9 vecí, ktoré už v dlhodobom vzťahu nebudú mať miesto

Napríklad hanblivosť či hra na dokonalosť a podobné srandy…

Veci, ktoré ti na začiatku vzťahu prišli nepredstaviteľné, budú o pár rokov prirodzenou súčasťou vášho spoločného života. Ako napríklad aj tieto…

1. Prestanete sa báť odlišných predstáv o budúcnosti

Život je obrovský zhluk nepredvídateľných situácií, plný ľudí, ktorí robia a túžia po ešte nepredvídateľnejších veciach. Preto je veľmi nepravdepodobné, že stretneš človeka, ktorý bude mať úplne totožnú predstavu o svojej budúcnosti ako ty, že sa doňho zamiluješ a budete žiť šťastne až dokým o vás Pilcherová nenapíše knihu. A možno aj potom.

© Igor Polushin

Na začiatku vzťahu sa môže zdať nemožné skĺbiť dva diametrálne odlišné scenáre do jedného príbehu so šťastným koncom, najmä ak jeden z vás chce prežiť najlepšie roky života skúmaním mutácií motýľov niekde pánubohu za chrbtom a druhý si nedokáže predstaviť existenciu bez ruchu veľkomesta a všadeprítomného smogu. Ale ono sa to časom vyvinie. Ak sa dvaja naozaj ľúbia a sú ochotní robiť kompromisy, tak napokon to, čoho sa obaja tak strašne báli, príde úplne prirodzene a spokojní budú obaja.

2. Budete sa baviť o všetkom

V počiatočnej fáze vzťahu, kedy sa navzájom ešte len oťukávate a zisťujete, či je ten druhý schopným materiálom na prosperujúci vzťah, sa asi každý snaží ukázať v tom najlepšom možnom svetle. Aj keď je to najlepšie možné svetlo na míle vzdialené od reality, aj keď to svetlo znamená, že sa musíš najbližšie dva mesiace tváriť, že vieš, čo chcel Kant povedať svojim najznámejším výrokom o maximách tvojho konania a že ti chutí lečo. Aj vtedy…

© Igor Polushin

Lenže postupom času táto snaha o dokonalosť opadá, obaja si začnete uvedomovať, že ste pre druhého asi dokonalí práve takí, akí ste a začnete odhaľovať aj doposiaľ skryté záujmy. A rozprávať sa o komiksoch. O filmoch, z ktorých ste sa kedysi cítili tak trochu na hlavu. O španielskych pesničkách, pri ktorých sa vám chce tancovať. O ovocí, zelenine, skladbe prdu a farbe rohovky Whitney Huston. Proste o hocičom, o čom budete chcieť a už vám bude úplne dve-tri, že to neznie ako vystrihnuté z knižného románu.

3. Prestanete sa báť, že vás ten druhý uvidí v zlom stave

Nebudeme si klamať. Aj Megan Fox má nepochybne dni, kedy ju naduje z fazule, napuchne jej ksicht alebo chodí v zasoplenom tričku. Alebo sa dva dni nesprchuje, nečeše si vlasy a v chvíľkovom záchvate nechutnosti si poobhrýza necht na ľavom palci na nohe. Takže áno, aj ideál ženskosti a krásy občas vyzerá ako vyfľusnuté h*vno, tak prečo je také ťažké priznať si, že tak niekedy vyzeráš aj ty? A že sa tak ešte aj cítiš? Na začiatku vzťahu sú vety ako „mám hnačku/zápal močových ciest/vred na zadku/vaginálnu mykózu“ úplne tabu, ale o rok neskôr… „Zlatkoooo, choď mi kúpiť čierne uhlie, lebo s*rem jak Lion a mám prdel v jednom ohni!!!“

