Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 22.11.2024
sk
Cecília
cz
Cecílie

Pranky, nachytávky a stupídne žarty patria k dospievaniu. Prešiel si tým každý a ihriská či školy sa vďaka ním niekedy menia na bojové pole. Japonské kancho znie desivo už len z toho dôvodu, že preklad jeho názvu znamená klystír.

Kancho je veľmi populárne nielen v Japonsku, ale aj v ďalších ázijských krajinách ako Južná Kórea, Taiwan či Thajsko. Vo svete je známe vďaka anime Naruto, v ktorom patrilo medzi obľúbené zábavky Kakashiho. Na úspešné vykonanie kancho je nevyhnutné:

Spojiť ukazováky a vytvoriť z nich hrot…

…starostlivo namieriť…

View this post on Instagram

“To infinity and be—whoops!”

A post shared by Din M. Villafuerte (@dinmvee) on

…a celou silou bodnúť svoju obeť!

Final Fight No GIF - Find & Share on GIPHY

O existencii tejto zvláštnej tradície sa veľmi bolestivo dozvedajú zahraniční lektori, ktorí prídu do Japonska napríklad z anglicky hovoriacich krajín učiť svoj jazyk.

Podľa miestnych zvykov nie je nevhodné „kančovať“ aj o generáciu staršieho človeka a deti využijú každú jednu príležitosť na to, aby cudzincovi predviedli bohatstvo svojej kultúry. Môžeš utekať, koľko chceš, svorkám odhodlaných školákov neujdeš!

V roku 2000 prišla juhokórejská firma s herným automatom, ktorý simuloval kancho (presnejšie „útočiacu“ stranu – zariadenia približujúce zážitok prijímateľa existujú už dlho). Hra sa ovládala pomocou umelého zadku, do ktorého hráč bodal prstami, čím trestal jednu z ôsmich postáv. Boong-Ga Boong-Ga sa vyrobilo len päť kusov, preto ide o veľkú vzácnosť.

Hoci je obyčajné kancho samo o sebe neškodné, človek si môže ľahko ublížiť, keď nepozná rozumné hranice. Japonské nemocnice evidujú veľké množstvo úrazov dolnej časti tela, ktoré sú výsledkom používania rôznych predmetov namiesto prstov.

Je známy dokonca aj prípad, keď muž po kancho zomrel. Jeho kamarát ho pichol hadicou so stlačeným vzduchom, ktorý mu smrteľne poškodil vnútornosti.

Na kancho je veľmi zaujímavé to, že nikto nevie, odkiaľ sa vlastne vzalo. Existuje niekoľko teórií – niektoré hovoria o tom, že ide o modifikovaný úder z karate, iné za zdroj považujú staré humoristické komiksy a animované seriály.

Nech kancho prišlo odkiaľkoľvek, jedno je isté – kým Japonci nevymrú v dôsledku katastrofálne nízkej pôrodnosti, tradícia bodania do zadníc bude žiť!

Zdroje: unilad.co.uk; wikipedia.org


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.