Hoci máme niektoré filmy napozerané odpredu aj odzadu, stále sa nájdu detaily či zaujímavosti zo zákulisia, o ktorých ešte nevieme. A toto sú niektoré z nich.
1.
Jedno z najväčších filmových štúdií, aké bolo kedy postavené, je Ministerstvo mágie z Harryho Pottera. Stavali ho 20 týždňov a bolo také obrovské, že by sa doň poľahky vošlo 50 dvojpodlažných autobusov.
2.
Rozprávka Leví Kráľ sa mala pôvodne volať Kráľ džungle, no tvorcovia sa ho rozhodli za pochodu zmeniť. Dôvod bol prostý – levy nežijú v džungli.
3.
Spomínate si ešte na vysielačku, ktorú použil Qui-Gon v prvom filme Star Wars? Ak ste si mysleli, že to bola nejaká ultra super moderná technická hračka, tak ste si mysleli zle. Bola to len upravená žiletka značky Gillette.
4.
Po vydaní filmu Scream sa začali telefóny, ukazujúce meno volajúceho, predávať trikrát viac.
5.
Film Whiplash o mladom talentovanom bubeníkovi zožal svojho času obrovský úspech. Diváci obdivovali najmä skvelý herecký výkon Milesa Tellera – podľa nich stvárnil svoju postavu veľmi realisticky. No bodaj by aj nie, keď režisér nevypínal kameru ani počas skúšok, aby ho zachytil poriadne vyšťaveného.
6.
Vo filme Vykúpenie z väznice Shawshank môžete zazrieť zamietnutú žiadosť o podmienečné prepustenie s fotografiou muža tmavej pleti. Je to Alfonso Freeman – syn Morgana Freemana.
7.
Smrtonostná pasca je film natočený podľa knižnej predlohy s originálnym názvom Nothing Lasts Forever. Tá mala prvý diel s názvom The Detective, podľa ktorého bola v roku 1968 nakrútená snímka s Frankom Sinatrom v hlavnej úlohe. Tomu ponúkli rovnakú úlohu aj v Smrtonostnej pasci, avšak ten ju odmietol kvôli svojmu vysokému veku. Napokon teda rola skončila v rukách Bruca Willisa, ktorý sa práve vďaka nej, stal hollywoodskou hviezdou.
8.
Konečné výdavky filmu Pulp Fiction sa rovnali sume len 8 miliónov dolárov. Vtipné je, že 5 miliónov z tejto čiastky si na konto pripísali herci.
9.
Maľba Výkrik od Edvarda Muncha inšpirovala tvorcov plagátu pre film Sám doma natoľko, že sa pokúsili okopírovať totožný výraz.
10.
Počas natáčania Terminátora sa raz Arnold Schwarzenegger rozhodol, dať si obed v reštaurácii. Na tom by nebolo nič zlé, keby nezabudol, že má ešte stále filmový mejkap, vďaka ktorému bol bez oka, so zlomenou sánkou a spálenou pokožkou.
11.
Dej filmu Yes Man je postavený na zápletke z autobiografického románu Dannyho Wallacea, ktorý strávil šesť mesiacov svojho života hovorením len slova „áno“.
12.
Eve z rozprávky Wall-E a jej vzhľad je dielom muža menom Jony Ive. To je zároveň aj muž, ktorý dal iPhonom, iPodom a iMacu takú podobu, v akej ich dnes všetci poznáme.
13.
Tim Roth musel pri natáčaní Gaunerov občas stráviť pokrytý falošnou krvou taký dlhý čas, až krv kompletne zaschla a on sa nemohol hýbať.
14.
Vo filme Krstný otec nebolo nikdy reálne spomenuté slovo „mafia“. Tá skutočná mafia na tom totiž trvala.
15.
Náhrdelník Nicole Kidman z filmu Moulin Rouge! bol najdrahším použitým šperkom v celej kinematografickej histórii. Bol zložený z vyše 1300 diamantov a jeho hodnota sa pohybovala niekde okolo jedného milióna dolárov.
16.
Martin Scorsese sa chcel so snímkou Gangy New Yorku naozaj vyhrať a čo najviac ju priblížiť realite. To je presne dôvod, prečo musela Cameron Diaz udrieť Leonarda DiCapria po tvári naozaj. Robila to však tak silno, že po niekoľkých pokusoch si už Leonardo vôbec necítil tvár a začala sa mu šialene točiť hlava.
17.
Herci Tom Cruise a Dustin Hoffman pri natáčaní filmu Rain Man veľmi neverili v jeho úspech. Nevedeli si predstaviť, ako by taký film mohol zarobiť nejaké peniaze a dokonca ho sami premenovali na „dvaja blbci v aute“. Nakoniec sa z neho vykľul veľmi úspešný film, vraj jeden z obľúbených princeznej Diany.
18.
Herečka Sophie Turner, ktorá stvárňovala postavu menom Sansa v seriáli Game of Thrones sa tak zblížila so psom, ktorý hral jej vlka v prvej sérii, že si ho dokonca adoptovala.
Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: lucasfilm.com