tá čudná osoba

Tá čudná osoba, ktorá žije vo vlastnom svete určite vlastní aj papiere od hlavy. Toľko bludných rečí, konšpiračných teórií a vymyslených zážitkov si určite počul len od nej. Vždy keď niekam vojde, len prekrútiš očami a rozmýšľaš kam by si ušiel. Sem tam sa zľutuješ a vypočuješ si monológ, ktorý by nevymyslel ani najlepší scenárista a zdeptaný zo svojho života odchádzaš preč, lebo aj ty by si raz chcel zažiť ten pocit, že tvoj svet je gombička a najväčší problém je zladenie farby ponožiek.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hot-shots-lloyd-bridges-7HNFW4kMPkc12)

Ten frajer/ Tá kočka

Určite sa ich nájde viac, ale jeden/jedna z nich je skrátka najjasnejšia hviezda na oblohe. Ten frajer určite hrá v nejakej futbalovej lige, nájdeš ho na každej akcii, vyzerá priam božsky, stále sa usmieva a pôsobí veľmi priateľským dojmom. Tá kočka je krásna aj keď ide ráno vyniesť smeti a keď sa ti práve ona odzdraví, si ako v siedmom nebi. Takíto ľudia nezvyknú dožiť v malých mestách, tak si to uži, kým ich ešte stále stretávaš.

wikipedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jim_Gaffigan_making_a_goofy_excited_face,_Jan_2014,_NYC.jpg)

Ten konfliktný

Ten konfliktný je častom spájaný s alkoholom. Len čo si trošku vypije, už sa vyhráža aj tej muche na stene. Vždy vie s čím a ako má správne podpichnúť, preto nikdy nechodí sám. Kamaráti ho musia krotiť, alebo brániť, keďže nie raz skončil so zlomeným nosom. K ženám je samozrejme drzý, zrejme mu žiadna nikdy nechcela dať a takto si to kompenzuje. No aj za triezva je to nepríjemný človek, čo si nevidí ďalej od nosa.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fight-club-e76vvsHhzbnhe)

Krčmár/Barman

Rozdiel medzi týmto typom a miestnym rozhlasom je ten, že krčmár neposúva žiadne informácie ďalej. Závidí mu určite aj miestny farár, pretože pozná tie najväčšie hriechy všetkých ľudí, ktorí aspoň raz jednoducho pustili paru a vypili si trošku viac ako mali. Počul nie jeden smutný príbeh, príbeh bez pointy, či príbeh s popletenými slovami, ale vydržal to. A drží to v sebe. Kým sa nedá dole aj on.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/verm%C3%BAt-campari-barman-2354082/)

Miestny alkoholik

Človek, ktorého si triezveho ešte určite nevidel. Babky sa pred ním prežehnávajú, lebo úplne bez hanby si ľahne na lavičku rovno pred kostol. Ráno v potravinách kupuje fľašu vodky a tri rožky. Raňajky sú vždy základ. Do krčmy chodí trojfázovo a v nedeľu ako správny kresťan, zaspí rovno v kostole. Po čase však na to úplne kašle a radšej sleduje na terase miestnej krčmy dokumentárny film a popíja samozrejme pivo, alebo stavbárske mojito ( borovička + pivo).

wikipedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Drunk_man.jpg)

Tá, čo každému dá

Miestny bicykel a.k.a. miestna rozťahovačka. Tá už prešla celou dedinou alebo mestom a kto tvrdí, že s ňou nič nemal tak klame, respektíve sa to v budúcnosti určite zmení. Aj keď nevyzerá najlepšie, alkohol a tá feromónová pachová stopa robia skrátka svoje a to môžu byť poniektorí ešte celkom radi, že si neotvára ústa, pretože vie, aké agresívne vedia byť podvádzané ženy.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/someone-comment-leaves-6qkrL3rnsY9Uc)

Stroskotanec

Každá obec má svoje osamelé a neúspešné dušičky. Stroskotaní a stratení ľudia sa buď postavia opäť na nohy, alebo jednoducho splynú s atmosférou obce či mesta a donekonečna sa prechádzajú ulicami, či vysedávajú na lavičke so zasneným pohľadom. Tu patria podkategórie ako:

 • Návrat na rodnú hrudu, keď ti to v zahraničí nevyšlo.
 • Som späť, pretože som ukončil vzťah.
 • Som späť, pretože neviem prestať piť.
 • Som späť, pretože sa neviem osamostatniť.
maxpixel.freegreatpicture.com (http://maxpixel.freegreatpicture.com/Young-Gesture-Face-Male-Hat-Look-Worried-Man-1742057)

Titulná fotka: pexels.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť