O primárnych asociáciách sa baviť nemusíme, no odhliadnuc od týchto klišé myšlienok, ide naozaj o veľký exemplár. Okrem tisícov lajkov a komentárov, ktorými ho „prajní fanúšikovia“ obsypali na Twitteri, mysli pragmaticky a predstav si, koľko ľudí by zasýtil. Veľký banánový chlebík, litre smoothie, sušené chipsy na zimu.
Tak teda k pointe
Ľuďom pri ňom (ako inak) napadajú kučeravé myšlienky, tak nech si v obraze, zopár ich sem prihodíme. Pozor, niektoré prekypujú závisťou a intrigami!
„Starý dobrý banán. Zlý chlapec.“
„Ako vidíte, je nielen dlhý, ale aj rovný a má fenomenálny obvod.“
„Tri ruky ho ledva obtiahnu. Stojí hrdo a pevne, dokonca už olúpaný.“
„V skutočnosti sú banány klasifikované ako bobule, čo z neho robí najväčšiu bobuľku, akú som kedy videla.“
„Bohužiaľ nevieme, kde sa táto vec nachádza, takže nemôžeme prizvať odborníkov, aby urobili praktické posúdenie kvality.“
„Chcem si do toho strčiť tvár a zjesť to ako decko.“
„Ach, chýba mi bývalý.“
„Keď vám lekár povie, že potrebujete draslík.“
Neboj, nie všetci sú zhýralí perverzáci s banánovými chúťkami.
„Z toho môže byť dosť banánového chleba pre nakŕmenie 5 000 ľudí.“
„Úbohá duša, nezaslúži si žiť medzi „špinavými“ ľuďmi.“
Je to len banán
S najväčšou pravdepodobnosťou ho nájdeš v Barme, Thajsku, južnej Indii a východnej Afrike. Používa sa najmä vo varenej forme ako príloha spolu s iným gastro výsledkom. Výborne dopĺňa mäsité jedlá.
Existuje viac ako 1000 odrôd banánov rastúcich po celom svete. Tie sa ďalej delia do 50 skupín. Všetky majú širokú škálu chutí a používajú sa na rôzne druhy jedál.
Pravdepodobne ide o druh bluggoe, ktorý však nie je najväčší banánový chlapec. Tým je druh obrovského vysokohorského banánu pochádzajúceho z tropických horských lesov Novej Guiney.