Úrady v SAE zakázali premietanie animáku Buzz Lightyear

Rozhodnutie SAE nasleduje po informáciách, že film údajne plánujú zakázať aj v Malajzii, pričom dôvodom by mal byť bozk dvoch ženských postáv.


Spojené arabské emiráty (SAE) v pondelok zakázali premietanie nového animovaného filmu štúdií Pixar. Snímka Buzz Lightyear sa do tamojších kín nedostane pre správy, že je v nej bozk dvoch ženských postáv.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Rozhodnutie SAE nasleduje po informáciách, že film údajne plánujú zakázať aj v Malajzii, čo zvyšuje pravdepodobnosť, že tak spravia aj ďalšie prevažne moslimské krajiny. O možnom zákaze premietania animáku podľa agentúry AP špekulujú aj noviny v Bahrajne.

CinemArt SK

Emiráty dnes prostredníctvom úradu na reguláciu médií ministerstva mládeže a kultúry oznámili, že film vo štvrtok neuvedú do kín, pretože porušuje tamojšie štandardy mediálneho obsahu.

Buzz Lightyear by mal byť jedným z najväčších ťahákov tohto roka z dielne spoločnosti Disney a analytici očakávajú, že snímka, ktorej produkcia stála zhruba 200 miliónov dolárov, by mohla počas prvého víkendu dosiahnuť tržby sto miliónov dolárov.


Tagy:
REKLAMA
Redakcia
Redakcia EMEFKA je tím skúsených redaktorov, autorov a kreatívcov, ktorí denne prinášajú zábavný, inšpiratívny a aktuálny obsah zo sveta popkultúry, lifestyle a spoločenského diania. Naši autori dbajú na kvalitu, overovanie faktov a originalitu, aby čitateľom poskytli spoľahlivé a pútavé články, ktoré si získali tisíce fanúšikov po celom Slovensku.
Najčítanejšie
Podobné