© Igor Polushin

4. Začne ti byť jedno, čo si myslia tvoji kamoši a rodičia

Nechápte ma zle. Nikdy nie je dobre, keď chce budúca svokra vyhodiť svoju potenciálnu nevestu von oknom a ešte po nej aj šmariť ten vysávač, ktorý jej z lásky podarovala pod stromček. A nie je ani nič príjemné, keď zakaždým pri pive jeden z tvojich parťákov neodolá pokušeniu navrhnúť ti, či by si už náhodou tú hysterickú kravu nechcel poslať do teplých krajín a nájsť si nejakú, čo bude mať trošku väčšie prsia a trošku menšiu chuť buzerovať a riadiť celú planétu. V prvých spoločných momentoch môžu takéto nezhody dokonca vážne naštiepiť váš vzťah, no keď to prežijete a to najhoršie prehrmí, dostanete sa do štádia, kedy vám už nebude trhať žily, že si vaša polovička s vašim okolím akosi nesadla.

© Igor Polushin

5. Budete akceptovať, že ten druhý má veľa práce

Pracovať treba, pretože nech by sme si to akokoľvek želali, z lásky sa žiť prosto nedá. Možno prvé dva týždne v čerstvo zaláskovanom stave dokáže človek obmedziť svoje biologické potreby len na sex a dve škatuľky cigariet denne, no z dlhodobejšieho hľadiska nemá tento životný štýl priaznivú perspektívu. A tak neostáva nič iné, len ísť, makať a zarábať peniaze. Lenže ako to už v živote tvora pracujúceho chodí, nie vždy bude pracovná doba od deviatej do piatej, nie vždy bude víkend naozaj časom na oddych a nie vždy pôjde všetko tak, ako bolo v pláne.

© Igor Polushin

Na vzťah, ktorý ešte len rozkvitá, môžu mať hordy roboty zlý vplyv – jeden sa začne dožadovať pozornosti, vyrukovať s tým, že už sa vlastne ani nevídajú a chcieť, aby ten druhý svoje kariérne sny trochu brzdil. Ale zabehnuté spolužitie nemôže pár dní nadčasov a neplánovaných služobiek rozhodiť. Predsa len obaja už chápu, že niektoré veci si nemožno nalinkovať, ani keby jeden neviem ako chcel.

6. Prestanete premýšľať, či ste toho druhého nestretli príliš skoro/neskoro

Stretnúť chlapa, s ktorým chceš stráviť celý život príliš skoro, je nah*vno. Stretnúť chlapa, ktorý chce s tebou stráviť celý život, príliš skoro, tiež. V úvode ťa teda tieto otázky budú mátať vo dne v noci. Je príliš skoro? Som pripravená na vážny vzťah? Chcem upísať svoj život niekomu teraz, keď je na svete ešte také množstvo možností, ktoré som nemala šancu vyskúšať? Nebudem to jedného dňa ľutovať? Nebudem si neskôr vyčítať, že som sa po hlave vrhla do čohosi, čo malo ešte zopár rokov ostať len ako pekná predstava do budúcna?

© Igor Polushin

A tak ďalej, a tak ďalej, mohli by sme tu byť až do doby, kedy mamičky pochopia, že dávať ajfón trojročnému decku sa naozaj nezlučuje so zdravým rozumom a to jest vlastne donekonečna. Avšak čím dlhšie vo vzťahu budeš, tým väčšmi si začneš uvedomovať, že toto je to, čo chceš a čo ťa robí šťastnou a ani sa nenazdáš, tieto myšlienky zmiznú tak rýchlo ako sa objavili. A už sa potom nevrátia.

7. Zmieriš sa s tým, že partneri sa prosto hádajú

„My sa nehádame. Nikdy,“ hovorí mi kamoška, ktorá sa chodí s frajerom trikrát do týždňa vyvenčiť, sem-tam si sadnú v meste na pohárik a ešte sú v tej fáze, kedy sa sexuje na kuchynskej linke a neprdí. Samozrejme, že sa nehádajú. Lebo vždy, keď sa začne dialóg zvrtávať zlým smerom sa rozlúčia, dajú si pusu, odídu každý vlastnou cestou a na druhý deň sa skutok vlastne nestal. A ja, čo už s chlapom spávam pod jednou strechou nejaký ten piatok len otrávene prekrútim očami a v hlave jej začnem dávať prednášku o veciach, ktoré ešte teraz počuť nechce.

