Josif Vissarionovič Stalin bol človekom, ktorý sa nezastavil pred ničím. Práve to ho dostalo na pozíciu, z ktorej mohol kontrolovať chod najväčšej krajiny na planéte Zem. Ale aj Stalin mal stále svoje nesplnené sny. A tie mu kradli spokojný spánok.
Sovietsky zväz túžil po armáde príslušníkov pracujúcej triedy. Mali by mať výšku dva metre a dospelosť by mali dosiahnuť v 10 rokoch. Telo musia mať pokryté srsťou, aby vydržali sibírsku zimu. A, samozrejme, by nemali mať príliš vysokú inteligenciu. To preto, aby sa dali ľahko ovládať a nekládli zbytočné otázky.
Toto bola Stalinova vízia stáda superkomunistov. Sovietsky zväz bol natoľko paradoxným a zvláštnym miestom, že mu nikto na jeho víziu nedokázal povedať nie. A tak sa mašinéria pseudovedy dala do pohybu. Ak sa totiž komunisti pre niečo rozhodli, vždy to dotiahli do víťazného konca.
Eugenika na scéne
Po revolúcii, ktorú vyvolal Darwin a jeho teória o vývoji druhov, sa začali vo vedeckých kruhoch objavovať názory, ktoré sa dovtedy považovali na číre bláznovstvo. Na scénu sa dostala eugenika. Jej úlohou bolo urobiť človeka ešte lepším. Tejto filozofie sa chopilo aj komunistické vedenie. Režim chcel vytvoriť nových ľudí pre potreby nového a krásneho komunistického sveta, ktorý začal vznikať.
Viac PREMIUM článkov na podobnú tému:
Komunistické vedenie tejto chorej vede uverilo a štedro ju dotovalo. Ak totiž dokážeme vyšľachtiť novú rasu psa, mačky či holuba, tak prečo nie človeka?
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Ako našiel Alexander Bogdanov „kľúč k nesmrteľnosti“
- Ktorý vedec po jeho smrti opäť oživil šialený experiment
- Ako dopadol pokus inseminovať samicu šimpanza ľudskými spermiami
- Na čom napokon celý experiment stroskotal
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom