Na túto nedeľu veriaci tak skoro nezabudnú. Kňaz slúžil omšu na netradičnom mieste

Keď nejde hora k Mohamedovi, musí ísť Mohamed k hore.


Nebudeme si klamať, mnohí z nás nechodia do kostola aj preto, že sedenie a počúvanie morálnych kázaní nám pripadá ako strata času. Niektorých veriacich tiež irituje fakt, že „pohostenie“ si vychutnáva iba kňaz a my ostatní musíme sedieť nasucho. Veriaci v Luxembursku však zažili netradičnú omšu v krčme.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Otec Michael Cusak z grófstva Galway je farárom v Luxemburgu. Ako píše BBC, kostol, v ktorom zvykol slúžiť sväté omše, začali rekonštruovať, a tak pred ním stále náročná úloha – nájsť nové miesto, kde by sa mohla konať nedeľná omša.

Jednoducho im zavolal

„Máme veľký zbor, je nás viac ako tisíc. Skontroloval som niekoľko okolitých kostolov, ale riešenie som nenašiel,“ povedal otec Cusak s tým, že nájsť náhradné miesto sa začínalo javiť ako nemožné. Vtedy mu priateľ navrhol osloviť majiteľa miestnej írskej krčmy. „Dostal som číslo a zavolal som im,“ povedal kňaz v programe BBC Good Morning Ulster.

Adrienne a Vincent Clarke, pôvodom zo Sliga a Louthu, prevádzkujú krčmu Eirelux v centre Luxemburska. Počas dovolenky na Lanzarote dostala Adrienne nečakaný hovor. „Odpočívala som na dovolenke a zrazu mi zazvonil telefón, v ktorom znel veľmi oficiálny hlas. Pomyslela som si, oh, to musí byť podvod, toto nie je skutočné,“ povedala pani Clarkeová.

Znelo to ako podvod, no majitelia súhlasili

Keď si pani Clarkeová vypočula situáciu kňaza, súhlasila s pomocou. „Povedala som mu, aby zavolal budúci týždeň,“ vysvetlila majiteľka. Myslela si, že ak je to podvod, tak sa viac neozve. Otec Michael sa ale nevzdal, do krčmy prišiel a odslúžil tu dve nedeľné omše po sebe, kým nenašiel nejaké iné miesto.

Určite si prečítaj:

Jedno pivo denne? Vedci majú odpoveď na to, čo robí pravidelná, hoci aj malá dávka alkoholu s naším telom

Krčma, v ktorej sa omše konali, býva v nedeľu zatvorená, no po druhej omši sa majitelia rozhodli otvoriť ju a mali plno, pollitráky piva sa čapovali jeden za druhým. Kňaz v rozhovore povedal, že tento krok možno naštval diecézu, no naozaj nebola iná možnosť, ako situáciu vyriešiť. „Mali sme krásne popoludnie a trochu si zaspievali. Život plynie ďalej,“ dodal otec Michael.


Tagy:
Sledujte nás na Google Správy
Nenechajte si ujsť žiadne dôležité novinky.
Sledovať
Po otvorení kliknite na hviezdičku Sledovať
REKLAMA
Veronika Kislan
Editorka a redaktorka s odborným zameraním na zdravý životný štýl a fitness. Má vyštudované editorstvo a dlhoročnú prax vo vydavateľskom sektore, vďaka čomu garantuje vysokú jazykovú a faktickú úroveň článkov. V redakcii zastrešuje lifestylové témy a prináša overené informácie z oblasti zdravia, cvičenia a životosprávy.
Najčítanejšie
Podobné
REKLAMA