Znie to síce neuveriteľne, ale je to tak. Ľudia okrem rovnakej stavby tela vedia mať spoločné aj iné znaky. Veľa ľudí má atypické a zriedkavé zvláštnosti na svojom tele, ako je napríklad jazva na prste či veľké znamienko, a to bez toho, aby boli príbuznými. Nezáleží ani na tom, kde sa narodili, kde žijú a čo robia. Je to náhoda alebo na tieto podozrivé skutočnosti existuje logické vysvetlenie?
Materské znamienka
https://www.instagram.com/p/BmkQBCvhcCn/?tagged=birthmark
Znamienka nám pribúdajú každým rokom. Všimli ste si to? Stačí jedno leto a už sú ďalšie tri na koži. Avšak, každý desiaty človek sa narodí s väčším znamienkom, najčastejšie na stehne alebo v podpazuší. Dôvody prečo, sú zatiaľ stále nejasné. To, kde sa nám vytvoria znamienka, je dané aj geneticky, no taktiež nie je výnimkou ani rovnaké znamienko u dvoch cudzích ľudí.
https://www.instagram.com/p/BFzsJQlFNDm/?tagged=matchingbirthmarks
Jazva na ukazováku
Ой, и у меня есть pic.twitter.com/mF2gSCMrPV
— Илья Яшин (@IlyaYashin) 21. augusta 2018
Ako prvý sa týmto začal zaoberať žurnalista Oleg Kashin, ktorý cez Twitter hľadal podobných ľudí s jazvou. Prv sa zdalo, že zjazvený ukazovák majú len muži, no neskôr sa pridali aj ženy. Táto jazva má však celkom logický pôvod. Ak si ľavák, môžeš ju mať pravdepodobne na pravom ukazováku a naopak. A vznikne jednoducho pri krájaní v kuchyni alebo obdobnej činnosti s ostrými predmetmi.
Vyblednuté miesto pod kolenom
Tieto biele fľaky na kolenách sú najviac viditeľné po letnom slnení. Vo svete modelingu sa neraz zvyknú prekrývať či retušovať. Aký majú pôvod? Odkedy sme sa naučili chodiť, padali sme na kolená. Takéto vyblednutie je len pozostatkom zo všetkých rán a odrenín, ktoré sme za celý svoj život zažili. Ľaváci to majú častejšie na pravom kolene a praváci naopak.
Dvíhanie obočia
Ľudia vedia bez problémov najčastejšie zdvihnúť ľavé obočie alebo oboje naraz a to pravé je ochudobnené o akýkoľvek pohyb. Je to tým, že nervy a svaly nie sú symetrické a tak dokážu na jednej strane pracovať lepšie ako na druhej. Čiže u niektorých ľudí je to práve naopak. No a potom sú tu tí – vyvolení, ktorí bez problémov vedia „tancovať“ s obočím a dvíhajú ho, ako sa im zachce.
Kývanie ušami
Ucho sa otáča za zvukom. Tak to je u zvierat a kedysi dávno aj u našich predkov. 10 až 20% populácie skutočne vie hýbať ušami. A dá sa to aj naučiť, ak budeš dostatočne trpezlivý. Avšak existujú aj ľudia s poruchou dyskinéza, keď sú svaly často nekontrolovateľné a takéto tiky a kŕče pre nich nie sú veľkou zábavou.
Krútenie jazykom
https://www.instagram.com/p/BtlnmdMAfFg/
Ďalšia zvláštnosť, ktorá sa dá celkom jednoducho vysvetliť. Jazykom hýbeme všetci pri rozprávaní, jedení či bozkávaní. Niekto svoje svalstvo ovláda dokonale a iní zas nie. Nie je to dané geneticky, aj keď tento mýtus koluje už pekných pár rokov. Táto činnosť sa dá praktizovaním veľmi dobre zvládnuť. Ak sa po večeroch nudíš, poď do toho.
To lepšie oko
Zavri jedno oko a pozri sa do diaľky. Tak isto si otestuj aj druhé oko. Spozoroval si nejaký rozdiel? Nič nezvyčajné. Ak už máš po dvadsiatke a nenosíš okuliare, je úplne bežné, že jedno oko vidí trošku horšie. Jedno je totiž dominantnejšie ako to druhé.
Triky s prstami
https://www.instagram.com/p/B1h6HBnDLmp/
Deti majú oveľa ohybnejšie kĺby a malé prsty, no dospelí už s vytvorením „okuliarov“ mávajú problém. Taktiež rôzne detské prepletačky, či schopnosť dotknúť sa prstom svojho predlaktia tej istej ruky nám len dokazujú, že každý je jedinečný. Hádam tak, ako aj všetci ostatní.
https://www.instagram.com/p/BmWdpvqg_li/?taken-by=dele