9 typov menštruácií, ktoré pozná snáď každá žena

Jeden z najnenávidenejších prvkov zo života ženy má veľa podôb


Krvavá odplata maternice za to, že v sebe ešte nemá dieťa, je zakaždým rôzna a nepredvídateľná, ale aké druhy poznáme a čím sa vyznačujú? Dozvieš sa v článku.

 

1. Pretekajúca menštruácia

Tento typ sa vyznačuje tým, že poškvrní tvoje obľúbené (väčšinou aj biele či bledé) nohavičky pri prvej príležitosti. Je síce možné, že si podcenila veľkosť prúdu stekajúceho dole kanálom, ale to nie je dôvod na to, aby bol menzes tak drzo nepohodlný, mokrý a špinavý. Kamkoľvek si sadneš, značkuješ si svoje teritórium a radšej počkáš až do konca, aby si miliónkrát neprala to isté. Vložky, ktoré kupuješ, pripomínajú plienky novorodenca, ten tiež nevie kontrolovať množstvo, ktoré z neho vyteká.

Zdroj: buzzfeed.com

2. Nerozhodná menštruácia

Určite všetci poznáme nejaké nerozhodné hovädo, ktorému trvajú rozhodnutia ako lačnému sranie. Taký je aj tento typ najneobľúbenejšej časti mesiaca u ženy- nerozhodný, nevie či von alebo dnu, vetrá pomyselnými dvierkami do znepríjemnenia života. Nie je to síce plný tok sprevádzaný kŕčmi a prehnanou chuťou do jedla, no povedzme si otvorene, bolo by jednoduchšie, keby to tak bolo.


Zdroj: buzzfeed.com

3. Povodeň

…alebo menštruácia, ktorá naozaj CHCE, aby si vedela, že je ten inkriminovaný čas mesiaca a so sebou vynesie všelijaké telesné tekutiny, ktoré nájde po ceste von. V skutočnosti to vyzerá ako  višňová zmrzlina s kúskami čokolády či sušienok, na ktorú máš večnú chuť, čo síce znamená, že vyzeráš ako vrah pošpinený krvou svojich nepriateľov, a hajzlová misa vyzerá ako po bitke národov,  ale zároveň to môže byť zvláštne upokojujúce sledovať túto zmes, príťažlivú asi ako brokolicová pizza zo školskej jedálne, ako pláva dole záchodom.


Zdroj: buzzfeed.com

4. Neviditeľná menštruácia

Správa sa ako malé decko ukazujúce prostredník, aj keď nevie, čo to znamená. Má teda imidž drsňáka, no v skutočnosti si na zošit kreslí poníkov z My little pony. Máš takmer všetky príznaky normálnej menštruácie -precitlivenosť, chuť na sladké, brušné kŕče a zmeny nálad, až na to, že krvavý kúpeľ je len imaginárny, pretože z teba tečie asi toľko, koľko prší na Sahare cez leto – nič.


Zdroj: buzzfeed.com

5. Meškajúca menštruácia

Vieš, že už je ten čas mesiaca, už si nakúpila vložky, čokoládu, spísala zoznam romantických filmov, no nič neprichádza a si v panike. Tehotenstvo? Choroba? Hormóny? Tento typ menzesu má v sebe toľko vtipu ako nepodarený vtip tvojho dedka, no s prímesou paniky ťa môže dosť dobre vyviesť z miery. Akože, KDE si a a KEDY prídeš??

Charakterovo pripomína rozprávku o dvanástich mesiačikoch a trinástich tínedžerkách, čo na ne čakajú.


Zdroj: buzzfeed.com

6. Nepríjemné prekvapenie

Dala by sa opísať ako presný opak neviditeľnej menštruácie, keďže sa správa ako nepozvaný hosť, ktorý ti kompletne rozhodí plány dňa, vypije všetku kávu a vyje aj posledný kúsok sladkého. Nevieš, či sa len brutálne nudí, alebo je sadistka, proste keď je tu, je TU, a hotovo. Nemáš veľmi na výber, radšej ju pohostíš, a dúfaš, že neostane dlho.


Zdroj: buzzfeed.com

7. Nekonečný príbeh

Dá sa prirovnať k návšteve tety, ktorá sa začne rozprávať o všetkom možnom, aby nemusela už nasadnúť do auta a odísť do krajiny za siedmimi horami a siedmimi dolinami (od veterinárneho vyšetrenia jej milovanej čivavy,  ohovárania svokry, či rozoberania milostného života kolegov). Po 9 dňoch dúfaš, že je už koniec a konečne tieto dni skončia, no hneď dostaneš odpoveď: „Počkaj, to ešte nie je všetko!“


Zdroj: buzzfeed.com

8. Milá, krátka návšteva

Najpríjemnejší druh zo všetkých. Príde načas, neostáva pridlho a dokonca sa môže rozhodnúť odísť skôr. Ideálny hosť. Nepretečieš, nepriberieš kvôli jedeniu čokolády a sladkého, máš stabilnú náladu, ostatné kamarátky ti závidia, že nepôsobíš ako zombie na ópiu.


Zdroj: buzzfeed.com

9. Radšej ma zabite

Tento typ menštruácie má tvoju maternicu za plyšovú hračku a hrá sa s ňou ako Sid z Toy Story. Absolútne nerešpektuje tvoje rozpätie tolerovania bolesti, zvyčajne ťa nechá znechutenú z toho, že o mesiac tu bude zase. Máš proste chuť umrieť . Ak si dovolíš použiť Ibuprofen, po pár hodinách sa aj tak znova prevalí bolesť, ktorá ťa vráti späť do reality.


Zdroj: buzzfeed.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Zdroj: buzzfeed.com

Ľudia práve čítajú

13 vecí, ktoré poznáš, ak máš mladšieho súrodenca

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
20
Grr
Fuuj Fuuj
89
Fuuj
Fňuk Fňuk
275
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
20
Uups
Haha Haha
484
Haha
Woow Woow
19
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

9 typov menštruácií, ktoré pozná snáď každá žena

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME