Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Jeden článok o záhadných miestach, na ktorých dochádza (či dochádzalo) k nemenej záhadným zmiznutiam ľudí, lodí či lietadiel, sme ti už na EMEFKA priniesli. V pokračovaní si predstavíme ďalších 9 zaujímavých lokácií, ktoré dýchajú mysterióznom a spájajú sa s nimi nezvestní ľudia. Alebo sa to aspoň tvrdí.

1. Hoia Baciu

Les Hoia Baciu sa nachádza v Rumunsku, v blízkosti mestečka Kluž. Podľa mnohých ľudí ide o jedno z najdesivejších miest na svete, ktoré je známe najrôznejšími paranormálnymi aktivitami. Koluje o ňom mnoho legiend, ktoré hovoria, že v ňom kedysi zmizol pastier so stádom 200 oviec.

Iný príbeh hovorí, že sa v lese stratilo malé dievčatko a záhadne sa opäť objavilo o 5 rokov neskôr, pričom si myslelo, že ubehlo len niekoľko hodín. Skeptici ale pripomínajú, že s najväčšou pravdepodobnosťou ide len o legendy, keďže dôkazy o týchto udalostiach nemáme. V lese je údajne možné pozorovať aj UFO a má sa v ňom nachádzať aj brána do inej dimenzie.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/amazing-atmosphere-hoia-baciu-forest-one-1040014303)

2. Michiganský trojuholník

V americkom štáte Michigan sa nachádza oblasť, ktorá dostala pomenovanie Michiganský trojuholník. V miestnom jazere, ktoré siaha takmer až po štát Wisconsin, sa podľa mnohých ľudí dejú podivné veci. Konkrétne tam miznú lode a lietadlá, a to už od roku 1950. Najstaršie prípady sa však datujú už do roku 1891.

V roku 1921 sa napríklad v tejto oblasti našla loď Rosa Belle. 11 členov posádky však bez stopy zmizlo a už nikdy sa ich nepodarilo nájsť. V roku 1950 došlo k zmiznutiu letu Northwest Orient Airlines 2501. Vyšetrovatelia dospeli k záveru, že lietadlo havarovalo do jazera, ale jeho trosky sa nikdy nenašli.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-vector/map-lake-michigan-triangle-1716260470)

3. Tribeč

Aj na Slovensku máme miesta, kde podľa mnohých dochádza k podivnému strácaniu ľudí. Medzi tie hlavné oblasti patrí zlovestné pohorie Tribeč. To možno poznáš z knihy Trhlina od Jozefa Kariku, prípadne jej filmovej adaptácie.

Tribeč sa nachádza v oblúku Vnútorných Západných Karpát a k záhadným zmiznutiam ľudí v ňom údajne dochádza už asi 70 rokov. V roku 1929 sa v tejto oblasti mal stratiť lesník menom Samšály, v roku 1930 zase údajne bez stopy zmizla Mária Švajzerová.

Známy je aj prípad Waltera Fischera, ktorý vraj koncom januára roku 1939 vyrazil na prechádzku do hôr, kde však bez stopy zmizol. Na rozdiel od iných obetí sa ho ale podarilo objaviť o niekoľko mesiacov neskôr. Na tele mal množstvo popálenín a nedokázal komunikovať. Napokon zomrel v ústave pre psychicky chorých.

V roku 1966 v blízkosti Tribeča zmizli aj manželia Belanovičovci. Ostalo po nich len auto, ktoré polícia objavila pri ceste. Manželov sa nikdy nepodarilo nájsť.

Pelex/Wikimedia Commons (https://sk.wikipedia.org/wiki/Tribe%C4%8D#/media/S%C3%BAbor:Velky_Tribec_001.jpg)

4. Pecos

Malá dedinka Pecos leží v Novom Mexiku v blízkosti rovnomennej rieky. Na prvý pohľad na nej nie je nič zvláštne, dokonca ju často navštevujú milovníci lovu a rybárčenia. V skutočnosti sa však aj s ňou spája niekoľko prípadov podivných zmiznutí. V roku 2009 v tejto oblasti zmizol úspešný biznismen Mel Nadel.

