Niektoré hračky sa svojou nesmiernou popularitou môžu stať symbolom doby. Niekedy si ich spojíme s konkrétnym rokom, tie ešte úspešnejšie sa nám do pamäti zapíšu ako neoddeliteľná súčasť celej dekády. Čaká podobný osud Flying Ball?
Sociálne siete sú to, čo dnes rozhoduje o trendoch. Toto prepojenie je ľahko viditeľné, čo sa týka hudby a módy, dotýka sa však takmer všetkých oblastí formovania vkusu a návykov. Napríklad aj hračiek. Keď k nám v roku 2017 zavítal fidget spinner, bol doslova všade a vyhnúť sa mu nedalo nielen v obchodoch, ale ani na internete.
Nový hit internetu
Internetom (prevažne na TikToku) sa vo veľkom šíria videá zaujímavej hračky. Hoci nejde o úplnú novinku a známa bola už v roku 2021, teraz nastáva jej okamih slávy. Má Flying Ball šancu stať sa obrovským hitom ako bol fidget spinner?
Zvládnuť ovládať túto svetielkujúcu guľu nemusí byť úplne jednoduché, skúsený používateľ sa však môže naučiť niekoľko pôsobivých trikov. Najčastejšie vidíme „bumerangový hod“, počas ktorého sa guľa vráti, či udržiavanie gule vo vznášajúcej sa polohe nad rukou.
Podobne ako klasické hračky ako jojo, aj Flying Ball umožňuje ľuďom poriadne prejaviť svoju kreativitu, zdokonaliť svoje zručnosti a vytvárať vlastné ohromujúce triky.
Ako to funguje?
Flying Ball je tvorená plastovou konštrukciou, ktorá obsahuje vrtuľku napojenú na elektromotor. Zariadenie sa napája pomocou USB kábla. Model od modelu sa líši, pri produkte z Amazonu je uvedené, že na jedno 25-minútové nabitie sa guľa udrží vo vzduchu 8-10 minút. To je dosť málo.
Niekomu môže Flying Ball pripomínať dron, veľmi dôležitým rozdielom je to, že tu chýba akékoľvek ovládanie. Vnútri sa nachádza akurát len akýsi čip, ktorý sa nejakým spôsobom podieľa na kontrole letu. Cena Flying Ball sa pohybuje približne od 20 € do 40 €.