Zdroj: ©Shutterstock

20 nepríjemných životných právd, s ktorými sa časom musí zmieriť každý

Čím skôr to prijmeš, tým lepšie.

V živote sú veci, ktoré musíme akceptovať, aby sme mohli ísť ďalej a byť spokojní. Nie so všetkým sa zmieruje jednoducho a na niektoré fakty prídeš až časom. No čím skôr sa s nimi stotožníš, tým to budeš mať v živote ľahšie a budeš v ňom aj šťastnejší.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

1. Nič nie je isté. Doslova a do písmena – nič. Je to pomerne strašidelný fakt, ak sa nad tým zamyslíme, ale skutočne to tak je.

2. Nikto nemá patent na šťastný život. Jasné, oveľa jednoduchšie by bolo dostať podrobný návod na to, čo robiť, aby si sa cítil dobre. Akú školu študovať, akej práci sa venovať, a naopak, čomu a komu sa vyhýbať. Lenže nikto ti takýto manuál neposkytne, pretože žiadny neexistuje…

3. Život nikdy nepôjde podľa plánu. Môžeme si ho nalinkovať podľa najmenších detailov, no musíme sa zmieriť s tým, že to aj tak nebude stopercentne také, ako v našich predstavách. Život je nepredvídateľný, a aj preto nás len tak neomrzí.

4. Tí, ktorých dnes považuješ za najlepších priateľov, nimi o pár rokov už nemusia byť, a to z nespočetného množstva dôvodov. O to viac by si si mal užívať čas strávený s nimi práve tu a teraz.

5. Nič nie je také ideálne, ako to vyzerá. Veľa ľudí vytvára dojem, a to hlavne na sociálnych sieťach, že žije dokonalý život, a pritom je pravda často niekde úplne inde. V konečnom dôsledku, väčšinou sa len všetci tvárime, že vieme, čo robíme…

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU
Shutterstock

6. Hlavne zlé veci nás posilňujú. Ak všetko ide ako po masle, máme tendenciu sa, chtiac-nechtiac, dostať do komfortnej zóny a spohodlnieť. No keď sa stane niečo nepriaznivé, čo nás z našej idylky vytrhne, práve to nás naštartuje a niekam posunie.

7. Udržiavanie dobrých vzťahov si vyžaduje čas a energiu. Nič nie je zadarmo a bez toho, aby si sa o toho druhého staral a vnímal ho, nebude žiaden vzťah fungovať, či už priateľský, alebo partnerský.

Odporúčame prečítať:

TOP 10 memes, ktoré vás bavili minulý týždeň najviac #233

8. To, že vždy nesúhlasíš s väčšinou, neznamená, že si divný alebo s tebou niečo nie je v poriadku. Nemusíš sa stále stotožňovať s tým, v čo veria ostatní. Mnohokrát sa stane, že sa ocitneme v takej sociálnej skupine, či už v škole, v práci alebo kdekoľvek inde, kde nám to skrátka nesedí. No to vôbec nevadí.

Vykročiť novou cestou si síce vyžaduje odvahu, no keby všetci stále išli iba po osvedčených chodníčkoch, nikto by nikdy nič nové nevymyslel a svet by sa točil stále dokola. A bola by to jedna veľká nuda.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

9. Plne sa môžeme spoľahnúť iba na seba. Všetci sú zaneprázdnení svojimi životmi, a to je logické. Sám si na svet prišiel a sám z neho aj odídeš. Je potrebné byť svojím najlepším kamošom a vtedy budeš stále v pohode. Znie to trošku schizofrenicky, ale tak to je.

10. Nikdy sa nebudeš páčiť úplne každému. Vždy, ale naozaj vždy, budeš pre niekoho protipólom ideálu. Či už výzorovo, vlastnosťami alebo jednoducho životným smerovaním.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Mário Budinský
Absolvent grafického dizajnu na UAT v Bratislave a marketingovej komunikácie na UCM v Trnave, ktorý sa už viac ako 10 rokov profesionálne venuje analýze internetových trendov, digitálnemu storytellingu a monitoringu popkultúry. Patrí k priekopníkom domácej internetovej scény, pričom meme tvorbe sa denne venuje už vyše 20 rokov. Ako autor desiatok tisícov satirických príspevkov aktívne formuje slovenský digitálny folklór, pričom jeho vizuálny obsah opakovane vyvolal celonárodné spoločenské debaty. V redakcii EMEFKA sa špecializuje na včasné zachytenie online bizáru, bulvárnych fenoménov a transformáciu komplexných trendov do virálneho obsahu.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA