Napadnutý slovenský poslanec Ľupták prezradil, aký bol dôvod útoku na jeho osobu. Toto sa stalo

Poslanec bol po útoku hospitalizovaný.


Dnes ráno sa objavili správy o tom, že Pavel Ľupták, ktorý je v súčasnosti poslancom Národnej rady Slovenskej republiky za Slovenskú národnú stranu, bol fyzicky napadnutý. Správa o útoku na politického predstaviteľa podľa očakávaní vzbudila vášnivé reakcie verejnosti. Čo sa vlastne stalo?

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Poslanec skončil v nemocnici

Vo štvrtok večer bol pred vlastným domom v okrese Turčianske Teplice napadnutý útočníkom, ktorého medzitým zadržala polícia. Ľupták skončil v nemocnici a celý prípad je vyšetrovaný ako prečin porušovania domovej slobody a prečin ublíženia na zdraví.

Poslanec NRSR Pavel Ľupták bol vo štvrtok napadnutý pred vlastným domom. Utrpel zranenia, kvôli ktorým ho museli ošetriť v nemocnici.
TASR

„Nejaký idiot napadol nášho poslanca Paľa Ľuptáka. Päsťou ho zrazil k zemi a tam ho dokopal. Len preto , že upozornil 4 ženy pod vplyvom, aby nerobili bordel. Tak sa mu pomstili a poslali na neho nejakého idiota, vraj motorkára. Paľo má pomliaždeniny a odštiepený kus holennej kosti,“ uviedol na Facebooku Ľuptákov stranícky kolega Ivan Ševčík.

Poslanec Ľupták musel kvôli zraneniu zrušiť plánované stretnutie s občanmi v Humennom, ktoré sa malo dnes uskutočniť.

Útok nebol politicky motivovaný

Napriek tomu, že mnohí komentujúci na sociálnych sieťach mali vo veci okamžite jasno a útok na Ľuptáka pripísali jeho politickým oponentom, podľa samotného Ľuptáka útok nemal politicky motív.

ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

„Nemyslím si, že by to bol politicky motivovaný útok, aj keď som útočníkovi povedal, že som verejný činiteľ,“ cituje zraneného poslanca Denník N. Konflikt vraj vznikol po tom, čo zrušil prenajaté ubytovanie štyrom matkám s deťmi pre údajné „neprístojné správanie“ a porušovanie nočného pokoja. „Ony zavolali nejakým motorkárom, došiel jeden a vybavil to takto,“ dodal Ľupták.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka uviedol, že GP SR bude v súvislosti s týmto prípadom vykonávať dohľad nad dozor vykonávajúcou prokuratúrou.


Tagy:
REKLAMA
Peter Strhan
V EMEFKE pôsobím od roku 2017, teda od samotného založenia portálu. Mojou vášňou je internetová kultúra, súčasné trendy a svet humoru a memes, ktorým sa venujem aj vo svojich článkoch.Okrem toho ma zaujímajú témy z oblasti vedy, technológií a histórie. Blízko mám aj k umeniu a hudbe, a vždy si nájdem čas na pútavú vernisáž alebo dobrý koncert. Mojím cieľom je prinášať čitateľom obsah, ktorý ich pobaví, inšpiruje a zároveň rozšíri ich obzory.
Najčítanejšie
Podobné