© Igor Polushin

Moja pekná, ale takto to navždy nebude. Po prvé, keď začneš s niekým žiť, prídu chvíle, kedy ti bude vadiť aj spôsob, akým dýcha. Lebo mu pri tom hvízda v nose, lebo sa mu pri výdychu vzduch opiera do akéhosi šušňa, lebo to robí v nepravidelných intervaloch a ty jednoducho dnes nemáš náladu na ľudí, čo nevedia k*rva ani pravidelne dýchať. A po druhé, pochopíš, že nie všetky hádky, sú hádky zlé. Niektoré veci sa potrebujú vykričať, aby sa im v budúcnosti predišlo. Veci, ktoré sú predurčené byť predmetom hádky, ale tej dobrej hádky, ktorá vás niekam posunie a keď ustane, bude všetko dobré. A možno ešte lepšie.

8. Už ti ani nenapadne, že by ťa mohol strápniť

Nech si každý vraví, čo chce, sme ľudia a my máme proste súťaživosť v povahe. A je úplne jedno, či ide o skóre v matematickom kvíze alebo v hre „ktorá uloví lepšieho chlapa“. Takže keď ideš prvýkrát predstaviť kamoškám toho tvojho srdca šampióna, o ktorom sa ti posledný mesiac huba nezavrie, jasné, že ti skrsne v hlave myšlienka, či náhodou neurobí zlý dojem. Či nevytiahne to, ako ťa nechtiac ogrgol na prvom rande a či to náhodou neurobí aj teraz. Či si nezagebrí tričko od kečupu, keď budete tlačiť hranolky a či nezačne rozprávať tú trápnu historku o vodnej fajke zo školy v prírode, na ktorej sa nikdy nikto nesmeje.

© Igor Polushin

Ale tieto obavy opäť raz patria len k tomu, že chceš seba aj jeho prezentovať ako ideál a všetky zmiznú v momente, kedy si obaja pripustíte, že ste vlastne trápni úplne rovnako. Preto ste spolu. Pretože vám prídu smiešne historky, ktoré smiešne nie sú. Pretože sa neviete nabažiť päťkorunových vtipov od toho druhého. Pretože keď jete hranolčeky, tak vám kvapne kečup na tričko obom. A preto, že sa ľúbite a je vám úplne jedno, či spolu tvoríte idylickú dvojku alebo párik divných trapákov.

9. Zmeny vizáže prestanú byť tabu

Stále sa prízvukuje, aké dôležité je byť vo vzťahu sebou samým, ako sa netreba nechať ovplyvňovať tým druhým a ako je nevyhnuté zachovať si vlastnú integritu… Ha. Tak ľahko sa to hovorí, tak ľahko sa to počúva, tak nap*ču sa toho drží. Hlavne v prvých týždňoch, keď sa ešte oficiálne nemilujete, len sa vídate častejšie ako by kamaráti mali a zisťujete, či bude možné sa do tejto fázy jedného dňa dostať. A vtedy predsa nechce nikto nič pokaziť. A už vôbec nie ružovými vlasmi, novým tetovaním alebo akoukoľvek inou zmenou zovňajšku, ktorá by sa mohla druhej strane páčiť, no aj nie. Po čase to prestane byť podstatné. Lebo viete, že ten druhý vás bude mať rád s hocijakou fasádou a zmena je predsa život.

© Igor Polushin

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: © Igor Polushin

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kazma vydal nový diel One Man Show! Ako to vlastne celé bolo s Leošom Marešom a jeho Ferrari?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME