Väčšina zamestnancov sa zo svojej práce snaží vyťažiť čo najviac. Dvanásti zamestnanci talianskej národnej lotériovej spoločnosti Lottomotica si však prefíkaným podfukom privlastnili dokopy 24 miliónov eur, a to nie všedným spôsobom. Uviedol tak portál canberratimes.
Všetko to začalo za počítačom
Žijeme v najväčšom technologickom rozmachu v histórii ľudstva, preto nie je žiadnym prekvapením, že na začiatku tejto operácie bola práve práca s počítačom. Najprv sa pracovníci lotérie infiltrovali do vnútornej databázy, kde zistili, kam presne putujú výherné žreby lotérie. Potom si ich prefíkane a hlavne „nenápadne“ kupovali v rozmedzí rokov 2015 až 2019.
Šťastné žreby
Presnejšie si títo „hazardéri“ kúpili štyri výherné žreby v rôznych časových horizontoch. Dva z nich boli v hodnote päť miliónov eur. Na ďalších dvoch bola po zotretí žrebu výhra vo výške sedem miliónov eur. Podobnosť so seriálom La casa de papel je aj tá, že členov lúpeže bolo dvanásť.
Fifty-fifty
Ako zamestnanci lotériovej spoločnosti nemali právo zúčastniť sa lotériových hier, a tak sa snažili obchádzať systém tým, že svojim blízkym dali echo, ktoré žreby sú výherné. Takýmto spôsobom sa dostali k „náhodným“ výhram. Neskôr si tieto peniaze prevzali a zároveň so svojimi blízkymi „spravodlivo“ rozdelili.
Čas na čítanie kníh, výrobu topánok a iné väzenské hrátky
Ak sa talianskym súdom podarí dokázať vinu týmto „partizánom“, tak si môžu za mrežami posedieť od troch do dvanástich rokov. Najvyššou sadzbou myslíme to, keď im súd preukáže vinu z trestného činu prania špinavých peňazí.
Lož má krátke nohy, preto sa niet čomu čudovať, že im na podvod talianska finančná polícia prišla. Stále však platí prezumpcia neviny a až po odsúdení si títo zločinci budú môcť pred väznicou zaspievať „Bella ciao“.