Od aktuálnej doby sa odrážajú aj spôsoby, akými si dávame najavo, že sa nám niekto páči. Dvorenie bolo kedysi normálnym, prirodzeným slovom, pričom dnes už je viacerým na smiech.
Ešte v začiatkoch internetu a niekoľko rokov pred ním sme si dávali najavo, že sa nám niekto páči, úplne inými spôsobmi, ako je to teraz. Možno ti bude väčšina z nich pripadať dosť smiešna, či už si ich zažil, alebo nie.
Štuchanie
Nie také to zákerné pod rebrá, ale štuchanie na Facebooku. Predstavte si, ešte stále sa dá ľudí na Facebooku štuchnúť. Kedysi to bolo veľké šialenstvo a určitým spôsobom si dal takto človeku vedieť, že máš o neho záujem. Alebo by si ho najradšej štuchol dole z útesu.
Prezváňanie
Ešte pred štuchaním na Facebooku fičalo prezváňanie. Pýtanie si niekoho čísla bolo úplnou samozrejmosťou. Teraz si už číslo nepýtaš, lebo ti stačí človeka vystalkovať a vieš o ňom všetko. Koľko sme sa dokázali kedysi prezváňať. Najprv si prezvonil ty, potom ona, potom zase ty, potom zase ona a takto to šlo donekonečna, kým ti to niekto nechtiac nezdvihol a minul si si kredit.
Sms-kovanie
V prípade, že sme už postúpili trochu ďalej, tak sme si svoje vzťahy začínali cez sms-ky. Tak, ako to niekto teraz rieši na sociálnych sieťach, napríklad cez Messsenger, tak sme si my kedysi posielali zaľúbené smsky. Teraz to už nie je také bežné, keďže máme pomaly lacnejší internet ako sms-ky. A hlavne sa cez ne nedali posielať žiadne nahé fotky.
Posielanie RP-čiek
Kým ešte fičal Pokec, na ktorý vtedy chodilo namiesto úchylov aj väčšie percento normálnych ľudí, tak sme si zvykli nenápadne dávať najavo náš záujem práve cez RP-čky. Tak, ako si teraz posielame správy na Messengeri, tak sme si tam posielali rýchle správy.
Avšak určite boli oveľa trápnejšie ako kedysi. Máloktorá žena sa vyhla vete typu: „Cau kocka, popismenkujes?“ Chlapcov vždy odrovnalo, keď sme im odpisovali: „Ahoj, hranol…“
Posielanie tajných lístočkov a listov
Na základnej škole bolo priznanie, že sa nám niekto páči, celkom hanba. V prípade, že sa chalani k niečomu takému priznali verejne, tak boli považovaní za slabochov, ktorí sa len zabuchli do baby. Zvláštne vnímanie.
Ak sa však aj niečo takéto dialo, tak nás, dievčatá, chalani zvykli obhadzovať papierikmi s úžasne romantickými odkazmi. Samozrejme, my dievčatá sme im dávali najavo, že sa nám páčia, tým, že sme ich ignorovali.
Hádzanie kamienkov do okna
Áno, existovali aj takéto mladé romantické duše a nedialo sa to len vo filmoch. Keď ťa chalan ešte nemal ako prezvoniť ani napísať ti na Facebooku, tak toto bola jedna z možností, ako sa pred tvojím domom neplánovane ohlásiť. Vtedy si už len dúfala, že má presnú mušku, a on dúfal, že nespíš ako medveď počas zimného spánku, prípadne, že sa triafa do správneho okna.
Posielanie žiadostí na Facebooku
Poslať niekomu žiadosť na Facebooku bola kedysi veľká veda, to pozor. Nie ako teraz, že dáš s niekým small talk vo výťahu a je prirodzené, že ti posiela žiadosť o priateľstvo. Aj keď nevie tvoje meno. Dávnejšie znamenalo odoslanie žiadosti nejaký impulz, iniciatívu, ktorá niečo znamenala. Ak ti to náhodou nedochádzalo, tak ťa človek ešte aj štuchol.
Vyzváňanie pri dverách
Jedna z možností bola, že sme sa len tak zabávali tým, že sme niekomu zazvonili a potom sme utekali kade-ľahšie. Druhá možnosť bola, že ten človek ti namiesto prezváňania takto zvonil pri dverách. Tvojej mame to už po chvíli začalo poriadne liezť na nervy a dotyčnému dala potom hubovú polievku. Bol to impulz pre to, aby ste sa už konečne normálne frajerili.
Bolo veľa zvláštnych, s odstupom času už smiešnych spôsobov, akými sme si ako mladí dávali najavo, že máme o niekoho záujem. Aj teraz sa medzi ľuďmi nájdu takí, ktorí sa boja vyjsť s pravdou von a používajú niektorý z týchto ťahov. Aké spôsoby si používal na prejavenie náklonnosti ty?