Ten si do oblasti vyšiel zaloviť s dvoma kamarátmi. Traja muži sa rozdelili s tým, že sa stretnú na dohodnutom mieste. Mel však už naspäť nedorazil a ani napriek dôkladnému pátraniu sa ho nepodarilo vypátrať. Podľa niektorých svedkov možno v blízkosti Pecos pozorovať podivné javy, vrátane UFO.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/pecos-national-monument-new-mexico-58504982)

5. Národný park Yosemite

Národný park Yosemite sa nachádza vo východnej časti strednej Kalifornie v USA. Okrem krásnej prírody a bohatej fauny je však známy aj podivnými zmiznutiami. V roku 2018 v parku napríklad zmizol Max Schweitzer, nie je však jediný. Celkovo sa odhaduje, že počet zmiznutých v parku Yosemite, ktorí sa nikdy nenašli, môže dosahovať až číslo 48.

Nie je to ale fenomén výhradne spojený s týmto parkom, k podobným zmiznutiam dochádza aj v iných amerických národných parkoch.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/beautiful-landscape-photography-glacier-national-park-632941031)

6. Aruba

S krásnym karibským ostrovom Aruba sa spája najmä zmiznutie 18-ročnej Natalee Holloway. Tá zmizla 30. mája 2005 počas školského výletu, ktorého sa zúčastnila s ďalšími 124 spolužiakmi. Pred plánovaným odletom späť do Spojených štátov však Natalee nedorazila. Rozbehlo sa pátranie, ale mladé dievča sa nepodarilo nájsť.

Naposledy ju videli v aute s trojicou miestnych mužov. Jeden z nich, Joran van der Sloot, bol políciou dvakrát zatknutý ako podozrivý z jej vraždy či zmiznutia. Samotný Van der Sloot ale svoju výpoveď niekoľkokrát menil. Najprv tvrdil, že sa tela Natalee zbavil, následne povedal, že ju predal sieti obchodníkov s ľuďmi. Natalee Holloway bola vyhlásená za mŕtvu v roku 2012.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/view-overlooking-marina-community-buildings-mountains-1477780634)

7. Nevadský trojuholník

Nevadský trojuholník sa nachádza v Sierra Nevada Mountains a spája sa s ním niekoľko zmiznutí. V roku 2007 nad touto oblasťou letel skúsený pilot Steve Fossett, ktorý aj s lietadlom bez stopy zmizol. V roku 2008 sa našli dve Fossettove kosti a kusy havarovaného lietadla.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/usa-nevada-clark-county-above-whiteney-1122258293)

8. Devil’s Sea

Označením Devil’s Sea (teda Diablovo more) sa označuje miesto v Pacifickom oceáne v blízkosti japonského Tokia. Podľa viacerých tvrdení v tejto oblasti dochádza k paranormálnym javom a zmiznutiam viacerých lodí. Medzi najznámejšie prípady patrí ten z roku 1953, keď došlo k zmiznutiu lode Kaiyo Maru 5, na ktorej sa nachádzalo 31 námorníkov a vedcov.

Skeptici ale poukázali na to, že ide pravdepodobne o vymyslenú historku, keďže v dobovej tlači o nej neexistujú záznamy.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/view-cliffs-overlooking-devils-punchbowl-on-1732883591)

9. Lake Superior

Lake Superior, jedno z najväčších jazier v USA, sa nachádza na hranici Spojených štátov a Kanady. Pozornosť si získalo aj preto, lebo na ňom zmizlo viacero lodí. Odborníci to pripisujú nestabilnému počasiu, ktoré v tejto oblasti vládne. Kvôli tomu sa v Lake Superior potopilo mnoho lodí, najznámejšou je zrejme SS Edmund Fitzgerald z roku 1957.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/sunset-colorful-sky-on-lake-superior-380452057)

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť