Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Nikdy nie je na škodu trochu rozhýbať tie mozgové závity, najmä teraz počas prázdnin, keď sú v stave hlbokej hibernácie. Takže ak sa chceš presvedčiť o tom, že ti v hlave počas týchto dvoch mesiacov naozaj neskapal pes a ešte výplň tvojej lebečnej dutiny čo to dokáže, hor sa do týchto hlavolamov.

Pre správnu odpoveď klikni na obrázok

1. Vražda v aute

Polícia našla v aute zastreleného muža. K autu neviedli žiadne stopy, takže ho museli zastreliť vo vnútri, no nikde v aute sa nenašiel pušný prach, čo jasne svedčí o tom, že strelec strieľal zvonku. Nenašli sa však žiadne diery po guľkách, okná i dvere boli zamknuté. Ako je to možné?

© Natalia Tylosova

2. Vzácna socha

Pán Svoboda zavolal policajtov a povedal im takýto príbeh: „Niekto rozbil vzácnu a drahú sochu mojej manželky. Sedel som dole v obývačke, keď som počul rachot z vedľajšej miestnosti a okamžite sa tam rozbehol. Socha ležala rozbitá na zemi a páchateľ unikal zadným východom. Rozbehol som sa za ním, no keď som vyšiel von, zarosili sa mi okuliare a kým som bol zase schopný vidieť, páchateľ bol už dávno preč.“ Policajt však jeho príhode neveril a bol presvedčený, že sochu rozbil pán Svoboda sám. Prečo je tomu tak?

© Natalia Tylosova

3. Mucha v káve

Mladý muž našiel v hrnčeku s kávou muchu. Požiadal teda čašníčku, či by mu mohla priniesť novú kávu, no keď sa s ňou vrátila a muž si odpil, veľmi sa rozčúlil. Priniesli mu totiž tú istú kávu, len z nej vybrali muchu! Ako to mohol vedieť? 

harvard.edu (https://www.health.harvard.edu/blog/the-latest-scoop-on-the-health-benefits-of-coffee-2017092512429)

4. Nahnevaný muž a Eiffelova veža

Nahnevaný pán Weiss nenávidel Eiffelovu vežu, tak každý deň obedoval na jedinom mieste, kde na ňu nie je vidno. Kde to je?

pngall.com (http://www.pngall.com/eiffel-tower-png)

5. Vražda v saune

Štyria priatelia chodili každý týždeň spolu do sauny a vždy si so sebou nosili nejaké veci na krátenie času. Jakub, milovník hudby, si nosil iPod, aby mohol počúvať svoje obľúbené skladby. Štefan, bankár, si nosil termosku, aby mal čo piť. Patrik a Michal boli účtovníci, tak si vždy zobrali nejaké dokumenty. Jedného dňa však našli Patrika mŕtveho. Keď prišila polícia, nezistila nič a dokonca ani nenašla vražednú zbraň. Dozvedeli sa len to, že Patrika zabili úderom ostrým predmetom. Ktorý z mužov zabil Patrika a čím? 

© Natalia Tylosova

6. Namosúrená manželka

Pán Polák sa dohodol so svojou manželkou, že príde domov presne za päť osem. S priateľmi sa však pri pive zdržal dlhšie, ako plánoval a vo dverách sa objavil až o ôsmej. Hoci to bolo len päť minút, jeho manželka sa veľmi hnevala. Prečo? (A nie, odpoveď nie je, že „lebo je to žena a tá ani nepotrebuje poriadny dôvod na to, aby bola nasr*ná“)

istockphoto.com (https://www.istockphoto.com/photos/angry-woman-with-rolling-pin?excludenudity=true&sort=mostpopular&mediatype=photography&phrase=angry%20woman%20with%20rolling%20pin)

7. Mária a dvere

Jedno ráno sa 4-ročná Mária prebudila na opustenom zámku v Costa Rice, z ktorého viedli len štyri dvere von. Za jednými sa však skrývala horúca láva, za druhými krvilačný klaun, ktorý by ju stiahol z kože za pár sekúnd, za tretími na ňu čakal mráz, v ktorom by neprežila ani chvíľu a za poslednými číhal policajt, ktorý bez milosti strieľa všetkých mužov a ženy. Ktorými dverami by sa mala Mária vydať, aby sa von dostala živá a zdravá?

hatenylo.com (http://hatenylo.com/open-door-clipart-frog-clipart/open-door-clipart-custom-50-school-doors-clipart-decorating-design-of-school-doors-plant-clipart/)

8. Zaujímavé stretnutie

Stano na stanici stretol muža, ktorého nikdy predtým nevidel. Vždy o ňom len počúval, no nikdy nikto nespomínal, ako by mal tento muž vyzerať. Nebol dokonca ani slávny. Aj napriek tomu v momente, ako Stano muža uvidel, vedel, že to je on. Ako je to možné?

depositphotos.com (https://cz.depositphotos.com/200966712/stock-illustration-witing-room-airport-window-and.html?utm_source=Adme&utm_medium=freesub&utm_campaign=RU-brand)

9. Kto zabil pána Jamesa?!

Pána Jamesa našli mŕtveho v jeho pracovni. V tom čase bolo v dome len jeho služobníctvo – upratovačka Sophia, komorník John, účtovníčka Sarah a kuchár Jack. Každý z nich povedal svoju verziu príbehu. Sofia tvrdila, že pribehla do izby prvá, uvidela telo pána Jamesa na zemi a začala kričať. Na jej krik prišla Sarah a John. Sarah zasvietila svetlo a John hneď, ako uvidel krvavú podlahu, bežal k telu. Kuchár Jack vravel, že v kuchyni pripravoval raňajky a nič ani nevidel, ani nepočul. Kto zabil pána Jamesa?

© Natalia Tylosova

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: © Natalia Tylosova


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.