Sliepka plemena leghornka pochádza z Talianska a jej pomenovanie je skomoleninou prístavu Livorno. Toto slepačie plemeno sa zrodilo v Toskánsku a radí sa medzi tie svetovo najrozšírenejšie.
Patrí medzi nosné typy, čo znamená, že je chované hlavne pre kvalitnú a početnú znášku. Zároveň je plemeno odolné voči chorobám, čo je vysoko cenená vlastnosť. Vysoká prirodzená imunita z tohto operenca robí logickú voľbu pre farmy na produkciu vajec, ale aj domácich chovateľov.
Keď už nadobudneme dojem, že zrejme vieme všetko o niečom takom obyčajnom, ako je kurča, ktoré behalo po záhradách už v dobách nášho detstva, tak príde niečo, čo berie vedcom spánok. Vlastne sme o existencii niečoho podobného vedeli, ale chýbalo vedecké potvrdenie.
Prirodzený nepriateľ rakoviny
Imunitný systém leghorniek produkuje látku zvanú NK lyzín. A tá zabezpečuje zvieraťu ochranu pred choroboplodnými zárodkami z vonkajšieho prostredia. Tieto látky ich telo produkuje v niekoľkých variantoch, ale jeden z týchto variantov tak trocha odbočuje od priemeru.
Dokáže veľmi efektívne likvidovať rakovinové bunky. Ako potvrdili výskumy, tak NK lyzín je skutočne látka, ktorá dokáže nájsť a eliminovať bunky tejto choroby. NK bunky sa už dlhšiu dobu považujú za prirodzených predátorov rakovinových buniek.
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Čo musí urobiť rakovina, aby prežila v ľudskom tele
- Ako dokáže NK lyzín zabíjať rakovinové bunky
- Či funguje imunoterapia u každého
- Ktoré zvieratá v sebe nesú látky podobné NK lyzínu
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom